Skocz do zawartości

Windows home w firmie


yarosh

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy można uzywać wersji windows home w celach komercyjnych ? szukałem w google i większosć ludzi twierdzi, że tak, jednak część jest odmiennego zdania, chodzi mi tylko o rozpatrzenie zagadnieni pod względem prawnym, a nie wiekszych mozliwosci sieciowych itp wersji professional

z góry dziękuję

Pozdrawiam

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jedna rzecz to licencja, druga to prawo. nie lamiesz prawa maja na firmowym kompie windows home jezeli masz dowód zakupu. To czy licencja home pozwala na wykorzystanie - nie wiem, ale kazdy komp jaki mam w firmie ma licencję home lub home premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows Home to nie jest wersja przeznaczona tylko do użytku domowego - jest to nazwa wersji systemu.

 

Windows Home możesz kupić na fakturę, na komputer firmowy. Musisz pamiętać, że ta wersja nazwana została Home ze względu na pewne ograniczenia o jakich zapewne przeczytasz w internecie. Home w nazwie nie oznacza więc, że nie możesz go używać w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EULA o komercyjnych rzeczach mówi tylko tyle:

 

"5. NO RENTAL/COMMERCIAL HOSTING. You may not rent, lease, lend or provide commercial hosting services with the Software."

 

Jeśli tego nie będziesz robił to inne cele komercyjne są jak najbardziej dozwolone.

Co nie jest z góry zabronione jest dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności