Skocz do zawartości

Channel Box dla 3ds max - video prezentacja


pchela1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jedną z rzeczy jakich mi brakowało w maxie, była możliwość szybkiego przesuwania dużą ilością suwaków. Idealnym rozwiązaniem dla mnie był channel box z mayi, który oferował również możliwość sterowania atrybutami dla kilku przedmiotów jednocześnie.

Dlatego zrobiłem własny channel box dla 3ds maxa. Działa tak samo jak ten z mayi. Użyłem go do szkieletu dłoni, a efekt jaki uzyskałem możecie zobaczyć na filmie poniżej.

 

channel.png

 

ChannelBox-Film

 

Pozdrawiam

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wymiatasz! :) Polak potrafi.. cholercia - już nie pierwszy raz mnie zadziwiasz Pcheła! :) Kawał świetnej roboty z tym channel boxem. W sumie dziw, że autodesk tego nie opracował do maxa.

Masz może jakieś sensowne opracowanie dla morfera, aby można było pracować na więcej niż 10 kanałach bez przewijania? Morfer w maxie to jest dramat trochę w porównaniu do innych softów. Nie ma żadnego floating okienga dla miksowania blend shapów. Tylko trzeba się kisić w tym małym zadokowanym z boku.. grr. :)

 

Punkcik reputacji leci błyskawicznie do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niceee... to jest w dotN napisane? Wyglada bardzo fajnie, chociaz uwazam, ze polaczenie multiListboxa z sliderkami dla dloni jest duzo bardziej wygodne. Tak czy siak odwaliles kawal swietnej roboty, jak zwykle. Moze dasz jakas podpowiedz gdzie zaczac poszukiwania nad takimi sliderkami ;) chetnie bym je przetestowal. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pozytywne słowa.

 

Kris_R - osobiście do sterowania mimiką używam podobnego panelu jaki pokazywał SUPER_OKO w swoim tutorialu, jakoś sterowanie kółkami na ekranie jest dla mnie bardziej intuicyjne. Ostatnio testuje to rozwiązanie tylko, że za pomocą dotNetu. Coś podobnego zrobił Paul Neale i wyszło mu tak:

 

pen.png

 

Oczywiście do chanel boxa też można przypiąć morphera i wtedy trochę by to ułatwiło sprawę.

 

SUPER_OkO - tak jest wszystko jest napisane w dotNecie. Też kiedyś zrobiłem połączenie multiListboxa z sliderkami:

 

fingers_slider.jpg

 

Było to bardzo wygodne, jednak zawsze szukam innych i nowych możliwości sterowania postacią. Wiesz - głodny wiedzy ;) Oczywiście i tak wszystko zależy od animatora, my możemy zrobić coś super, a on i tak będzie animował pojedyncze kości;)

 

Channel Box nie jest jakoś bardzo skomplikowany. Z lewej strony jest dotNetowski listbox, a z prawej są textBoxy. Teraz dla każdego suwaka odpowiada jeden atrybut - czyli dla suwaka Bend, jest atrybut bend i tak dalej. Jak wybierzemy jakieś elementy z listy to system sprawdza co wybraliśmy i jak przesywuwamy myszą, to wykrywa jej położenie i wartości jakie przyjmuje i nadaje je dla atrybutów. Na koniec jest dodany callback, który działa na zmianę czasu. Służy on do uaktualniania wielkości dla textboxów, aby mogły pokazywać czy są klucze w danej klatce itd.

 

Przy pozach też użyłem listboxa. Efekt tego czerwonego suwaka uzyskałem malując obrazek - ten czerwony, oraz malując z prawej strony prostokąt. Dzięki temu mogę cofać się w lewo i prawo suwakiem.

 

Mam nadzieję, że chociaż troszkę wyjaśniłem działanie channel boxa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhuhu.. dzieki wielkie za tak dokladny opis, bardzo chetnie sie przyjrze temu blizej. Napewno sie przyda, do czegos, twoje rozwiazanie :). Dokladnie tak jak pokazales na obrazku z listBoxem .. uzywam tego od ilus tam lat i zawsze wszyscy animatorzy byli zadowoleni. Widze u ciebie jeszcze wartosc zero na spinnerkach. Ja robie rotacje relatywna, z ograniczeniami, czyli same sliderki, ktore wracaja zawsze do punktu 0, paluszki sie obracaja wtedy o jakas tam wartosc sliderka, ale nie przekraczaja max i min ograniczen. Dzieki takiemu zabiegowi mam tez kotrole nad palcami, ktore mozna recznie animowac. Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś sensowne opracowanie dla morfera, aby można było pracować na więcej niż 10 kanałach bez przewijania? Morfer w maxie to jest dramat trochę w porównaniu do innych softów. Nie ma żadnego floating okienga dla miksowania blend shapów. Tylko trzeba się kisić w tym małym zadokowanym z boku.. grr.

 

Sorry za offtopa.. ale to dla Krisa. Natknalem sie dzisiaj na taki temacik odnosnie morphera w mxsHelpie: "How To ... Enhance the Morpher Modifier With Floating Controls", zobacz sobie temat. Tam masz gotowy skrypcik napiasny, ktory bedzie lekiem na wszystkie twoje bolaczki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności