Skocz do zawartości

Animacja: PIRP


emer

Rekomendowane odpowiedzi

Animka zrobiona jakiś czas temu, a że nie pokazywałem to pokazuje.

Przygotowana na imprezę 90-cio lecie Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

Koncepcja zakładała pokazanie rozwój wynalazków na świecie od momentu ustanowienia prawa patentowego do czasów współczesnych.

Od pomysłu do przemysłu w C4d, poklejone w AfterEffects.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej, podoba mi się pomysł i jego wykonanie, narracja, przejscia, wszystko jest bardzo czytelne. Jesli miałbym się doczepiać to powiem, że niektóre modele trochę odstają, widziałem też pare błedów technicznych (np. mryganie), w niektorych sytuacjach moznaby tez poprawić materiały ewentualnie rendering. A tak to super. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawe. Podoba mi się złożenie ujęć. Faktycznie brakuje dynamiki ogólnie, kamera sobie płynie, ale w scenach niewiele się dzieje. Tylko kilka wynalazków się rusza, inne aż się proszą żeby je jakoś zanimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

Nie zaprzeczam, że mogłoby się wiecej dziać, ale takie na tamten czas były moje możliwości skillowo-realizacyjno-sprzętowe :). Do tego klient nalegał żeby było stonowane, ze względu na możliwości percepcyjne odbiorców. Kilka osób na sali na bank pamiętało czasy parowozów i lampy naftowej...:)

 

Wiele pomysłów musiałem zarzucić ze zględu na czas renderowania.

Pójście w detal kończyło się takim spadkiem wydajności, że filmik byłby gotowy na 100-tną rocznicę :)

 

A żeby nie przynudzać bardziej wrzucam jeszcze coś:

 

http://vimeo.com/15334993

 

 

trochę nowsze dzieło, ale w podobnym klimacie myślę, to nie będę nowego wątku robił.

Tym razem prezentacja dla Polskiej Organizacji Turystycznej, która leciała na targach w Berlinie podczas przemówienia jakiegoś bolka, o tym jak to nam stadiony rosną i autostrady się wiją oraz o tym jak to fajnie przyjechać do Polski i posłuchać Chopina pod Grunwaldem.

Całość powstała w 4 dni i 4 noce oczywiście C4d + after.

 

Na Vimeo leci bez zatrzymywania, a w orginale były chaptery przy napisach, gdzie animacja się zatrzymywała. Prowadzący "z palca" puszczał dalej, jak przechodził do kolejnego tematu. Także proszę nie krzyczeć, że coś za szybko znika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności