Skocz do zawartości

snap to grid


Gość Chrupek3D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chrupek3D

znowu dopadła mnie ta Blenderowska "logicznośc"...

 

Kiedy wgrywam nowy objekt, jego wierzchołki nie snapują się do siatki.

Po kombinacji Shift S/Selection to grid... punkt wskakuje na siatkę i snapuje się jak należy. Mam problem, bo opcja Shift S rozwali mi cały objekt, snapując jego punkty do siatki jak popadnie, a ja chciałem tylko kilka punktów snapnąć do siatki z trzymanym CTRL :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

Mnie raczej chodziło o snapowanie tj. po jednej osi. Nie koniecznie do punktu siatki, a raczej do linii - jeśli wiesz co mam na myśli.

W Silo robię tak, że klikam czerwoną strzałkę na osi współrzędnych (oś "x") i przesuwam wybrany punkt tylko po tej osi... wtedy ten snapuje mi się do linii.

 

W Blenderze też tak jest, jeśli zaczynasz w nim prace... ale jeśli wgrasz obiekt np. z Silo, to już nie jest tak różowo :/ , bo punkty nie wskakują na linie siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shift-S robi snap to grid, a CTRL i przemieszczanie WCALE nie snapuje, tylko przemieszcza o stałą odległość siatki lub obraca o krok ustalony w opcjach. Nie ma różnicy między obiektami Blendera a importowanymi poza faktem że obiekty Blendera (większość) mają regularne wymiary więc na ogół są ich vertexy od razu na gridzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

tak coś myślę, że właśnie o tę siatkę chodzi i jej ustawienie w prefsach.

 

dac77, ale np. w Silo nie mam tego problemu, moge każdy punkt wgranego objektu snapować jak mi się podoba i do czego mi sie podoba... nawet zmieniając wartośc grida w prefsach 100 razy ;)

No ale nie rozmawiamy tu o Silo... będę się posiłkował waszymi wskazówkami. Dzięki.

 

a tak przy okazji, to sobie tu wdepnąłem:

http://www.blendertips.com/tutorials.html

 

może ktoś nie zna.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności