Skocz do zawartości

Czy zgodzilibyście się zapłacić 5 zł za korzystanie z forum?


Gość User190

Czy zgodziłbyś się zapłacić za korzystanie z forum?  

123 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zgodziłbyś się zapłacić za korzystanie z forum?

    • Nie, nie będę płacił za możliwość pisania na forum.
    • Tak, mogę zapłacić jednorazowo 5 zł.
    • Tak, mogę zapłacić jednorazowo nawet 15 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

...20k użytkowników?...

 

to, że wpłaci 20 to nie tak źle. Prawda przecież taka ze z tych 20k, góra 1k udziela się na forum - przynajmniej mam takie wrażenie. 20 z 1k to o wiele lepszy wynik niż 20 z 20k (wow :P). poza tym. wydaje mi się, że dla kogoś kto chętnie wpłaci kasę bo mu się tu podoba itd, nie będzie się zbytnio zstanawiał kto oprocz niego daje jakieś pieniądze. grosik do grosza... 20 osob to wiecej niz 0 (:P). a myslę, że jak przyjdzie co do czego to znajdzie się wiecej osob - z czasem. przeciez nie potrzeba od razu gory złota uzbierać ;)

 

powtórzę, że pomysł super. trzeba tylko ładnie zagłosować NA CO. to będzie kłopot największy. jedni chcą serwer, inni portfolio, jeszcze inni tutoriale no i dobrzy ludzie co by na piwo rozdawali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

E tam, zaraz siła nabywcza i wielkie słowa :). Niech Adek da numer jakiegoś konta, rzuci hasło że robimy ściepe narodową na dobre samopoczucie administracji (żeby nie było że to jakieś zyski, cuda, wianki) i po ptokach, sondach i dyskusjach. Kto chce wpłaci, kto nie chce nie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie trzeba płacić za cokolwiek, chociażby za tutoriale to spadnie liczba użytkowników chętnych do pomagania z problemami. Bo niby dlaczego ktoś miałby coś podpowiedzieć jeśli wcześniej kosztowało go (lub ją) peniądze nauczenie się tego? Z płatną galerią to tak jakby oczekiwać od malarza że zapłaci za możliwość wystawienia swoich prac, jeśli sam się napracował i uwarza swoje dziełka za cud który odmienia ludzkie życie. Ja w każdym razie odejdę z forum nawet jeśli opłaty będą dobrowolne. Wiem że wielu malkontentów by się ucieszyło z tego powodu ale na forum nie wolno bluźnić więc nic im nie napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym razie odejdę z forum nawet jeśli opłaty będą dobrowolne. Wiem że wielu malkontentów by się ucieszyło z tego powodu ale na forum nie wolno bluźnić więc nic im nie napiszę.

Nawet jeśli Adek chcialby zebrać kasę bo nie ma na utrzymanie serwera? Tak Cię boli, że ktos otrzyma zapłate za coś czy może masz jakieś głębsze tego uzasadnienie?

Z tym cieszeniem się z Twojego odejścia to sobie posłodziłeś. Może nie jesteś aż tak ważny, żeby kogokolwiek to jakkolwiek ruszyło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dac77

Bez przesady. Skąd taka teoria, że ludzie przestali by podpowiadać? Forum przecież by było cały czas. Natomiast gdyby produkty typu: dobrze zrobione textury tilowalne, biblioteki materiałów, poradniki typu "case study #1 2010" itp. itd. - czyli kontent nad, którym trzeba trochę posiedzieć były płatne to nie dałbyś tego piątaka? Mając pewność, że takie materiały pojawiałyby się ciągle i prezentowały dobry poziom dzięki funduszom to tak jak napisałem wcześniej dałbym nawet 50, może nawet jeszcze więcej np. w skali roku. Bo dobrych porad na wysokim poziomie w tym biznesie nigdy za mało, a że za dobre trzeba płacić, taka kolej rzeczy, mi to nie przeszkadza choć krezusem nie jestem. Pomyśl. Za powiedzmy 100zł rocznie dostałbyś powiedzmy 12 (powiedzmy, że to by była średnia liczba tutoriali odnośnie technik, które by Ciebie interesowały)

. Porównaj to np. z cenami pro tutoriali. Gdzie za 8zł 33gr dostaniesz tutorial dobrej klasy? Chyba tylko na wiadomo jakich stronach.

Pomijam dobre tutoriale darmowe, których też jest masa. Ale takie pro pro no to już trohę kosztują a takie pomiędzy dobrymi a pro byłyby chyba warte tych kilku złociszy.

 

Poza tym, gdzie ktokolwiek napisał coś o płatnej galerii? Aż tak nisko/wysoko oceniasz inteligencję/chciwość prowadzących to forum? :) Toż to byłby oczywisty strzał w kolano. Ale np. indywidualne portfolio jako free plus jakiś kiler ficzur w grupie premium przecież nie byłoby złym pomysłem co nie? A nawet gdyby portfolio jako osobna strona w profilu była płatna to przecież też złe by nie było. Na forum nadal można by było swoje prace prezentować przeca.

 

Na pewien mglisty koncept reagujesz jak ludzie z naszej klasy na śledzika.

Wyluzuj, takie coś musiałoby być mocno przemyślane żeby nie zaszkodzić forum ale moim zdaniem, odpowiednio zrobione, to byłby świetny krok do przodu.

Pozdro,

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, jestem tutaj nowa. Jeśli chodzi o zgodę za korzystanie z forum,

które miałoby istnieć w internecie, to jestem na tak.

 

Nie ważne, na co by to poszło. Jestem takiego zdania, iż warto by było zainwestować parę groszy, chociażby te 5zł, aby wszyscy mogli korzystać z forum, wymieniać się informacjami, aktywnie udzielać się czy też dodawać nowe prace. Bardzo podobają mi się wasze prace, forum.

 

Posiadacie bardzo miły klimat, jak już pisałam. To tak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli Adek chcialby zebrać kasę bo nie ma na utrzymanie serwera? Tak Cię boli, że ktos otrzyma zapłate za coś czy może masz jakieś głębsze tego uzasadnienie?

Z tym cieszeniem się z Twojego odejścia to sobie posłodziłeś. Może nie jesteś aż tak ważny, żeby kogokolwiek to jakkolwiek ruszyło :P

 

Chodzi o zwyczajną zasadę. To jest tak jak z opensourcem. Wielu ludzi pomaga w rozwoju oprogramowania bo jest darmowe i otwarte. Jak się zaproponuje jakieś opłaty to wtedy każdy zacznie przeliczać swój czas na pieniądze. Swoją drogą w finansowaniu forum widzę raczej rolę po stronie dystrybutorów oprogramowania. W końcu to oni korzystają z łatwo dostępnych porad dotyczących danego softu, gdyż to sprzyja popularności danego softu. Zresztą na forum nie można dawać linków do nielegalnego oprogramowania, co jest również dla nich korzyścią.

Jestem przeciwny płaceniu za korzystanie z konkretnych usług internetowych gdyż korzystam z kilkudziesięciu takich usług i gdybym miał za...iść na pocztę albo gorzej jechać do banku żeby zapłacić za takie szczęście to wolałbym poszukać innej usługi. Generalnie wszelkie próby wprowadzania opłat kończą się dla stron nienajlepiej.

To że nikogo by nie zmartwiło to wynik restrykcyjnej polityki moderatorni. Co bym nie chciał zaistnieć to zaraz ban.

 

@dac77

...Wyluzuj...

 

Odmawiam odpowiedzi na ten argument ze względu na użycie "słowa" "wyluzuj". Napisz "zepnij się" to odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dac77

Dlatego, przy takim kroku to już Adka i "moderatorni" sprawa by była, jak to najlepiej rozwiązać, żeby nikt się nie poczuł poszkodowany oraz wyznaczenie granicy co jest ok dla przyszłości forum a co nie.

Luzuj majty smerfie marudo;) Dlaczego tak uparcie i defetystycznie obstwiasz czarne skoro jak wiemy do bialego jest jeszcze trochę odcieni i złoty środek w tych szarościach na bank też jest.:)

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę- kobieta się odezwała i powiało rozsądkiem. Można ?

 

Witamy :)

 

widzę, że niewiele kobiet tutaj na tym forum się udziela, będę następną wśród nielicznych ;)

 

nie będę psuła tematu, mam nadzieję, iż wszystko będzie na dobrej drodze i sprawa się wyjaśni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności