Skocz do zawartości

Pierwszy raz ;]


kamiltsn

Rekomendowane odpowiedzi

To tak. Jestem nowy wiec jesli popelniam jakies wykroczenie czy tez temat nie jest tam gdzie trzeba to zrobcie co nalezy ;]

Czytalem sobie sporo na tym forum na temat mentala i jako poczatkujacy "grafik" chcialbym waszych porad na temat tego rendera:

40573629.jpg

Wczesniej tylko modelowalem dopiero teraz sie wzialem za tego typu rzeczy ;]

Mysle ze chyba za "dobre" ustawienia sa jak do tej sceny, ktora notabene renderowala mi sie ponad pol godziny :O, z reszta wypowiedzcie sie sami bo ja sie jeszcze nie znam :D A no i materialy sa tylko tak dobrane zeby jakos to wygladalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czym to jest świecone ? pokaż ustawienia. Kolor ścian okropny materiał podłogi za duuuuży proporcje stanowczo nie grają telewizor chyba lewituje (nie wiem co to jest ale wygląda jak nie udany telewizor ) ogólnie pusto no i radziłbym ci jeszcze poduczyć się modelingu zanim zaczniesz renderować,no i poczytaj trochę o oświetleniu,global illumination final gather.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr Area Omni. Ustawienia prosze bardzo:

beztytuutux.png

A no i materialy sa tylko tak dobrane zeby jakos to wygladalo ;)
czytamy^^ Jakbym chcial zeby mi sie scena renderowala dodatkowe poltorej godziny to bym zrobil modele troszke lepsze ;) Chodzi mi tylko o oswietlenie i wlasnie ustawienia dotyczace tej sceny. No i co do czytania to juz czytalem materialy co do tego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, raczej mało który pokój nie ma okna wiec spróbuj zrobić jedno, ustaw w nim sky portal, stwórz daylight system, najlepiej niech sun wpada przez okno, ustaw ekspozycje na mentalowo-fotograficzna i wybierz preset indoor lighting, wyrenderuj i powinno być troche lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak :)

Okno jest :P No i ustawilem sobie skyligt na poczatku zamyslu ale nie wiem czemu je usunalem :D Ekspozycja mentalowo-fotograficzna i preset indoor lighting jest juz :D

Staram sie uzyskac cos w stylu http://www.luminancestudio.pl/blog_ftp/mr_gi_luminancestudio.pdf (jednego z tutejszych userow stronka ) I mam jedno omni w oknie i mi brakuje tego slonca walsnie ;] Bede musial probować z tym sky portalem ;)

A czy dobrze rozumiem ze daylight system w 3d max 2010 to Skylight ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak daylight system to właściwie sun+skylight, w ustawieniach dayylight wybierz mr sun i mr skylight, no i zrób sky portal bo on "wyciągnie" fotony przez okno i wpadną do pokoju

 

 

/edit omni wykasuj nie jest potrzebne

Edytowane przez reaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to omni zostawic w oknie ??

 

edit:

A jakis taki tutorial zeby ukazal mi wszytkie swiatla jak powinno sie ustawic mozna prosic bo chyba jestem slepy i nie widze tutaj :) A omni tak to w jakim celu uzyte w tym tutku ?? Zastepuje promienie slonca ?

P.S. Thx za zainteresowanie :) Jak poprawie wrzuce render.

Edytowane przez kamiltsn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest render po dodaniu daylight system:

kolejny.jpg

Wydaje mi sie ze troszke ciemne, ale to juz prosze o jakies rady, bo probowalem rozswietlic scene przez odpowiednie ustawienie slonca ale i tak nie dawalo rady. A i jeszcze takie pytanie. Czy oplaca sie wlaczac GL przy daylight system, bo nie zauwazylem zbytniej roznicy no chyba ze wypadaloby dodac kilka milioonow photonow czego wole nie robic bo bym chyba nie doczekal rendera :D

Prosze o kolejne wskazowi i rady:) THX i pozdrawiam ;]

 

P.S. Sorki za spam ale chcialem odswiezyc topic ;] NIe wiem czy da sie jakos inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zmniejsz o dużooooooo ustawienia Gi są one przesadzone na maxa redukować jasność i inne tym podobne możesz w ustawieniach mr photografic exprouse control napewno rozjaśnij to trochę po zatym na takim wnętrzu możesz ustawić nawet pro światło a i tak nie wyciśniesz z tego prawie nic więc najpierw radziłbym ci wymodelować coś porządnie a dopiero później zaczoł się bawić z oświetleniem ponieważ nawet najlepsze ustawienia oraz tekstury nie zakryją błędów lub nie dociągnięć w modelingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie :) Widziałem już te tutki ;) I własnie na ich podstawie próbowałem zrobić najpierw oświetlenie (omni w oknie, 1 render), ale tu kolega mówi, żeby zrobić daylight to zrobiłem. A co do ambient to nie mam licencji na photoshopa także póki co nie da rady ale tutek na pewno się przyda na przyszłość ;) Może masz jakieś rady co do sceny ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się kolejny problem w mojej scence. Nie mogę zrobić, aby moje okno było przezroczyste. Jak nałoże materiał szyby A&D to ona daje efekt ciemnego lustra, natomiast gdy nałoże ProMaterials:Solid glas to w preview exposure control jest wszystko ok ale jak już renderuje to otrzymuje taki oto efekt:

beztytuuvd.png

Podobny jak w A&D.

 

Pomocy Plz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności