Skocz do zawartości

moja pierwsza animacja w blender :)


obis_81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Do 28. sekundy historia zapowiadała się bardzo ciekawie. Dalej niestety nie zrozumiałem.

Musiała odbyć się jakaś porażająca, nieznana mi walka wewnętrzna głównego bohatera, która skłoniła go do wyrzucenia piłeczki, kopnięcia wózka i oddalenia się z miejsca zdarzenia.

 

Bardzo doceniam wysiłek zrobienia filmu samemu, "from scratch".

Niemniej w tym przypadku ani historia, ani animacja w tej konwencji się nie broni. Animacja szczególnie.

Edytowane przez fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też nie rozumiem dlaczego "porzucił marzenia" i zdenerwowany oddalił się.

Zrobiłeś mu taki wielki brzuchal, a w animacji wcale tego nie wykorzystałeś, a szkoda.

Klimat zapowiadał się bardzo przyjemnie i pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do animacji to jest niezła. Nie oczekujmy od razu Avatara , a to co pokazałeś jest ok i wierzę, że następne będą już tylko lepsze. Niestety fabuła jest niezrozumiała albo nieczytelna.

Dla mnie to jest tak, że facet wyobraża sobie jak zdobędzie mistrzostwo , ale mimo to nagrody i zaszczytu nie dostanie przez złych tego świata , więc się wkurzył i olał sprawę bo nie warto.... trafiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.

-Najbardziej brakuje bardzo wyraznego zasygnalizowania ze bohater w danym momencie wyobraza sobie ze uderza i zwycieza.Tzn.przejscia taki "cross fade" nie daje rady.Troche niezrozumiale.Nawet dodanie jakiegos efeku do tych ujec wyodrebnilo podkreslilo "inny stan"

-Animacja postaci nie psuje odbioru:).W momencie uradowanego biegu jest troche spowolniony zbyt ten bieg niewiadmo czy to mialo byc cos w rodzaju slow motion(we are the champions;)) czy po prostu rozciagnales to za bardzo w czasie.To troche gryzie...

-Muzyka choc pasuje do tresci swoja trescia:) to nie trawie uzywania kawalkow jakichs zespolow.Dzwieki nie przeszkadzaja az tak.Ale moze ten dzwiek

"przewijania" jest tez za malo podkreslony i odrazu nie jest jasne:)

-Ktos na blenderowni Ci napisal zebys zaczal od storyboardu i animaticu.Dzieki nim zobaczyl bys z dystansu jak sie ma sprawa wlasnie z tym przejsciem do retrospekcji/snu/dumania/marzen:).

Wizualnie jest ciekawie.Postac jest konsekwentnie wystylizowana niczym karykatura.

Jeszcze z widocznych spraw to pierwszy plan moze zbyt sie odcina od tla brakuje takie midgroundu:).

Ogolnie pozytywnie wazne zeby zrobic cos skonczyc i sie nauczyc.Nastepny bedzie pewnie jeszcze lepszy.

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszelki komentarz, także ten krytyczny

 

 

@troglodyta: Dla mnie to jest tak, że facet wyobraża sobie jak zdobędzie mistrzostwo , ale mimo to nagrody i zaszczytu nie dostanie przez złych tego świata , więc się wkurzył i olał sprawę bo nie warto.... trafiłem ?

 

-cos w tym stylu, może bardziej dotarł do niego fakt iż mistrzem nigdy nie będzie, więc lepiej jest się czymś innym zająć:),

 

- a przecież mogłem posłuchać żonki aby to przejście w sferę marzeń było bardziej zrozumiałe a ja się gdzieś uparłem,

 

-odnośnie podkładu muzycznego to miałem ogromne problemy żeby znaleźć odpowiedni klimat i tylko ten kawałek mi podpasywał mimo, iż też preferuję podkład bez słów w takich projektach

 

ps.następny projekt może być tylko lepszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku czasu w blenderze to naleza sie brawa za wiele dobrych elementow tej animacji:)

Sama postac nie podoba mi sie z fejsa, jest troche malo "sexi" w samym wykonaniu tego rejonu, reszta ciala spoko

Nie skumalem historii, ale to domena pierwsych animacji:) pozostaje pytanie cz umiesz opowiadac historie, lecz przytloczyl Cie warsztat czy tez jeszcze nie dojrzales do tego tak ogolnie, pozaanimacyjnie. Tak czy siak zawsze mozna cos z tym zrobic;)

 

Za to scenografie bardzo bardzo fajne, najlepsze z calej pracy.

Ruch postaci wyglada jak mocap na poczatku, bardzo dobra jakosc.

Potem robi sie kokodżambo, jakby dwie rozne osoby robily..pogadaj ze swoim gollumem zeby sie przylozyl do swojej czesci;)

 

Nie wiem czy 13 dolek oznacza jedynie pechowy czy moze w golfie jeszcze cos znaczy?

 

Ja bym na Twoim miejscu skupil sie i jeszcze raz za jakis czas z nowa wiedza podszedl do tej animy.

Dlaczego?

Bo ma swietny potencjal i mozesz zrobic z niej mocny material. Wymien twarz postaci, od 28 sekundy przerob ruch i cala akcje i bedzie dobra rzecz.

 

Animacje z gatunku tych wesolych czy lekkich sa rzadkoscia. Ostatnio same mrocznosci na tapecie, dlatego to takze na plus dla Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel Lipka, przede wszystkim pochwałka za niezłą odpowiedź, wziołem sobie twoje słowa do serca i powoli do mnie dociera że wypadało by poprawić tu parę rzeczy ale na pewno wcześniej zakończę jakiś inny projekt tak by podejść do tego z nową siłą i pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności