Skocz do zawartości

[WIP] Postać 3D: "Ten obcy"


NASTRASH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu w wolnych chwilach macham sobie takiego oto aliena. Wszystko na pełnym fristajlu, bez konkretnych conceptów inspirowane trochę doomem, trochę gearsami. Ostatnio zobaczyłem ze zaczyna to powoli mieć ręce i nogi więc spróbuję dociągnąć ten projekt do końca, a ten temat ma mi pomóc się zmobilizować ;-).

To co na razie mam to jakieś 70% hi-poly, dojdzie na pewno trochę detalu skóry tu i ówdzie i ciągle myślę nad jakimiś mechanicznymi elementami. Wszelkie sugestie i krytyka mile widziane ;-D.

 

alienwip06copy.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja bym z kolei pzyczepił się do stópek. Skoro postać porusza się na 2 nogach, to stopy powinna mieć większe, anieżeli dłonie lub przynajmniej zbudowane w inny sposób (np pochylone jak u biegajacych stworzonek). Teraz sprawia wrażenie istoty szybkiej i niebezpiecznej, jednak bez obrazy-stopy jak kurczak.

+to co wyżej (detal na klacie, jakaś rura albo coś, zeby za pusto nie było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pussik: Dzieki, no i mam nadzieje ze dobrze będzie ;-]. Ten drugi obrazek mam nawet na dysku, to chyba z galerii na ga.org ?

Co do nieczytelności głowy to się zgadzam, tak jak mówiłem bawię się tym projektem i właściwie doszukuję się czegoś w przypadkowych kształtach ale myślę, że maska jest na tyle oczywista, że resztę każdy sobie jakoś do interpretuje ;-D. Prawdopodobnie jeszcze się kilka elementów tam znajdzie, więc może wtedy całość będzie bardziej klarowna.

 

@KLICEK: Dzięki, dokładnie - większość rzeczy jeszcze nie ruszona, najpierw chcę rozmieścić metalowe części i później sculptowac organike.

 

@ultrakaka, poiu007: Na klatę na razie nie mam pomysłu testuję kilka rzeczy ale nie wygląda to tak jak bym chciał, ale fakt pusto tam trochę i coś będzie trzeba wrzucić. Co do chudych lekko pokracznych nóg to mniej więcej taki był zamysł - taka pokraka imo może być fajniejsza niż typowy predator wymiatacz jakich pełno - np. takie pielęgniarki z Silent Hilla ;-D. Stopy jak kurczak absolutnie - ptaki były jedną z referek.

 

@Plugawiciel: To miała być łyżka do butów ! ;-D. Dzięki, mam nadzieję, że sprostam oczekiwaniom ;-P. Co do proporcji itd. to na pewno każdemu się podoba co innego i każdy ma inną wizję jak by to mogło wyglądać - i dobrze chętnie usłyszę jakieś sugestię ale to nie znaczy że ze wszystkich skorzystam.

 

@wickerman: Wielkie dzięki, też mam taką nadzieję ;-D.

 

@Sliterin: Dzięki, tak jak już pisałem kilka razy, sam nie wiem dokąd to zmierza, ale będę się starał żeby było w miarę ciekawie ;-).

 

 

Czas na mały apdejt, trochę nowej blachy i pierwszy pass detalu na nogach. Idzie jak krew z nosa ale i tak się cieszę ze jeszcze nie wylądowało w szufladzie ;-P. Oczywiście wszelkie sugestie i krytyka mile widziane.

 

alienwip09copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ultrakaka: No to fajnie, że się podoba ;-). Co do kolorków to sam jeszcze nie mam pojęcia, raczej myślałem na początku o czymś jasnym, ale to się jeszcze wszystko zobaczmy.

 

@Marioza: Dzięki. Zdaję sobie sprawę, że na razie nie bardzo jest co komentować, a już na pewno nie z game artowego punktu widzenia, ale fajnie, że jeszcze komuś się chce coś napisać. Przynajmniej wiem, że kierunek jest dobry, bo czasem jak się nad czymś zbyt długo siedzi to się traci obiektywizm i już nie wiadomo czy jest fajnie czy do dupy ;-P.

 

Kolejny mikro-update, kolejne rury od odkurzacza i konserwy ;-D. Na nogach już więcej metalu nie będzie, na razie je zostawiam i pewnie wrócę do nich na koniec dorzucić trochę detalu, jeśli komp podoła. Jak zawsze, wszelkich opinii chętnie wysłucham ;-).

 

alienwip10copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że w postać poszło masę pracy i entuzjazmu :>.

Ale brakuje trochę ..charakteru ? wydaje się jakby za dużo było w niej losowości

(taka trochę zwyczajnie powgniatana miejscami ;p trudno to określić XD ).

Tak czy inaczej całkiem fajna, czekam aż to skończysz ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności