Skocz do zawartości

Teczka 2D: Radix


Radix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem założyć galerię ze szkicami i digitalami, które wyszły spod mojej ręki. Zarówno te sprzed dobrych paru lat, jak i troszkę bardziej aktualne. Dziękuję za wszelakie porady i krytyki.

ps. Poszedłem za radą z wcześniejszego wątku (wszystkich poprzednich prac nie wrzuciłem, bo jest limit)

 

Prace 2007:

 

my.php?image=paladyntabfr3.jpgpaladyntabfr3.jpg

 

Prace 2008:

 

my.php?image=predator3zo3.jpgalien2ag3.jpg

 

my.php?image=orczbrojanq1.jpgorc1tl3.jpg

my.php?image=orcuzbrojeniepw8.jpg

my.php?image=dragriderwg1.jpgorcuzbrojeniepw8.jpg

my.php?image=head2rl8.jpgdragriderwg1.jpg

my.php?image=bestia333xp6.jpgbestia333xp6.jpg

 

Prace 2009:

 

silanaturycopy.jpg

poczekalniadusz.jpg

trcopycopyx.jpg

postapocopy2.jpg

 

 

trcopy.jpg

 

Prace 2010:

 

dogv.jpg

robotc.jpg

dragonhx.jpg

crusaderyo.jpg

Edytowane przez Radix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szcery bede, slaby postep wacpan zrobiles, a wiesz dlaczego? Zdecydowanie za malo cwiczen, z takim rozstrzalem czasowym powinienes zasypac ten watek pracami. Wiecej pary i bedzie dobrze.

 

Owszem, przyznaję. Z drugiej natomiast strony nie wiem już sam, jakiego rodzaju ćwiczenia sobie robić. Czy mają to być przeryski, speedy z głowy, powrót do ołówka i coś z nim ćwiczyć? A może po prostu rysować cokolwiek i jakkolwiek? Miejscami mam w głowie za dużo danych i się w nich gubię. Co do częstotliwości prac - mam zamiar to zmienić. Dlatego też założyłem tutaj galerię, aby nie słyszeć "och, ach!", a konstruktywną krytykę i szczere słowo, za które dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze podejscie masz juz odpowiednie teraz tylko systematycznosc.

Nie powiem ci nic nowego, zacznij od samiuskich podstaw.

Kreski, kolka, szesciany, poustawiaj je jeden na drugim cwicz perspektywe najpierw z jednym, dwoma i tzrema punktami zbiegu na kartkach minimum a3, najlepiej dlugopisem zelowym ma on system 01 albo krecha jest albo jej nie ma, lecz rozmazuje sie dziad wiec cienkopisy sie nadadza.

 

Anatomie cwicz z odbicia konczyn w lustrze i rysuj bliskich, a z kasiazek to :

Bammes Der Nackte Mensch

Bridgman, w sumie wszytskie ksiazki

Loomis, to samo co wyzej

 

A i zajzyj do art tutorial wersja polska przygotowanego przez prrrszalonego.

 

Ktos inny na pewno ci cos jeszce poleci, ja ide spac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długaśnej przerwie (niestety, bezowocnej =/). Trochę mi te studia zawadzają, jak również moje lenistwo. Coś mnie jednak tchnęło i przedstawiam obecny WIP. Jest to praca, z serii: Czarna Kompania (oby wena i chęci dopisały). Nie wiem, co zrobić z tłem i zastanawiam się, czy nie trzeba będzie rozjaśnić zbroi itp.

3copyrz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Może dodam, ale pierw wymęczę się z lewą częścią kadru. Nie mam totalnie pomysłu na tło i nie wiem do końca, jak mocno określić postacie w tle. Wiem, wiem - muszę czymś zapchać pracę z lewej strony (myślałem nad jakimiś chatami po lewej, or sth). Czy rycerz na bliższym planie nie jest zbyt delikatnie potraktowany, jeśli chodzi o walor?

kompania.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach odpoczęcia od tamtej pracy, zająłem się inną. Zauważyłem dość ciekawą rzecz (co w moim wypadku jest dość dziwne). Nie mam pomysłu na jakieś ciekawe zbroje. Tak mi jakoś się narzuca podstawowy kształt, że później już nie wiem, jak to urozmaicać ;)

Gdyby ktoś miał rady do obecnej, a zwłaszcza do wcześniejszej pracy, to z miłą chęcią wysłucham :)

Ach, właśnie. Ktoś ma sprawdzony sposób na ładne malowanie kolczugi?

kapitan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyst_zbrojownia_05.jpg

Może coś w ten deseń?

Nie wiem dlaczego, ale ta postać, przynajmniej z twarzy przypomina mi pirata.

Wrzuciłbym mu na tej blaszce nad dłonią kuszę, w drugą łapę rapier, pas z zasobnikiem na bełty na klatę i wsio ;P

Ale to już moja chora wizja ;)

 

Po przemyśleniu na ten napierśnik mógłbyś jeszcze dodać motyw z naramiennika ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, właśnie. Ktoś ma sprawdzony sposób na ładne malowanie kolczugi?

 

Stwórz sobie nowy pędzel o kształcie litery C potem ustaw Spacing pędzla na jego szerokość, lub nieco mniej, żeby oczka zachodziły na siebie.. uzyskasz wtedy gęściejszą kolczugę. To ci bardzo ułatwi sprawę, ale nie załatwi całkowicie. Detal będziesz już musiał wyrysować ręcznie, bo bez tego będzie za płasko. Ale pamiętaj, że na wszystko znajdzie się jakiś patent, zawsze można stworzyć własnego brusha i zajechać nim jakiś element pracy.

 

Jeśli chodzi o książki o digital paintingu to zawsze najcenniejsze informacje są właśnie na temat pędzli, reszta to zawsze tylko jakieś metody rysowania ludzi, które mi zwykle nie podchodzą.

 

EDIT: Aha i Prometeusz wyszedł zabójczy (karmi swoje zwierzątka własnym ciałem) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zgubienia gdzieś starszych prac, poza tą małpą, podziobałem przy niej troszkę i w końcu aktualizuję teczuszkę. Mam nadzieję, ze teraz znajdę więcej czasu na tę przyjemność, jaką jest rysowanie ;)

apeninja3.jpg

Edytowane przez Radix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności