Skocz do zawartości

Production Focus: Avatar


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Widziałem avatar raz, chciałem isć drugi, ale stwierdziłem, że nie ma co się podniecać jak małe dziecko. Poczekać miesiąc i wtedy zadecydować..... Zdecydowanie film nie wart wydawania drugi raz pieniędzy.

 

Po namyśle to w zasadzie Avatar nie zaprezentował kompletnie nic nowego. Wszystko co w nim było już widzieliśmy w innych filmach.... nigdy na tak wielką skalę i przy tak długim filmie. Jedyne co nowe było w tym filmie to ilość znakomitych efektów.

 

Film, który nie zaprezentował nic nowego, lecz zmienił świat hehe. Nie był to taki przełom jak Matrix1...

...

To przykre, że efekty zastąpiły fabułę.

 

--------------------------------------------

Ale ostatnio miałem zadymę z Avaterem... Za dużo przeczytałem pochwaliłem się co wiem i mi zaczęli mówić, że to nie możliwe:) Jednak możliwe (recenzja dotyczyła stacji robocze 2x3,33GHz nehalem za wg. autora 10tys zł).

 

Najlepsze jest to, że do końca nie byłem wstanie przekonać ludzi, że 3ds max to program 1 wątkowy (tylko finalny render jest wielowątkowy), w viewportach udział bierze też CPU, a przy dzisiejszych super wydajnych grafikach można by powiedzieć, że jest bardziej kluczowym elementem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie nic się z tego artykułu nie dowiedziałem ciekawego z punktu widzenia zwykłego szarego człowieka interesującego się grafika 3d i filmem. We wszystkich artykułach te same obrazki. Pokazali by jakiś filmik z takim rigiem w akcji, jakieś blend shapy, topologię siatek użytych do animacji no nie wiem coś co by zaciekawiło nas grafików. W końcu to artykuł dla CGSociety a nie dla onetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności