Skocz do zawartości

Teczka 2D: Levan


Levan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowilem w koncu zalozyc teczke, zeby nie robic smietnika na forum - wiekszosc swoich wypocin bede wrzucal tutaj :)

 

 

Zaczne od nie dawno ukonczonej pracy. To jest w matte painting do trailera filmowego... robilem go przy scislej wspolpracy z Grzegorzem Jonkajtysem.

Malowalem korzystajac z jego cennych uwag i korekt. Pozniej calosc troche poruszyl, zeby bylo animowane (jest lekkie zblizenie, lataja pylki, dymki).

 

Najpierw pokaze sam obrazek, pozniej postaram sie wrzucic jak to w ruchu wyglada no i moze jakis maly making of jak to powstalo.

Sporo sie przy tym nadziergalem. Najpierw liczylem ze uda mi sie troche podmalowac korzystajac z klonowania z fotek. Niestety w trakcie okazalo sie ze musze wszystko od samego poczatku ustawic i namalowac, lekko tylko wspomagajac sie fakturami z fotek (glownie na pniach drzew).

Calosc zajela okolo miesiaca, oczywiscie z przerwami.

 

Korzystalem z Photoshopa, pierwszy szkic powstal w 3d w Maya, zeby sobie ustawic mniej wiecej kompozycje. Obrazek jest w 6k.

 

"Lodka w lesie" :)

 

boat.jpg

Edytowane przez Levan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro współpracowałeś z Grzegorzem Jonkajtysem to na pewno otrzymaleś wystarczająco rad i krytyki... także mi/nam pozostaje tylko wrażenie... klimat jest niezły, światełko tajemnicze i przyciągające uwagę to dobrze... monochrom ale urokliwy, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo ze sie podoba :)

 

A ja bym miał malutką sugestię. Gdyby tak dodac wkoło tego świecącego okna bardzo miękkim pędzlem o małym kryciu taką poświatę? Może byłoby lepiej? Tak ogólnie całościowo to fpytkę.

 

mi brakuje tu swiatla w jakiejs wersji realistycznej. Poza tym ma klimat, wiec cos tam da sie wyciagnac w animacji :)

 

Sprawdzalem i przy takiej kompozycji, gdzie po prawej stronie jest wyrazne swiatlo przebijajace przez drzewa - nie wygladaloby dobrze, pogoroszyloby obrazek.

To by fajnie wyszlo gdyby lodka byla jedynym miejscem w obrazie, w ktorym pojawia sie wyrazne swiatlo. Wtedy taka poswiata fajnie by wygladala, bez przebijajacego sie przez drzewa, swiatla po prawej stronie.

 

telthona: sorki, juz poprawilem szerokosc zeby nie roszerzalo ekranu.

 

Podaje tez link do wersji w wysokiej jakosci, 6k - widac tam znacznie wiecej detalu:

 

http://pawellewandowski.pl/images/boat_high.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mant-raz: moze i masz duzo racji, ale mialem juz ustawione swiatlo na lisciach, drzewach i szkoda mi bylo z tego rezygnowac - bardzo duzo pracy mnie to kosztowalo... Nie mialem juz czasu zeby eksperymetnowac z taka kompozycja.

 

W ogole wydaje mi sie ze namalowanie lasu, lisci, konarow to jedna z najtrudniejszych rzeczy w matte painting. W szczegolnosci jesli ma byc wyrazny 1 i 2 plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale tylko jak je malujesz, jak np. wrzucilbys sobie do flasha, to bys sobie zrobil ladny generator podkladu, wraz z padajacym swiatlem na kazdego liscia, do tego wyrzucil w pieknych fragmentach pozwalajacych sie animowac, bo jak juz robic podmalowke z poruszalnych elementow to tak by sie ruszaly. A flash pozwala tysiace razy operowac bitmapą bez zniekształcen. Jeszcze jaby to byla scena istotna, to bys sobie podpiął tak, ze mozesz zmieniac swiatlo na kazdej galezi i mozesz oswietlenie przesuwac.

 

taka sugestia, bo teraz zrobiles chyba bardzo płasko w sensie technicznym i juz z tym nie powalczysz. Druga sprawa jakbys znal jakis jezyk skryptowy np. do flasha to bys sobie zrobil generator gelezi od razu z mozliwoscia wyplucia animacji w png.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności