Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Bugatti Type 55 (1932)


Horus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To moja pierwsza powazna praca w 3D. Prosze o opinie, co tu jest nie tak, co jeszcze mozna dopracowac, gdyz chcialbym ja wrzucic do galerii na max3d.pl, wiec chce zeby wszystko bylo dopiete na ostatni guzik. Felgi moze nie sa piekne, ale w oryginale wlasnie takie byly. Modeling wydaje mi sie dobry, napewno kuleje u mnie swiatlo. Co jeszcze?

300 000 face`ow(zawsze przesadzam w jedna lub 2 strone), render: Brasil,

Athlon 1700+ 256DDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Daj siatkę to zobaczymy, czy z modelem wszystko ok ( wygląda na to, że masz rację, ale tak z ciekawości pytam)

Oświetlenie rzeczywiście jest słabe...2 direct lighty powinny zalatwić sprawę( oczywiście tylko jeden ma cienie włączone), do tego jeszcze ciekawa mapa hdri...Wszystko w Twoich rękach...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sikham-co rozumieszprzez to, ze kola sa okropne? Tylko felga, czy opony tez? Wiem ze material kol slaby, ale chrom byc nie moze, a nie umiem zrobic dobrego aluminium. Opony byly by lepsze, jak bym je booleanem wycial, ale to zazynalo mojego kompa, wiec musialem bumpem zrobic. A felga jak pisalem-nic specjalnego, bo takie byly w oryginale. Siatki nie moge dac, bo jest tak gesta, ze nic tam nie widac :-( A da sie wyrenderowac siatke? Bo moze wtedy by to jakos wygladalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lakieru- w materialach jestem cienki jak szczypiorek na wiosne, robilem go z jakiegos tutka i wydawal mi sie fajny ;) O HDRI myslalem, chcialbym postawic go na trawie i dac HDRI jakis drzew (ale nie znalazlem takiej, jak ktos ma to prosilbym zeby wyslal na mi na maila) ale to dopiero jak dokupie 512 ramu bo teraz to mordega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje są za szerokie bumpa wogóle niewidać a felga jest mało szczegółowa

 

po co bieżnik chcesz booleanem robić :/ strata czsu i poly jak zrobisz go bez msmooth to opony bedą miały mniej poly niż teraz ;)

 

 

3-050-410-t55-reardetail.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prubowałeś zamiast bumpa użyć bardzo słabej mapy Displacment? ( sprawi to że bedzie się render troszkę dłużej liczył, ale efekt jest dużo lepszy). A tak pozatym to ten lakiej powinien się troszkę bardziej błyszczeć. Ale i tak jest nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostało już chyba powiedziane.

 

 

Czekam na siatke i inne ujęcia auta. Czemu tylko jedno wrzuciłeś?

 

Jak autko dopięte na ostatni guzik to kilka renderów jest minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dopiete bedzie dopiero po prowkach, a te beda, jak ram bedzie. Render trwa u mnie godzine a caly czas ktos sie przy kompie kreci, wiec wrzuce dopiero po zakupach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM ma wplyw jedynie w tym wypadku jesli renderujesz duze i zlozone sceny ja mam 1,5 GB ramu i przy renderowaniu mojej audiki max jaki ciagnol z ramu to 800MB , a czy czas renderowania jest szybszy tego niewiem nigdy nie testowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze z ta scena nie da sie juz wogole pracowac, wyelekcjonowanie elementu zajmuje kilkanascie sekund! A w tym RAM chyba powinien pomoc. No i moze procka podkrece :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ram zapchany zostaje historią...w Mayce czesto musze usuwać hist. bo tez selekcjonowanie obiektu zaczyna sie bardzo spowalniac i ogolnie wszystko wolniej chodzi,po wywaleniu tego juz wszystko jest git (mam 256 ramu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przerobienie grafy na quadro pomoże? tylko musisz mieć nvidię, bo na radkach nie idzie. szczegóły znajdziesz na forum w dziale hardware:) A tak poza tym to mi max podczas renderingu zużywa prawie całą pamięć RAM (jakieś 370 z 384) i do tego ciągnie około 800 MB z pliku stror.... marzę o kupieniu kości 512MB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności