Skocz do zawartości

Przepołowienie obiektu ....


KrisPOD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam zrobione auto ... i było robione na zasadzie mirroru (dobrze to ująłem) - jedna strona robiona druga się automatycznie tworzyła

 

teraz chcę usunąć połówkę ... ale zaznacza mi się tylko ta połówka która była ręcznie tworzona a ten mirror w ogóle nie jest zaznaczalny ... jak można usunąć ten mirror czy jak to się tam zwie ??

chcę usunąć połowę samochodu ....

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

w trybie edycji np. face, spróbuj klawisza L na połówce.

To działa jeśli masz połączone dwa obiekty opcją join...w UV edytorze też działa ;)

Czasami się przydaje jak wgrasz format .obj i żeby rozdzielić objekty... wciskasz L i P (w tybie edycji TAB)

 

ps. z mirrorem się nie da, ale klawisz L Ci się przyda :D

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji modyfikatora użyj guzika "apply" ... zamieni on wtedy całą "odbitą" stronę na mesh :) Pamietaj o clipping zaznaczonym i sprawdź czy są połączone wierzchołki na granicach tych połówek, bo inaczej nie połączy ci ich i będziesz miał 2 osobne kawałki i dużo ręcznej roboty. :)

 

Jeśli chcesz usunąć tą połówkę, po prostu kliknij obrazek "oka" (bedzie niewidzialna), "aoaratu" ( bedzie widzialna, ale nie renderowana, albo po prostu krzyżyk by usunąć modyfikator i zarazem tamtą połówkę

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji modyfikatora użyj guzika "apply" ... zamieni on wtedy całą "odbitą" stronę na mesh :) Pamietaj o clipping zaznaczonym i sprawdź czy są połączone wierzchołki na granicach tych połówek, bo inaczej nie połączy ci ich i będziesz miał 2 osobne kawałki i dużo ręcznej roboty. :)

 

Jeśli chcesz usunąć tą połówkę, po prostu kliknij obrazek "oka" (bedzie niewidzialna), "aoaratu" ( bedzie widzialna, ale nie renderowana, albo po prostu krzyżyk by usunąć modyfikator i zarazem tamtą połówkę

 

Pozdrawiam. :)

 

a możesz mi dać screena bo nie widzę tego .. gdzie tego mam szukać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F9 - panel "Modifiers" - klikasz krzyżyk x - Delete modifier - włala ;)

 

dzięki :) ...

 

a mam takie pytanko czy da się zamienić to jakoś ???? chciałbym wywalić to co robiłem ręcznie a mirrora zostawić ? :) w sensie usuwam mirror ale to akurat usuwa tą stronę która powinna zostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności