Skocz do zawartości

Format .max zostanie ulepszony


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Shane Griffith z Autodesk wspomniał na swoim blogu o zmianach jakie zajdą obsłudze plików.max jak i samej jego strukturze. Co ciekawe, pewne zmiany zostały już poczynione w wersji "2010".

 

Na te zmiany czekało wiele osób. Przyszłe wersje mają obsługiwać zapis kompatybilny z wersami starszymi. Ciekawy jest jednak wątek o którym wspomniał w swoim wpisie apropo zmian, które już transparentnie są wprowadzane. Shane jako przykład podaje jako przykład ścieżki do tekstur, który do tej pory zapisywane były w pliku .max i można je było zmienić tylko uruchamiając program.

 

Nowy format w swojej strukturze posiada pewne metadane, które umożliwią zmiany podobnych kwestii bez konieczności nawet posiadania programu. Będzie można je zmieniać za pomocą zewnętrznych aplikacji. Format ma również zostać lepiej opisany.

 

Zachęcam do przeczytania wpisu na blogu, a jeśli kogoś interesują bardziej techniczne rzeczy, warto rzucić okiem na wpis: Reading and Modifying Asset File Paths in the 3ds Max File.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oo tak, to jakaś nowa zabawa? To ja też chcę dołączyć. W każdym nowym wątku o 3ds piszmy, że "Dawno powinno to już być" to z pewnością wiele wniesie do naszego forumowego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokąłdnie, dobrze że w ogole coś robią... aczkolwiek pomijając kwestię finansową, przerzucenie się z np maxa 2009 na tego nowego będzie pewnie okropne... jego premiere powinni przesunąć aż zrobią servispacka 1 conajmniej i inne łaty, żeby był stabilny jak 2009 :P no chyba że od razu będzie fenomenalnym byłoby dobrze... aczkolwiek troche w to wątpie

pozdrwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmk -> a jak ci się wydaje na czym oni się opierają robiąc te service packi? Po co płacić 1000 testerom jak można mieć 100.000 użytkowników którzy zapłacą za subskrypcję i w dodatku sami napiszą o błędach :)

Ja jestem zawsze o jedną wersję maxa do tyłu :) Przeskok do najnowszej wersji od razu po wydaniu byłby samobójstwem.

 

No ale fajnie że w końcu wprowadzają tak oczywiste nowinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHlopaki to zalezy, IMO i w mojej pracy 2010 byl rewolucja, a w sumie nikt nie trabil o tej zmianie tak mocno. Mowie o autobackowaniu textur, ktore w 2010 jest o niebo lepsze od 2009(choc nadal daleko do idealu). Czy sama zmiana architektury formatu jest dobra? hmmm nie wiem, osobiscie wydaje mi sie ze nie, bo teraz znow trzeba bedzie kupic nowsze wersje konwerterow, aby obslugiwaly nowego *.max. hehehe i spirala nienawisci/kosztow sie kreci: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności