Skocz do zawartości

[REEL]: moje trzy kolory UPDATE 27.03.10


andy_a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

 

Szukając praktyk wrzucam moje najnowsze demoreel – jeszcze cieplutkie (ostatnie rendery dzisiaj rano wypluwane). Od razu widać, że montaż i animacja to nie są moje mocne strony – dodatkowo czas był dość mało łaskawy (musiałem się streszczać, żeby dopuszczono mnie do obrony dyplomu:] ). Ze względu na czas wybór na głowy silnik padł na 3delight’a (Renderman) – tylko niebieski był liczony w vray. Wszelkie komentarze (czy też pytania) mile widziane.

 

all2small.jpg

 

EDIT:

 

dodałem breakdowny :)

 

Red (tylko tyle udało mi się odratować… no ale przynajmniej dowiedziałem się, że mam nagrywarkę do wymiany), animacja + rig (xsi)

 

 

Green (animacja + rig [xsi] + postpro [nuke] + scuplty [zbrush])

 

 

Blue (screen z viewportu [max] + postpro [nuke] + sculpty [zbrush])

 

Edytowane przez andy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

HAHAHAHA - "I'm dreaming... about white... Christmas!..." nie moge wiecej skomentowac, HEHEHEH

Dlaczego? Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane. Cieszę się bardzo, że choć trochę kogoś to demo rozbawiło (taki był zamysł – cytując najpopularniejszego filozofa XXI wieku „why so serious…? :) ).

 

No ale skoro już się Keraj wypowiedział w moim wątku to mam nadzieję, że kolejne posty popłyną lawinowo…:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten tego bo nie skumałem? modelowałeś? renderowałeś to?
Tak :) Napisałem 3d generalist na końcu:P modeling, rigging, animacja, rendering, postprodukcja i kiepski montaż – lubię wszystkiego po trochu.

 

.. mówisz, że Cię dopuszczono.... no gratuluję....:)))
Hehe Dziadku nie ma czego – praktycznie to jeszcze nie bo praktyki ciągle nie odbyte (jeszcze nikt nie odpisał, cóż może skończę w miejscowym domu kultury, jak Konserwator powierzchni płaskich – czyt. zamiatacz podłogi…), praca nie zaczęta… a koniec czerwca się nieubłaganie zbliża. Ale za to jestem dużo bogatszy o doświadczenie – jak sam doskonale wiesz co innego still a co innego animka. Edytowane przez andy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... no rzeczywiście masz tu absolutną rację z tym stillem i animką.... jeżeli ktoś nie liżnie tego, to się nigdy nie dowie o tej drobnej różnicy.... a jeżeli jeszcze liźnie to sam, no to .... stres wielkości wieloryba może mu utkwić między siekaczami..... wiem, często po takiej przygodzie niedomagam, na szceście nie zależy od tego moje dalsze życie. Bezrobotny geniusz i przeciętniak z pracą..... cała rozpiętość szarego realizmu i emocji nieskończonej. Starczy bo znowu ktoś mi powie że offtpuje....:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... no rzeczywiście masz tu absolutną rację z tym stillem i animką.... jeżeli ktoś nie liżnie tego, to się nigdy nie dowie o tej drobnej różnicy.... a jeżeli jeszcze liźnie to sam, no to .... stres wielkości wieloryba może mu utkwić między siekaczami..... wiem, często po takiej przygodzie niedomagam, na szceście nie zależy od tego moje dalsze życie. Bezrobotny geniusz i przeciętniak z pracą..... cała rozpiętość szarego realizmu i emocji nieskończonej. Starczy bo znowu ktoś mi powie że offtpuje....:))

 

Hehehe… drobna powiadasz… tak, bardzo drobna… kocham eufemizmy :) Geniusz, czy przeciętniak i tak obaj musza się zmierzyć z rzeczywistością, a przykład wielkich (choćby taki Leonardo wyprzedzający mu ówczesnych o wieki całe) doskonale nam pokazuje, że… pecunia non olet:P Ciebie Dziadku państwo zdążyło już naokradać podatkami, teraz jest Twój czas, musisz choć część tych zrabowanych talarów emeryturką odzyskać… Dlatego i ja w końcu wylazłem z ciemnej, brudnej i wilgotnej nory mojej pracowni (no pokoju znaczy się, a i nawet porządek mam… i ciepło… ba wygodniej niż w akademiku :P) na światło… Cóż trza krakać, jeśli chce być się wroną:) Co do offtopicu… a niech mówią, mówią, że… że to offtop… offtop jest…. niech mówią… (i klaszczemy wszyscy…) :)

 

podoba mi się scena z popiersiami. Możnaby pobawić się w kompozycji trochę, ale jak na reel ato jest fajnie.

pozdro i powodzenia.

b.

 

Dzięki :)

 

 

 

Jeśli znasz 3dmaxa, Maye, XSI, Nuke'a, ZBrusha, 3DCoat, Wings'a itd. ... to może jednak czas zacząć szukać konkretnej roboty a nie praktyk :D Ja bym Cię wziął na praktyki :) dajesz radę mocno

 

Hehe – nie jesteś pierwszą osobą, która mi to mówi, ale z ust kogoś o takim dorobku to znaczy dla mnie naprawdę wiele :) Robota ponoć nie zając…:P Ale na razie mam inne priorytety – jak to powiedział nasz ex premier (gdy zaczynał kadencję z 80% poparaciem): „prawdziwego mężczyznę, poznaje się nie po tym jak zaczyna… ale jak kończy”… a ja też muszę skończyć coś, co zacząłem 3 lata temu... :) (eh ciągle siedzi mi w głowie wirusowa piosnek Kukiza…:P) Co do tych wszystkich programów to interesuje się 3d od kilku ładnych latek, więc sporo się tego przewinęło, ciągle szukam swojego „ultimate workfolw” (mam jeszcze w kilku miejscach dziury – particie [uczyć się ICE czy Houdiniego], jakiś porządny nodowy shader graph [muszę się w końcu wziąć za Slima] czy choćby relight [w nuku kuleje i kwiczy, a do aae cierpliwości coś nie mam:P]).

No byłoby mi bardzo miło móc pracować w tak utalentowanym gronie – mam nadzieję, że Twoi przełożeni mają podobne zdanie jak Ty :) (bo wysłałem do was już w czwartek wypełniony formularz… no jak na razie odpowiedzi brak). Super by było robić aż kamienie na 10 (Zblurowanym) planie przy ruinach Warszawy… :)

 

 

Zwabiłeś mnie tymi 3 kolorami. Myślałem że Kieślowski żyje czy coś a tu robal śpiewa marry christmas. A tak na poważnie to musiałeś to robić naprawdę chybcikiem. Poprostu nie ma sensu:)

 

:) Zabieg w pełni zamierzony – szatański plan godny Lucifera… Tak, szkoda, że uważasz, że nie ma sensu. Nie będę się tłumaczył brakiem czasu, czy terminem, bo ostatnio ten argument jest dość często przywoływanie przez obie strony dyskursu (niestety zarazem jest przeciwstawnie rozumiany :) ). Kurcze, powiem tak kiedyś myślałem podobnie, ale życie trochę mnie wygięło (czy tez może naprostowało) i nabrałem więcej pokory oraz dystansu do własnych prac… już nie musi być awsome… cieszę się, że jest:P Cały proces produkcyjny wyglądał trochę jak jazda z małym dzieckiem obok, które co 5 min się pyta: „… a daleko jeszcze?”. Niestety ale mając też inne zobowiązania trzeba było sobie radzić. Tak też robiłem – celowo zostawiając niektóre błędy (np. taki filcering w Blue – laik tego nawet nie zauważy, a masta będzie rozumiał, że tu nie o to chodzi, że autor był za głupi żeby przesunąć suwak o 2 oczka w prawo… tylko czas). Na samym początku procesu produkcyjnego stanąłem, przed dość trudnym wyborem – czy zrobić max wychuchane stille, czy mid animkę, gdy już wybrałem, wiedziałem, że jeżeli chcę wyrenderować to przed świętami Wielkanocnymi [w znośnej jakości] to będę musiał zmienić silnik renderujący ma jakiegoś Rendermana (a było to jakoś przed Bożym Narodzeniem:P). Podam też Tobie taki przykład:

 

To się renderowało ok. 5min 30s (Athlon 4 rdzeniowy 2,8 podkręcowny na 3.2, 2gb ram, 720p) [po całonocnym renderze, gdy miałem 70 klatek z 630 + filcerking od za niskiego shading rate sss, dałem sobie spokój]

 

5minoc.jpg

 

A to na tym samym kompie finalne 2min 30s: [+flicer w dof]

 

2min.jpg

 

Dodatkowo części rzeczy nie wykorzystałem, po prostu cięcia:

Pierwsze testy armora dla potwora (10min Mental Rayem na moim lapku c2d 2,2ghz, 3gb ram, a to nawet hd nie było):

 

metal10min0000copy.jpg

 

Dodam tylko, że finalnie liczyłem 3delightem (armor [disp itp.] w 1920x1080 poniżej 3 min na laptopie )

 

Czy też shader prodeduralny (1 seamlessowana tex tylko) [również musiał odpaść… „for greater good”]

testwum.jpg

 

EDIT:

 

dodałem breakdowny :)

 

Red (tylko tyle udało mi się odratować… no ale przynajmniej dowiedziałem się, że mam nagrywarkę do wymiany), animacja + rig (xsi)

 

 

Green (animacja + rig [xsi] + postpro [nuke] + scuplty [zbrush])

 

 

Blue (screen z viewportu [max] + postpro [nuke] + sculpty [zbrush])

 

Edytowane przez andy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności