pressenter Napisano 5 Lipiec 2010 Napisano 5 Lipiec 2010 Witam wszystkich, swego czasu, jakieś dwa-trzy lata temu skusiłem się na dość tani zestaw Q6600 na pokładzie. Mała obudowa, którą można wziąć "pod pachę" oraz niska cena to były duże plusy tego zestawu. Niestety w tym roku postanowiłem wziąć go na robotę za granicą, gdzie temperatury obecnie wahają się między 35, a 40 stopniami, przez co pojawił mi się problem z temperaturami, a konkretnie to z temp na kościach pamięci. Objawia się to tym, że po dłuższym korzystaniu głośniczek systemowy wydaje trzy krótkie beepy, a i same kości do najchłodniejszych nie należą. Wyłączyłem beepa w systemie, ale wiadomo, że jest to rozwiązanie mniej niż doraźne. Jakie temeratury może wytrzymać taka płyta główna oraz te kości? Poniżej to co posiadam w tym kompie oraz temp: http://www.gigabyte.pl/products/mb/overview/ga-n650sli-ds4l_10.html http://www.komputronik.pl/index.php/product/51059/Podzespo_y_PC/Pami_DRAM/Kingston_DDR2_2x_2GB_800MHz_CL6.html Dodam tylko, że te temperatury są prosto po włączeniu komputera, i z rana, gdzie temperatura powietrza jest jeszcze dość niska, później idą dość znacząco w górę. :| Z góry dzięki za wszelkie pomocne komentarze. Pozdrawiam Szymon.
zeet Napisano 5 Lipiec 2010 Napisano 5 Lipiec 2010 Ten sam procek , podobna płyta ,8Gb ram , mała obudowa . Pomógł duży wentylator z przodu , gdzie fabrycznie było już na niego miejsce w tej obudowie . Obroty wentyla regulowane w upalny dzień max , wieczorem trochę ciszej ;).
pressenter Napisano 5 Lipiec 2010 Autor Napisano 5 Lipiec 2010 Też mi właśnie takie rozwiązanie przychodzi do głowy, ale pytam też, bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji ile takie podzespoły mogą znieść, znaczy jakie max temperatury? ;) Sz.
AdiJager Napisano 5 Lipiec 2010 Napisano 5 Lipiec 2010 Rożne modele mają różny próg tolerancji ;) Nie znajdziesz uniwesalnej tabelki do tego
NV Napisano 5 Lipiec 2010 Napisano 5 Lipiec 2010 Znieść mogą dużo więcej , jeśli masz na myśli ich awarię. Co innego stabilna praca, wraz ze wzrostem temperatury stabilność maleje , aż w pewnym progu komputer jest na tyle niestabilny, że wywali nam bsoda, zawiesi , lub jakieś artefakty na obrazku się pojawią. Są różne stopnie tej niestabilności, dopóki nie masz żadnych takich objawów to się nie przejmuj . Walnij profilaktycznie jakiś jeszcze wnetylator 120mm z conajmniej 1500rpm i będzie dobrze. Tak jak AdiJager powiedział, próg tolerancji nie zależy nawet od firmy tylko pojedyńczego modelu.produktu więc może być też tak, że jedna kość w temp. X nie wytrzyma a druga teoretycznie ta sama już tak.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się