Skocz do zawartości

Animacja 3D - Zoetrop - Animowane fizyczne modele


Pierzak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Pod koniec zeszlego roku mialem przyjmnosc pracowac nad bardzo interesujacym projektem o nazwie 'The Garden of Unearthly Delights'.

Londynski artysta Mat Collishaw poprosil o wykonanie 11 animowanych postaci ktore pozniej mialyby byc wydrukowane do fizycznych modeli i ustawion na zoetropie.

 

Animacje mialy miec 18 klatek na sekunde i byc zapetlone.

 

Animowane mialy byc:

- 3 latajace motylki i dziecko chochlik (na poczatku ze skrzydlami) rzucajace kamieniem w motylki,

- ryba wyskakujaca z wody i dziecko chochlik porboujace uderzyc rybe kijem,

- ptak rudzik odstraszajacy chochliki od gniazda oraz 2 chochliki uderzajace gniazdo kijami,

- slimak oraz chochlik dzgajacy slimaka kijem

 

Calosc zajela mi ok 2 miesiace w programie 3ds max oraz Mudbox. Ostatecznie modele musialy byc zgonde z formatem STL aby nadawamly sie do druku.

Bylo dozo poprawek, chochliki raz mialy byc ze skrzydlami pozniej nie mialy, rozne ksztalyu skrzydel motylkow, rozne wielkosci luski ryby itd. Duzo testow ze wzgledu na to jak wiele bedziemy mogli zobaczyc po wydrukowaniu oraz jak delikatne beda modele. Z tego co pamietam drukarka mogla drukowac z dokladnoscia do 0.01 mm ale zabirealo to mnostwo czasu. Wiec bardziej oplacalene bylo zrobienie wiekszych detali i drukowanie przy wiekszym progu dokladnosci.

 

Skonczona instalacja ma 2 metry srednicy i byla pokazywana w grudniu w Berlinskim muzeum Haunch of Venison. Mniejsza wersja instalacji, z 5 postaciami byla umieszczona w muzeum Freuda w Londynie.

 

Ponizej jest link do aniacji. Na koniec filmiku jest 'making of' pokazujace modele, siatki, animacje oraz model z Mudboxa

 

 

Ponizej zamieszczam kilka zrzutow ekranu z Mudboxa

 

Bede wdzieczny za wasze komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wielkie dzieki za komentarze.

 

>Reanimator

Nagranie animacji na kamere jest troche problematyczne poniewaz maszyna jest zsynchronizowana ze stroboskopem w rzeczewistosci calosc oglada sie 18 klatek na sekunde.

Nagranie kotre widzialem z kamery 25 fps nie wygladalo dobrze. Otatecznie zostalo zrobionych 18 zdjec po jednym na klatke przy wlaczonym oswietleniu. Video to gotowa instalacja tylko ze zlozone jest to ze zdjec.

 

W sumie to jest tam ponad 200 modeli liczac z platforma na kotrej stoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko, ile taki model kosztuje?

 

Szczerze mowiac to nie wiem dokaldnie ile za jedna bo to pewnie od wielkosci zlaezy, ale jak zapytalem ile by kosztowal caly komplet 11 modeli (1 klatka animacji) to mi gosc powiedzial ze zrobi mi po okazyjnej cenie za 400 funtow brytyjskich. Wtedy mi sie odechcialo figurek.

Figurki sa sporej wielkosci najwyzsza ma ok 20 cm wysokosci. Slimak byl dlugi na ok 10 cm.

 

Wczoraj skonczylem kolejna figurke dla tego samego artysty ale do innej instalacji. Nie animowana po prostu figurka. Bede ja mogl pokazac dopiero na poczatku lutego wiec cierpliwosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności