Skocz do zawartości

Luxology Modo


Ulfar999

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jako ze nie widze dzialu dla Modo to zalozylem temat, do wyzalania sie na ten soft.

Dzisiaj mam takie pytanie czy istnieje mozliwosc ustawienia w Modo zaczytywania za kazdym razem pliku konfiguracyjnego, jak dla mnie przydalaby sie jeszcze mozliwosc zablokowania viewportow tak aby za kazdym razem po starcie Modo otwieral ustawienia domyslne, w tym takie rzutnie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to Krisu znalazlem tez, szukam bardziej tak zeby za kazdym razem otwieral go na ustawieniu domyslnym? Bo u mnie zawsze jest tam gdzie ostatnio go pozostawilem.

Ctrl+a domyslnie zeruje widok ale z kolejii dziwnie ustawia go, tzn dziwnie jak dla mnie bo pewnie to nie jest takie glupie. CHodzi mi o mozliwosc ustawinia samemu widoku i zapsaniut eog do pliku cfg, ale tez tak, zeby go Modo domyslnie czytal przy kazdym stracie.

Edytowane przez Ulfar999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poruszyć temat na forum Luxology. Modo można nieźle uzbroić w różne makra i skrypty, więc całkiem możliwe, że automatycznie odpalane makro przy starcie modo załatwi Twój problem. Zapytaj specjalistów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zrobie! Dzieki Kris za odzew! Fakt Modo jest potezne ale tez nie moge przywyknac to tego zbyt linearflow. Ale kurcza jak zobaczylem, niektore narzedzia w 401 do automatycznej retopologii siatki to dlugo probowalem szczeke z klawiatury usunac. Szczegolnie, automatatyczna rotacja loopow wzgledem sasiednich, zamiast recznie wprowadzac korekty w siatce program sam ustala pare jego wariantow analizujac dotychczasowa siatke, genialne szczegolnie, ze jest to juz tak zooptymalizowane, ze na modelach, ktore badalem Modo wykona to w najlepszym mozliwym wydaniu. Teraz staram sie troche ogarnac tzw. Pie-menus zeby zrobic go troche tak "maykowo". Jak to obczaje to wrzuce moze pare tutoriali video, bo soft naprawde ma mozliwosci a szkoda, ze generlanie chyba malo osob sie nim interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy malo osob sie nim interesuje.. Tak z czubka glowy to Modo byl jedynym softem "out of the box" uzytym przy produkcji Wall-E, zachwala go nie byle kto bo Rick Baker (ktory chyba uzywa dwoch softow - Zbrusha i Modo wlasnie :D), sporo modelowania do Avatara bylo w Modo wlasnie itd. Forumowo to moze kiepsko troche z postami dotyczacymi Modo ale tez pewnie dlatego, ze Modo nie ofiaruje wiele jesli idzie o animacje. Jako modeler z pewnoscia jest niezly, no i render ma konkretny. Ciekaw jestem czy predzej Modo wzbogaci sie o animacje postaci i czasteczki jakies czy tez wyjdzie CORE ze stajni NewTek'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroopson ja mowie o max3d, malo jest tutaj odnosnie Modo a nie ma on rodzimej wydzielonej spolecznosci, moze dlatego ze ta na vertexmonkey jest dosc zoorganizowana.

Ja, generlanie chyba do Lightwave nie wroce nawet jak wyjdzie Core poki co chce poznac lepiej Modo. Animacja fakt lezy, ale narzedzia do modelowania ma lepsze niz wiekszosc softu dedykowanego tlyko do modelowania, a animacje to zawsze mozna w Blenderze potem, ewentualnie w Houdini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Modo ma jeden minus. Pod względem animacji niestety kuleje.. ale w połączeniu z Blenderem (a szczególnie z oczekiwaną wersja 2.6) może przynieść bardzo świetne uzupełnienie... i pstryczek w nos Autodeskowi :P

Edytowane przez MRay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaję, bardzo przydatny byłby dział modo. programu używamy w biurze do wizualizacji architektury. niestety wszystkie filmy instruktażowe z oficjalnego zestawu luxology są bardzo kompleksowe i dość haotycznie prezentowane. z braku wyraźnego indeksu tematów i operacji w tych filmach nie sposób metodycznie nauczyc sie prawidłowych podstawowych procedur. nauka troche postępuje na chybił-trafił.

mam wiele niejasności.

jutro wrzucimy kilka pytań o konkrety na ten wątek, i bardzo bym prosił o życzliwe wsparcie. pozdrawiam, Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś może mi pomóc z małym problemem?

niby nic a ani nikt o tym nie mówi w tutorialach

ani w pomocy od modo też tego nie ma :/

 

potrzebuję pomocy z wlaczeniem... RENDERINGU ANIMACJI :/

ustawiłem wszystko na timelinie ale nie wiem

gdzie jest przycisk od włączenia animacji

przeszukałem już chyba cały program i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działu dla modo jak nie było tak nie ma :(

 

Szkoda, bo bardzo fajny sofcik... trochę wkurza mnie motyw z instalacją skryyptów.. potrzebowałem skrypt SuperTaut2 i nie działa... a przynajmniej do końca nie... hmm czy jest ktoś na tym forum, kto dosyć dobrze radzi sobie z Modo w wersji 401 ? pozdrawiam...

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napiszcie w usprawnieniach albo zagadajcie do Adka a nie melinujcie się w forum którego nikt nie odwiedza:) Próbowałem używać Modo i powiem że całkiem się milusie wydaje, więc także jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności