Skocz do zawartości

Brak pamięci...


Karrde

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne, że w scenie ok. 1,8 mil poly, świeconej mr sun & sky, bez ogromnych tekstur (max 1600px), z FG i GI (plus conserve memory i BSP2) przy 3GB RAM w systemie mental ustawicznie wywala się z braku pamięci, ciągnąc za sobą maxa? Czy coś źle robię? :)

 

Zaczynam wizki w mentalu i nie wiem czy to normalne zachowanie, wymagające zainwestowanie w kompa z 8 GB RAM. System to 32-bitowa Vista, btw. Czy ewentualne przejście na 64-bitową Siódemkę pomoże choć trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na os 32 bit nie wykorzystasz całego ramu max jakieś 2 gb taka wada 32 bit. prejscie na 64 bit napewno pomoże. poza tym im wiecej ramu tym lepiej ale to zależy od skomplikowania seny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade co ty gadasz 32 bitowe systemy żrą mniej ramu niż 64 bitowe na 32 bitowcach wykorzystasz 3,3gb ramu , 32 bitowa siódemka zżera 400-500 mb ramu a 64 bitowy 600-700(mowa o nie zoptymalizowanych systemach) więc na razie nie warto specjalnie inwestować w 64 bity dopiero jak będziesz zmieniał kompa na 4+gb ramu to bez 64 bitowego systemu się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ewentualne przejście na 64-bitową Siódemkę pomoże choć trochę?

+ zakup ramu rozwiązuje problem.

 

Inne wyjście to optymalizacja sceny, mniejsze textury etc.

Inna sprawa to że Max wywala nie tylko z powodu braku ramu, ale to już inna historia.

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiądź się na 64 bity, może być nawet XP64 (choć nie ma sensu:D) i zapomnij o problemach z pamięcią. Miałem sceny z kilkudziesięcioma milionami poly (w subd). Na czysto mogę spokojnie wrzucić postać która ma 6-8 milionów poligonów. Wcześniej na tym samym sprzęcie 2 miliony to był szczyt marzeń i wszystko się wieszało 7 razy na 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać właśnie, że rozdzielczości są bardzo małe - 800 na xxx, czasem 1200. Czasami pomaga przerenderowanie najpierw do pliku GI i FG a potem właściwy render.

 

No nic, we wtorek spróbuję z siódemką 64-bitową i ewentualnie zamienię jedną kość 1GB na 2GB czyli do pełnych 4GB, bo to jedyna zmiana pamięci jaką mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam, kiedys jak jechalem na x32, tez czesto byly jaja z jakimis artefaktami, problemami, wywalaniem sie podczas renderu. od kad mam x64 problem sie rozplynal, oczywiscie samo x64 nic nie da, warto sie wesprzes hardwarowo w postaci kostek ramu.

tak czy inaczej prywatnie mam xp64 + tylko 4g ramu i jeszcze (tfu tfu) ani razu nic mi sie nie wysypalo z powodu braku pamieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Mam dziwny problem posiadam 8gb ram (1600mhz) mam bardzo dokładne modele drzew krzewów i w trakcie renderowania max połyka mi nieco ponad 6gb po czym wita mnie takim komunikatem

(pagefile mam wyłączone, bo mam SSD) wszystkie opcje oświetlenia i w samym mental ray są domyślne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności