Skocz do zawartości

Z cyklu "prawa autorskie"


Ogam

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Szanownego Grona, jak to jest z wykorzystaniem muzyki w swoich demach? Do helikoptera poszukałem muzy za free (music-for-video.com), ale wiadomo, że fajnie byłoby jakiś znany kawałek wrzucić. Jak to jest? Dookoła widzę demówki ze znanymi kawałkami i tylko na końcu dopisek, że muza to jest to i to. Można tak?

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Gosc

music-for-video nie jest free....

 

nie czytales licencji, jest free for personal use, czyli zebys sobie posluchal ale nie

mozesz tego upubliczniac, licencja roczna music-for-video.com

to 1400 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh... Na froncie sekcji "free sound effects" jest taki tekst:

 

You can download and use these sounds for free on your video/multimedia productions.

The effects are free of charge for use in commercial and non commercial productions; if you use some of these on a website we ask for a link back to our website music-for-video.com. The sounds in this part of the website are mainly dedicated to people involved in video production, video montage, multimedia projects etc.. but you can use them in any way.

You can not post them on your site for download, sell them, claim copyright on them.

 

http://music-for-video.com/free-sound-effects-for-video-makers.html

 

OK, ale niezależnie od tego - co z tą muzą, która zdecydowanie nie jest free, a jest wykorzystywana w demach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można. To może podpadać pod rozpowszechnianie, jeżeli wsadzisz klip na jakąś stronkę. Nie wiem jak jest to prawnie regulowane w innych krajach (może tylko na zasadzie odpowiedzialności cywilnej?). U nas to jest ciężki kaliber - prokuratura etc. A co do darmowej muzyki - zawsze trzeba czytać licencję, a najlepiej szukać takiej która jest na CC - licencji Creative Commons, albo copyleft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
Argh... Na froncie sekcji "free sound effects" jest taki tekst:

 

 

 

http://music-for-video.com/free-sound-effects-for-video-makers.html

 

OK, ale niezależnie od tego - co z tą muzą, która zdecydowanie nie jest free, a jest wykorzystywana w demach?

 

ale to dotyczy tylko sekcji sound effects, a ty wsadziles caly utwor

z ich bibliotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie jakiś podkład z Nine Inch Nails. Od kilku albumów Trent Reznor

rozpowszechnia muzykę jako CC attribution, non-commercial. A wiele kawałków

jak ulał pasuje do dynamicznego demo.

 

btw. autorskie pisze się przez u niezależnie od tego jak ł śmiesznie wygląda

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniosz do zaiksu i kupujesz prawa do wykożystania utworu. Albo kontaktujesz się z właścicielem praw do utworu i dogadujesz się bokiem. Albo czekasz aż prokuratura wpadnie do Ciebie - nigdy nie słyszałem o takim przypadku. Prędzej ZAIKS się przyczepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że faktycznie tak się podnieciłem zbiorem muzy i tekstem na początku, że nie odpalałem już modułu pt. "zdrowy rozsądek", więc już się zabieram za odpytywanie wujka Gugla i będę przemontowywał.

 

Pisownia tematu wątku jest żartem, zarówno literówka w "cyklu", jak i "ł" w "autorskich" :)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było tak ,że 30 sec można było wykorzystać czego się chciało (parę lat temu szukaliśmy z kapelą ,w której już nie gram czegoś na intro i koleś ,który to nagrywał mówił ,że tak można ) .Opcja 2 to taka ,że możesz zrobić cover bo to chyba wolno w każdym razie zespoły robią całe płyty z różnych kapel .Po 3 jest całe masa niezależnych muzyków ,którzy za free lub symboliczną kwotę zrobią Ci muzę bo dla nich to też reklama .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ponoc zaczeli sie czepiac vimeo o to. Vimeo bardzo pilnuje zeby material vidoe wrzucany tam byl twoj i zeby nie lamal copyrightow. Ale ktos od music companies zauwazyl ze nie czepiaja sie odnosnie muzyki w tych video a powinni.

Tu jest troche linkow do servisow oferujacyc muzyke na podstawie Creative Commons:

http://creativecommons.org/legalmusicforvideos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki - już wyszperałem, ściągnąłem z Jamendo album Marca Teicherta, który się znakomicie nadaje do bardzo różnych rzeczy.

 

Napisałem do faceta maila, który się zgodził, w ogóle miło i przyjemnie, czyli w sumie dzięki tej całej sytuacji nawiązałem kontakt :) Za chwilę skończy się liczyć i wsadzę na youtube nową wersję i zaktualizuję link do animacji.

 

Dzięki również osobie władnej za poprawienie tematu wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności