Skocz do zawartości

Wiz:Sklep muzyczny


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Można by tu jeszcze spoooro zmienić. Daaaaawno temu (chyba coś z 6 czy 7 lat) robiłem exteriora w rhino i z tego co pamietam bardzo łatwo mi przychodziło robienie różnych drobiazgów, które by się tam przydały - typu rynny, jakiś kawałek wnętrza, firanka, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko.. tylko nie rozmywaj tak boków i tego co jest dalej... bo nigdy tak nie jest... jak to zrobiłeś... sprawdź sam... wyjdz przed jakis budynek i zrób sobie fotke...zobaczysz ze nie uda ci sie osiagnąc takiego rozmycia planu czyli tzw. DOFa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadzam się, że można by tu wiele zmienic ale raczej pozostanie to juz tak jak jest ,a te uwagi uwzglednie w nastepnych pracach. Już od dłuszego czasu model ten tkwił na moim HD nie wykorzystany, a ta praca to w zasadzie test rozwiazania GI, plus test drzew i lisci.

 

Co do DOF'a to tutaj to zostało zrealizowane ręcznie w PS ;). Zdaję sobie sprawe, że efekt jest przesadzony i w zasadzie powino się to robic za pomocą kanału Zdepth. Nie polecam mental ray'owego DoF'a -daje to jakiś dziwny efekt ziarna + zwiększony czas renderingu.

 

tymczasem wrzucam kolejne prace w odzielnym watku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George>// mentalowy dof ssie... to racja... jeżeli robisz statyczną scenke... to już lepiej jest wyjarać... pierwszy plan do tekstur... i policzyć multipassem DOF ale u ciebie tego dofa nei powinno być wogóle... na tej scenie.. więc nie wiem po co sobie zawracać łeb nawet zetką ; p

ja tam zawsze uważam że jezeli masz ostrość ustawianą na "nieskończoności" to DOF jest mniej wiecej do 1,2-1,8m jakoś tak... potem już tego efektu nie ma... mówie o jakimś zwykłym aparacie kompaktowym albo czymś w tym stylu... wiadomo mozna sobie zakupić taki obiektyw... że będziesz miał dof na 20 metrów ; p ale niewielu na to stac.. więc nie ma zbyt wielu takich zdjęć... czasem na meczach z gónej półki widać takie closeupy... z potężnymi dofami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norden//->Ja na fotografi ( jeszcze ;) ) się nie znam za bardzo. Wiadomo ,że fotorealizm jest w cg jakims wyznacznikiem ale tutaj ten efekt DoF'a zostal podyktowany tym, że strasznie raziły mnie te drzewa na których idealnie było widać każdy listek. Ludzie tak nie postrzegają drzew tylko w bardziej "masowy" sposób ale uwzglednie twoje uwagi w przyszłości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności