Skocz do zawartości

Wip 2D: Dziewczyna z kielichem


bruxa

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to pierwsza odsłona moich wypocin a zarazem pierwszy post chciałabym wszystkich serdecznie przywitać i poprosić o wyrozumiałość na czas zapoznawania się z forum.

Przyznam się że nigdy nie pokazywałam w internecie żadnej z moich prac. Teraz jednak pracuję nad większym obrazem w który wkładam całe serce więc chciałabym prosić o ewentualne rady, komentarze i konstruktywną krytykę.

 

Wiem że to forum dla grafików ale chyba nie obrazicie się za trochę tradycyjnych technik, prawda?:)

Jeszcze wiele do poprawianie, szyja, dłoń itd. więc tego nawet nie oceniajcie bo nie ma sensu :)

 

Ze spraw bardziej technicznych, olej 100x140 :)

(Tytuł oczywiście tymczasowy :))

 

nikiszowiec2240.jpg

-

nikiszowiec2235.jpg

-

nikiszowiec2231.jpg

Edytowane przez bruxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

i jeszcze chyba zaleznie od szkoly nauczania ale ja tam bym chlapal farba coby sie bieli najszybciej pozbyc lub zrobic sobie chociaz jakas podmalowke. Bo tak po szczegole od jednego do drugiego to sie raczej ani nie rysuje ani nie maluje.

Chyba powinna obowiazywac metoda od ogolu do szczegolu bo sie wszystko gubi po drodze i proporcje uleca i swiatlocien zginie. Hmm

 

 

 

 

 

Ale co tam ja sie za bardzo nie znam. Jestem samoukiem wiec moge sie mylic.

Edytowane przez maxbielecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy malowaniu jest taka zasada jak rpzy rysunku - od ogolu do szczegolu, nie zajmuj sie detalem dopoki nie nalozysz najpierw plam barw, nie odnajdzesz zaleznosci kolorow, nie bierz sie za detal. Najpier nakladaj plamy zgodnie z oddzialywujacym na nie otoczenie, zgodnie z sasiedztwem innych przedmiotow. Malujac w ten sposob - przerysowywujesz skads to widac, nie szukasz sama zaleznosci kolorystycznych. Jesli ktos bierze sie za kolor to musi miec swiadomosc tego ze to jest wazne w tej dziedzinie. Firanki, blaszka w tle fajnie prowadzone, widac prace pedzla, a postac przylizana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tło i wdzianko zapowiada się nieźle, gorzej z postacią... prócz błędów, które sama wymieniłaś dziwnie dzieje się z rozbielonymi błękitami na skórze... hmm, no póki nie pozbędziesz się niezamalowanych miejsc na płótnie i nie poprawisz błędów, które sama widzisz to nie ma o czym gadać :P pozdro i witam na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxbielecki

 

tunele owszem mam 8:)

 

zasada od ogolu do szczegolu tak -----jak najbardziej macie racje tlukli mi to przez 5 lat w skzole i nagle jak robie dyplom zmieniaja mi promotora i wracaja do starych zasad olowek na plotno cienie zaznaczone wraz ze szkicem i dopiero potem polekku nakladanie kolorow ja troche od tego odbiegam alle powiem szczerze ze strasznie ta zasada mi nie pasi a proporcje owszem byly sprawdzane kilkakrotnie takze mysle ze powienno wszytko siasc ale to sie okarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ethicallychalanged

 

chcialabym ukazac nie weim za bardzo jak to okreslic ale taki bajkowy realizm . laska ma wygladac dosc plastikowo byla koncepcja aby zrobic z niej manekina ale w tym momencie nie pasuje mi do ogolnego zalozenia zapisanego w koncepcie jest jak na razie i jak widac masa bledow ale poprawki to tylko kwestia skonczenia calosci i zaczecia cackania sie ogolny moj temat ktory bedzie zrealizowany w postaci tryptyku nazywa sie "sceniczna nienaturalnosc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nata

 

dzieki to wyslizganie to komplement naprawde ma sprawiac kiczowate wrazenie fakturami pobawie sie mam nadzieje bardziej w kotarze z tylu i w podlodze ktorej nie ma(na razie) a relatywizm barwny i nakladanie kolorow jak naszybciej aby pokryc biale plotno owszem sparwdza sie ale do skonczenia tryptyku zostal mi w sumie miesiac a jak na razie to mam tyle takze robie to jak naszybciej sie da no i trzeba wziac tez pod uwage format i to ze to nieszczesny olej... ale dziekuje brzmisz jak prawdziwy plastyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedza zdjecie tylko jest uciete olowek i mierzymy heja banana jak ma sie glowa do ciala ile tych glow jest szerokosci wykrecamy olowek pod odpowiednim katem do skosow i oczywiscie wszytko na prostym lokciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są inne metody. Porównaj sobie na obrazie i na zdjęciu:

 

odległośc od kieliszka do cycka

 

odległośc jej lewej dłoni do ramienia

 

kąt szyi w stosunku do tułowia

 

Mierzenie z ramienia jest przydatne, ale stosuj też wyobrażanie sobie pionowych i poziomych linii biegnących przez elementy obrazka i zwracaj uwagę co ta linia by przecinała. Zaufaj mi, nie zgadza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z anatomii na pierwszy rzut oka widać, że dziewczyna ma bardzo spuchnięte węzły chłonne. Albo złamaną szyję. A tak na serio to bardzo widać, że ma coś nie tak z szyją, usuń to zaokrąglenie spod ucha albo coś.

 

nie rozumiem komentarzy odnośnie anatomii. A może po prostu takie proporcje miały być, to od autora zależy czy chce żeby jego obraz był realistyczny,surrealistyczny czy jakikolwiek.

Podoba mi się przejrzystość obrazu ,forma,kolor.

Wiesz co robisz ,wiec czekam z niecierpliwością na skończone dzieło.

Pozdrawiam

Edytowane przez JakóbM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że to stylizacja, bo jeśli kopia z fotki to wygląda "trochę" inaczej niż na tej miniaturce =)

 

Eeetam Przemek za dużo browarów dziś, wszystko jest ok ;) naj###eś sie i widziś potrójnie ;) Dojenie z foty 1:1 jest deko bez sensu wiec jesli jest to zinterpretowane to jestem za, ewent prawa ręka której skrót perspekt. sie nie zgadza chyba zbyt mocno.

 

 

 

Mam nadzieje ze żadna laleczka czaki nie da mi bana za pseudoprzeklona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś oświeci - po co mierzyć proporcje wyciągniętym ołówkiem czy tam czymś innym z... foty ? :)

... która przecież i tak jest zakłamana pod względem proporcji.

A jeśli już trzymać się fotki - nie prościej zrobić siatkę i skopiować to na płótno ? Po co tyle zachodu, zwyczajnie nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EthicallyChallenged dobzre zaufam i dzieki

 

wielkie dzieki za spostrzezenia wszystkim wezme je na pewno pod uwage a szyja naprawiona jutro wrzuce foty

a poza tym to nie myslalam ze jak na nowicjusza na forum dostane od Was az tak duza doze zaiteresowania

 

a co do foty to nie ma byc idealna kopia

 

mayk- masz absolutna racje trzeba cos przepuscic przez wyobraznie a nie "dojic 1:1"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znudzenia jak koledzy wyżej - szyja. Kobietka wygląda jakby była pokrzywdzona przez los. Druga sprawa jej lewa ręka kolorystyką i proporcjami przypomina mi ramię Golluma. Lekko niebiesko-szara i za duża dłoń. W ręce która trzyma kielich też dzieje się coś dziwnego. Hmm... jeżeli taka Twoja wizja stworzenia nieanatomicznej, nieproporcjonalnej kobiety to pomyślałbym nad jakimiś akcentami które by z tą wizją współgrały, nie wiem może coś w tle, coś z tłem. Ogólnie kolorki fajne, szmatki na plus też wyszły i ciekawe tło. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności