Skocz do zawartości

[SZUKAM] Kręgi na wodzie


Gość kakaku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kakaku

Witam.

Szukam tutka jak zrobić kręgi na wodzie, głównie chodzi mi to aby je wymodelować albo w photoshopie displace zrobić, ale nie mam nawet pojęcia jak się za to zabrać... Robię scenkę z przybliżeniem na kałużę więc kręgi muszą się 'zlewać' z taflą wody. Próbowałem Particle system, ale zupełnie o co innego mi chodziło...

Znacie może jakiś sposób na zrobienie czegoś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem możesz użyć modyfikatora Ripple. Niestety nie mam żadnego toutoriala, ale moge ci wytłumaczyć jak zrobić te kręgi. Tworzysz plane np. wielkości 300x300 i żeby uzyskać dobry rezultat polecam utawić dużą ilość segmentów (ja ustawiłem 400x400), jeśli Ci to nie wystarczy to możesz zwiększyć. Następnie przechodzisz w panel modify i otwierasz modifier list. Wybierasz z modyfikatorów Ripple i ustawiasz Amplitude 1 na 10, a dla Wave Leght 38. Te kręgi na wodzie mogą być zbyt wysokie to wtedy zmniejsz Ampiltude1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

Dzięki ale nie zupełnie o to mi chodzi. Chcę aby takich kręgów było kilkanaście i aby się przecinały tak jak podczas deszczu, na jednym plane. Chyba będę musiał zrobić brusha w ps i sobie mazać ręcznie:P

PJB_watercircles.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Displace załatwi sprawę, namaziaj sobie okręgów w miarę miękkim brushem pamiętając o tym, musza to być odcienie szarości. Biel podnosi, czern opuszcza, potem jasło masz vray to uzywasz vray displacment i po krzyku, acha jako enviroment użyj mapki hdri i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

Dzięki za rzetelne odpowiedzi chłopaki

Simple-man:Też tak właśnie muślałem, tylko nie znam się zabardzo na psie, możesz powiedzieć jak zrobić taki okrąg z wygładzeniem?

Voyager: Dzięki, nie lubie się bawić w ps to najpierw spróbuje Twojego sposobu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

eee, kiedys tak robiłem i myślałem że jest jakiś inny sposób bo ten wydaje mi się bardzo noobowski:D Ale dzięki tak zrobie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

ee to juz troche zbyt skomplikowane ale poszukam co to jest i sprobuje:D

 

To mam jeszcze takie pytanko co do tych ripple przy modelowaniu. Można je jakoś ustawić albo zmienić/dodać aby kręgi wyglądały tak jak na obrazku który dałem wyżej? żeby były tylko 3-4 kręgi te największe a w środku pusto?

Edytowane przez kakaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Setesh

Witam,

 

Gdzieś ostatnio widziałem jakiś przykład robienia takich kółek na wodzie. To było przy okazji poszukiwania tutoriali do particle illusion. Efekt wyszedł nawet fajny. Jak to gdzieś odnajdę to wkleję linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

hmmm, teraz tak się zastanawiam że kręgi nie wyglądałyby naturalnie jeżeli chodzi o ulewę... W ram ach prób i błędów chciałbym zrobić cos takiego http://farm1.static.flickr.com/118/304910330_27e808eb44.jpg

Znacie jakiś dobry sposób? Bo nawet nie przychodzi mi nic na myśl jak to osiągnąć... Displace by tutaj chyba mało zdziałał tak mi się wydaje. A nawet jakby to jak zrobić taką texture:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności