Skocz do zawartości

Softimage vs. Cinema 4D + Vray


Farafx

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna, któregoś z wyżej wymienionych, ale mam trochę wątpliwości. Cenowo wygląda to dość podobnie, z tym że C4D musi być okrojona o niektóre moduły które znacznie ją ograniczają. Ktoś miał kiedyś podobne wahania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na pewno? A skąd ta pewność? :) Ludzie w cinemie też robią animki.. w Blenderze też. Wybór softu to dość indywidualna kwestia jeśli się pracuje samemu. Dopiero w momencie gdy w grę wchodzi współpraca z zespołem ludzi i jakiś konkretny pipeline trzeba się zastanowić. Bo możliwości programów wbrew pozorom są zbliżone. Dopiero przy naprawdę hardcorowych sytuacjach wyłazi szydło z worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? A skąd ta pewność? :) Ludzie w cinemie też robią animki.. w Blenderze też. Wybór softu to dość indywidualna kwestia jeśli się pracuje samemu. Dopiero w momencie gdy w grę wchodzi współpraca z zespołem ludzi i jakiś konkretny pipeline trzeba się zastanowić. Bo możliwości programów wbrew pozorom są zbliżone. Dopiero przy naprawdę hardcorowych sytuacjach wyłazi szydło z worka.

 

Wybór: Pełna wersja XSI ze wszystkim potrzebnym do animacji MentalRayem jako render, czy okrojona wersja Maxona z Vrayem. Ewidentnie pierwszy jest do animacji a drugi do wizualizacji, designu. Podejrzewam że ten Maxon to wersja do wizualizacji czyli bez mięśni itp. a za to z gotowymi materiałami do wizek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chodzi mi o Wizki, w znacznym stopniu będzie Motion Design, czołówki, billboardy promocyjne e.t.c . Jeśli chodzi o Vray'a jest on poprostu lepszy niż oferowany przez Maxona AR3, Okrojoną C4D umniejszę planował bym umiejszyć o AR3, HAIR, Sketch and toon, dynamics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chodzi mi o Wizki, w znacznym stopniu będzie Motion Design, czołówki, billboardy promocyjne e.t.c . Jeśli chodzi o Vray'a jest on poprostu lepszy niż oferowany przez Maxona AR3, Okrojoną C4D umniejszę planował bym umiejszyć o AR3, HAIR, Sketch and toon, dynamics.

 

No to wybór wcale nie jest taki prosty jak myślałem. Jeżeli będzie tam sporo symulacji, efektów specjalnych i czasami animacja postaci to jednak bym wybrał XSI. Jeśli będą przeważały fotorealistyczne statyczne obrazy to może Maxon miałby lekką przewagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam.. Cinema jest do motion a Softimage to niby nie? Softimage tak samo nadaje się do motion design jak Cinema a oprócz tego bardziej nadaje się do animacji. Więc po co brać mniej jak można wziąć więcej i z tego nie korzystać.. Do czasu aż się okaże, że coś tam nam z tego "naddatku" jest potrzebne i raz na ruski rok się przydaje.

Od przybytku głowa nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane Kulki :)

Pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia. Indywidualne preferencje. Bo jeśli okaże się, że oba softy wystarczą Ci od strony technicznej do pracy, to warto jeszcze sprawdzić, który bardziej Ci leży. Pracowałeś w którymś z nich? W którym jest Ci wygodniej? To wbrew pozorom ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Leżenie programu" nie ma zbyt dużego znaczenia w zastosowaniach komercyjnych. Tu liczy się zdolność zarabiania. No chyba że ktoś musi przeznaczyć czas na przestawienie się. Był czas kiedy myślałem że bez XSI nie da się żyć. Dziś już tak nie myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Ja by do firmy, która pracuje na QuarkXPressie już nie poszedł. Na szczęście indesign króluje więc nie mam tego problemu. Wolałbym zarabiać trochę mniej a pracować w wygodniejszych dla mnie warunkach [np. w softcie, który mnie nie irytuje] niż za trochę więcej i się męczyć z rozwiązaniami, które mi nie podchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze popatrzeć na to pod względem dostępności tutoriali, ilości użytkowników danego softu a więc i możliwości podpytania się kogoś w przypadku jakichś problemów.

Co do "leżenia" programów myślę, że jeżeli nie pracowałeś na żadnym z nich (a obydwa te softy mają jakąś tam pozycje a więc można przypuszczać, że ich poziom stoi na co najmniej przyzwoitym poziomie a więc i ich menu, sposób, filozofia pracy itp, itd, etc) to obydwa będą ci prędzej czy później "leżeć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności