Skocz do zawartości

WIZ: Osiedle w Oświęcimiu


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o zdrowie pytam

 

Przedstawiam wizki domków na osiedlu które zaprojektowali architekci ode mnie z pracy. Na jedną taką wizualizację miałem 1 dzień, max 1,5 dnia po 8h pracy rzecz jasna :) (model dostałem z CADa, nanosiłem ewentualne oprawki). Oczywiście widzę już niektóre sprawy, nad którymi mogłem bardziej przysiąść, ale to wymagałoby większej ilości renderów próbnych a więc i czasu.

 

Chciałbym abyście doradzili mi, czy da się na to patrzeć, ocenili co poprawiać, nad czym pracować i jak to się ma w czasie, czy to dobry czas na taki render? Bo nie wiem czy mam się tego wstydzić, czy będą ze mnie ludzie...?

 

http://img688.imageshack.us/img688/2600/borowiec02male.jpg

 

oraz

 

http://img823.imageshack.us/img823/5339/borowiec01male.jpg

 

 

Proszę o komentarze i krytykę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie jest zle, wyrzuc flary, zwroc wiecej uwagi na kolor, strasznie to jakies takie nasycone i bardzo kontrastowe, deski maja dziwnego bumpa, ludzie sa niedopasowani kolorystycznie, niepotrzebnie zblurowales drzewo - tanio to wglada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy render nie jest taki zły :)

W drugim to drzewo po prawej strasznie drażni, nie pasuje realizmem do pozostałości, jak to drzewo na pierwszym planie po lewej. No mam na myśli całą podstawę drzewa, dziwnie wciśniętą w trawę.. Tylko że ogólnie jest dobrze, drzewo może nawet zostać, ale żeby klient się nie czepiał, bo jak tak, to juz niestety :)

Ogólnie odbieram spokojne wrażenie, pustawość nie drażni mnie, dla mnie wpatrywanie sie w pierwszy render wywoluje piękne, idylliczne wrażenie.

Co do liści na drzewie z pierwszego planu, jeśli robiłeś je Onyxem, to chociaż postaraj się aby wyeksportowac model z Onyxa z wygiętymi liściami do 3ds maxa i je zmateriałować tak samo jak stare (te co do tej pory masz)

Aha, i dziura, w której jest okno, to tam deski, tekstura owszem nałożona została niewłaściwie, od krawędzi tej dziury odstaje cienki panelik, jakby to specjalnie zostalo tak wyciosane.. A takie coś jest nie do zamonotowania poprawnie i może się wyłamać.. :) Takie moje zdanie, nie znam się na architekturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmianę tytułu. Może coś jak "Osiedle domków jednorodzinnych w pięknym miasteczku niedaleko Krakowa"?

Mam nadzieję, że projekt nie będzie zrealizowany, gdyż domki są naprawdę mało estetyczne.

Niepotrzebne ptaki. Wklejanki widać bardzo wyraźnie. Trawa dobrze wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka desek i ten bump strasznie drazniące. Autorowi projektu wyszło osiedle baraków a nie domków exclusive (taki był chyba cel). Jeżeli to jest osiedle to pokaż coś więcej, może z lotu ptaka. Wizki całkiem przyjemne. Trawę czym robiłeś?

Edytowane przez adam_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjviking - dzięki za rady, flary faktycznie muszę zostawić na specjalne okazje ;) Z resztą o której piszesz to staram się naśladować pewne zagrania widać jeszcze nie czas na to...

 

bolitic - Co do kwiatków, to jak pisałem, mało czasu jest na te wizki, nie bardzo miałem czas na pewne rzeczy, działałem pod dyktando szefa, np. kiedy proponuje on stwierdza czy to mu potrzebne do tej wizki - troche hamuje to rozwój... Filtra nie używałem, stosowałem jednak takie zabiegi jak rozmycie gaussa na samych odbiciach np. Chciałem właśnie takie bajowe coś uzyskać troszkę... I tak, ten problem z GI zauważyłem teraz, wyszlo przy postpro. przez w.w. zabiegi. Liście - jeśli pytasz o drzewo na 1 planie, te z za kadru, są na obu renderach wklejone w PS i podmalowane. Drzewa w tle mają materiał 2 side.

 

Dunuś - Dodane drzewo zostało w PS (po prawej jest to samo również dodane) ponieważ szefowi nie podobało się to które wstawiłem, a render był już gotowy. Nie było czasu przerenderować więc nie pozostało nic innego... Co do pustości, chciałem tam włożyć kwiat czy krzak, ale znów... SZEF NIE CHCIAŁ.

Deski? Prawda jak nic... nie zauważyłem ech...

 

dac77 - Dzięki za krytykę. Projekt nie mój prawda, przewijający sie powyżej SZEF projektował... Ale byłeś kiedyś w Oświęcimiu? Tutaj to będzie dzielnica willowa! ;)

 

adam_m - Zagospodarowanie osiedla, rzut bardziej z izometrii właśnie się renderują w biurze :) Jak wyjdą przynajmniej podobnie do tych renderów, to pokarze, ale robiłem je jeszcze bardziej na szybko... Trawa to jedynie MIX map diffuse, troche refleksów i VRay Displacement.

 

Dzięki za dotychczasowe rady, bardzo się przydadzą. Konkluzje wyciągam na ten czas taką, że nie ma tragedii i będę dalej próbował w tym zawodzie brnąć :) Ale nikt nie poruszyl mojego pytania o czas pracy nad czymś takich. Czy wymienione w opisie 8 - 12h to dobry czas na takie wizki? Oczywiście łącznie z postprodukcją...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne wizki i czas wykonania dobry, szef powinien być z ciebie zadowolony :) Troskę za dużo chciałeś upchnąć w posprodukcji - flara, pies, ludzie, ptaki na niebie, nie wiadomo na co patrzeć, troszkę rozbiłeś tym wszystkim kompozycje. Ogólnie jednak wszystko na plus. Jeśli chcesz robić dobre wizki nie możesz ich robić na wyścigi. Komercyjne gdy jest taka potrzeba tak, ale nie te które mają się wyróżniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności