Skocz do zawartości

Kuchnia


piotrekt186

Rekomendowane odpowiedzi

Soft: Maya +mental ray

 

Zaczne od tego ze na codzień nie zajmuje się projektowaniem wnętrz (jak widać ;)a w 3d bawie sie w wolnym czasie, kilka dni temu obiecałem zrobienie wizki kuchni dla koleżanki ale coś marnie mi idzie :p wszelkie sugestie milewidziane. Kuchnia ma wymiary 440/270cm i ma się w niej znajdować wysoki barek, meble mają być lakierowane i "nowoczesne", kombionuje na wszytskie sposoby z kolorami ale nic mi ciekawego nie wychodzi, licze na waszą pomoc! :)

 

 

edit:

 

dorzucam 3 kolejne rendery mojego arcydzieła, mam nadzieje ze rozdzielczosc i światło wystrarczające(2 troche odstaje ale byl przepalony a nie chialo mi sie odnowa renderowac), co sądzicie o takich kolorkach i ogólnie projekcie? Oczywiscie kuchnia jest jeszcze niedokończona najpierw chce dopracować projekt samych mebli potem zajme się resztą. Chciałbym jeszcze dodać ze jest to moja pierwsza wizka, nielicząc tutków. Zapraszam do bluzgania:p

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez piotrekt186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość fishinthewater

Trochę ponuro i ciemnawo. Z sufitu nic nie świeci ?

Zmień ten zielony mat. na coś innego bo tandetnie to wygląda.

Na lodówce za duży refl. Na tym pierwszym obrazku światło świeci ci na zielono, widać to na ścianie z żaluzjami i po prawej.

Moim zdaniem dużo do poprawy.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o rady związane ze zrobieniem wizualizacji czy projektu ? - to dwie różne dziedziny

narazie projektu

 

dzieki za wszystkie komenty, dorzucam dwa z poprawionym światlłem i zmienonym barem, sorry za male rendery ale zbytnio nie mialem czasu na nic wiekszego, narazie wolałbym sie skupic na samym projekcie, kolorach i ogólnie funkcjonalności kuchni, jak skoncze to może nawet wrzuce to do maxa i tam w vray wyrenderuje bo na mentalu zbut długo to zajmuje zwłaszcza w dużych rozdzielczościach, wiczorkiem wrzuce wiekszy render

Edytowane przez piotrekt186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 kolejne renderki nie wnosza nic nowego do tematu. Jest nadal cholernie slabo. Pracuje w mentalu i wiem, ze mozna z niego wyciagnac naprawde ladniutkie cudenka... ale.

Materialy arch&design chociaz dobre wymagaja rasowania. Presety w nich zawarte nie dadza fotorealizmu. Do tego mas strasznie slabe swiatla i ten masakryczny color blending. Modele slabe jak... cholera. Ogolnie wyszystko jest slabe i wymaga mase pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele które można nazwać modelami są z evera, a same meble to tylko płyty, co mam zrobnić żeby nie były "słabe..." dać wiekszy bevel czy co? Po raz kolejny chciałbym podkreślić ze render tylko podglądowy, jak będzie finito wyrenderuje w vray. A z resztą że ogólnie ze słabo zgadzam się jak nabardziej, chodzi mi raczej o rady jak by to jakos podrasowac a nie ze do d***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli chodzi o projekt to nie jest on ze tak powiem "ogarniety" - nie wiem jakie masz doswiadczenie w temacie projektowania wnetrz ale w tym projekcie brakuje elementow, ktore twojej kolezance ulatwilyby korzystanie z kuchni- od razu rzuca sie w oczy brak okapu nad kuchenka. To miejsce zabudowales szafkami (tak to wyglada). pisales o wysokim barze...i rzeczywiscie wysoka bestia tobie wyszla (krzesla barowe wygladaja na przeskalowane w pionie) - jak wysoko jest blat ?. Jak na projekt wnetrza to nierozwiazany pozostaje sufit. Czy do tej kuchni sa dwa wejscia ?

Ze spraw technicznych zwiazanych z wizka to po pierwsze lewituja tobie meble ;) co do reszty to wiele osob juz pisalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli chodzi o projekt to nie jest on ze tak powiem "ogarniety" - nie wiem jakie masz doswiadczenie w temacie projektowania wnetrz ale w tym projekcie brakuje elementow, ktore twojej kolezance ulatwilyby korzystanie z kuchni- od razu rzuca sie w oczy brak okapu nad kuchenka. To miejsce zabudowales szafkami (tak to wyglada). pisales o wysokim barze...i rzeczywiscie wysoka bestia tobie wyszla (krzesla barowe wygladaja na przeskalowane w pionie) - jak wysoko jest blat ?. Jak na projekt wnetrza to nierozwiazany pozostaje sufit. Czy do tej kuchni sa dwa wejscia ?

Ze spraw technicznych zwiazanych z wizka to po pierwsze lewituja tobie meble ;) co do reszty to wiele osob juz pisalo

Można powiedzieć że nie mam doświadczenia ani w wizkach ani w projektowaniu, to jest moja pierwsza wizualizacja nielicząc tutków a o projektowaniu wiem tylko tyle ile poczytałem sobie przez ostatni tydzień ;) Okap jest zabudowany, też miałem zamiar wpakowac tu standardowy ale na kilku wizualizacjach w internecie znalazłem właśnie takie rozwiązanie, późniejsz poszukam to podzuce linka.

Jeśli chodzi o kuchenny blat barowy to jestem zaskoczony bo umieściłem go na wysokości niecałych 100cm a z tego co czytałem jest to niższa graca standardów (mówie o tych kuchennych). Możliwe ze krzesło tak wygląda ale jedyne co zrobiłem to przesunąłem o pare cm vertexy do góry. Jeśki chodzi o wejscia to faktycznie są dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowany okap- ok. Blat na wys. 100 cm jest tez ok- myslalem ze ustawiasz to wszystko "z palca" ;) -dziwnie to po prostu wygląda na wizce - nie wiem moze przez ta mala przestrzen pomiedzy blatem a szafkami. Skoro kuchnia ma dwa wejścia to slaba jest przestrzeń własnie przy barze- taka sobie ergonomia w tym miejscu- sobiscie nie pasuje mi ustawienie lodowki w tym miejscu- ale co kto lubi- bo mysle ze projekt powstaje przy udziale kolezanki i wspolnie ustalacie ksztalt jej przyszlej kuchni :).

Edytowane przez eco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności