Skocz do zawartości

Monitor/Photoshop/Przeglądarki


astrologos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

profil kolorów w photoshopie jest inny

 

i które kolory są "rzeczywiste"?
te za oknem :) a na powaznie to CI nie pomogę, bo nie wiem czy ktorys z profili kolorów jest uber. pewnie tak. Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylacz zarzadzanie kolorem przez system windows. najprawdopodobniej przez to konwersja jest robiona o jeden raz za duzo. nie pamietam dokladnie gdzie to, ale wygooglasz.

 

a i nie ma obiektynych kolorow. kazdy jeden monitor uzytkownik moze miec cuda na kiju.

ja mam sRGB po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ustawiłem sobie poprawny profil, ale problem jest w czymś innym - saturacja i kontrast, w Photoshopie mam żywsze, głębsze kolory i kontrast, poza szopem tracę zarówno kolor i kontrast. W panelu sterowania Nvidia moge sobie iprzełączyć na use Nvidia settings i podbić wszystko ale równocześnie dzieje sie to w szopie , czyli wtedy na pulpice ok a w szopie przepalone hehe;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec szop Ci wyswietla inaczej - mozesz ustandaryzować wyswietlanie, czyli wybrac szopowi takie jakie domyslnie stosuje np. przegladarka. Ja tez mam sRGB, ale jak ktos otworzy na maku zapisane przeze mnie foty w czymkolwiek to widzi rzeźnie z kolorami, nasyceniem i gradientami. Majac na mysli uber chodzilo mi bardziej standard stosowane w miejscu gdzie kierujesz swoje pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale gdzie mam przypisać szopowi "standard" wyświetlania - w programie?Czy windowsie?

W szopie mam Adobe 1998 tak samo ustawiłem pod windowsem w zarządzaniu kolorem dla monitora. W win7 w profilach wybrałem gdzie się da "fotografia".

 

 

pozdro

 

p.s

 

dodaję ilustrację, jak widać chodzi o nóżki a więc sprawa poważna ;)

Edytowane przez astrologos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol pamietam ten boski panel z kolorami w windzie - gdzies tam masz chyba zaawansowane. W szopie w tym samym menu gdzie preferencje masz color settings - chyba edit, ale uzywam ps7 wiec moze sie cos pozmienialo a teraz cs4 mi sie nie uruchomi jako drugi :/

 

edit: wrzuciles fotkę - powieksz jej cycki to nikt sie nie kapnie w kolorach

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności