Skocz do zawartości

Mieszkanie dwukondygnacyjne


wooky73

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Od razu mówię że bardzo mi się podoba :). Zawsze chciałem być architektem a nawet pierwsze moje prace to były pomieszczenia, pokoje. Mam tylko pytanko. Czy przy takich projektach to cały budynek to jest jeden obiekt czy jest złożony z wielu? I jeszcze jedno. Scanline to funkcja w 3ds max czy inny program?

A ten projekt sam wymyśliłeś czy się posilałeś jakimś źródłem? Bo ja jak tworze szkice to raczej mało logiczne są te projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scanline to jest renderer podstawowy w 3d maxie, teraz już bardzo rzadko urzywany, troszke nie wiem o co pytasz ale powiem tak że ogólnie to jest złozony z całej masy obiektów prostych a wizki to staram sie robić każde pomieszczenie osobno co by komputer wytzymał obciążenie wszelkiej maści wyposazeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scanline to jest renderer podstawowy w 3d maxie, teraz już bardzo rzadko urzywany, troszke nie wiem o co pytasz ale powiem tak że ogólnie to jest złozony z całej masy obiektów prostych a wizki to staram sie robić każde pomieszczenie osobno co by komputer wytzymał obciążenie wszelkiej maści wyposazeniem ;)

 

Moja siostra używa 3D Studio Viz internal do projektowania właśnie takich rzeczy i jak się jest zapytałem dlaczego nie używa Mental Raya to mi powiedziała, że woli 3DStudio (?-?). Wbrew pozorom nazwa scanline jest nieprecyzyjna, gdyż scanline jest dostępny i w internalu i w Mentalu podobnie jak raytracing.

Dlaczego nie przeniesiesz obiektów ze starego pliku? Chyba że to po prostu test globalnej iluminacji na gołych ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak sub pixel mappingu jak rozumiem dla przyspieszenia renderów?

 

poza tym imo podłoga jest plastikowa, zbyt mocne i "tłuste" bliki. Jakbyś wywalił normalke (podłogi raczej są gładkie) a speculara zrobil miększego myślę że wyglądałoby to bardziej jak lakier.

 

Salve!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do desek to był za mocny bump( deski były tylko na próbe znalazłem ładna płytkę) , subpixela włączę jak juz bede robił końcowy efekt na razie nie warto ;)tymczas.jpgZa schodami nie ma narazie podłogi, textura na listwie dzielącej płytki cuś nie wyszła ale to sie poprawi;) układ płytek to: jasna płyta składa sie z 4płytek 45cm, listwa 90x10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym tam świecisz, bo słabo to wygląda. Jak masz szyby w oknach daj im affect shadow w ME. Bo światło Ci siedzi w otworach. Skala telewizora na pewno jest zła, mebel pod tv - nie podoba mi sie ale to już subiektywna opinia. Mebla takiego tłustego szkła byś nie znalazł(stolik i w/w mebel pod tv). Ogólnie coś tam się dzieje, ale dalej za mało żeby jakoś konkretniej oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jahred6, jesli chodzi o swiatło to narazie są: 1 direct i 2vraylight, szyby sa w oknach i nie ma sprawy posłucham sie rady, co do tv to od początku mi nie leżał ale juz go sprawdzałem ma dokładnie wymiary jak jego pierwowzór to 52". Meble są pokryte frostglass ze stronki vraymaterials.de.Ogólnie co do kolorystyki to jeszcze mnie całkiem nie natchnęło, napewno wypoczynek zostanie w tej barwie i podłoga(po pewnych poprawkach w texturach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to to wnętrze jest nieprzemyślane- nieco na siłę zapychasz ścianę z TV- o ile pod TV można poukładać sobie zestaw DVD itp to miejsce nad telewizorem jest ryzykowne- poza tym ja odbierałem tę ścianę jako kontrastujący akcent we wnętrzu- tymczasem w tymi wszystkimi "użytecznymi ozdobami" traci ona swój wyraz. Podłoga drewniana wg. mnie była lepsza- oczywiście to moje subiektywne zdanie.

Na rzucie widać że masz w tym wnętrzu sporo okien tymczasem scena wygląda jakby nie była doświetlana wszystkimi otworami okiennymi- przecież każde światło, nawet z okien niewidocznych w ujęciu znacząco wpływa na doświetlenie. Generalnie zająłbym się na razie dobrym oświetleniem sceny (by określić klimat) ,którą potem wypełniałbym materiałami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Eco jesli chodzi o światło to nie brałem pod uwagę tego okna które powinno być w miejscu gdzie jest kamera (stworzyłem tam tylko wnękę bez okna, kto wie może trzeba stworzyć jednak ta scianę)Przyznam sie ze cały czas zastanawiam sie jaka podłoge wybrąć, a powaszych komentarzach chyba to jednak bedzie drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności