Skocz do zawartości

Dlaczego ta fotka wygląda tak dobrze? pomóż przeanalizować!


qad417

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! znalazłem taką tapetę i ciekawi mnie czemu wygląda ona tak dobrze dla oka?

Pomożecie rozłożyć mi to na czynniki pierwsze?

Po pierwsze osobiście nie jestem przekonany czy scena jest całkowicie w 3D czy tylko posklejana w ps. Widziałem już zdjęcia HDRI, które okazywały się być fotografiami prawdziwych miejsc a wyglądały jak wizualizacje.

Co sprawia że zborze wygląda tak nieźle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Obrazek nie fotka, wygląda przyjemnie dla oka przez fajne kolorki i kilka tanich chwytów w postaci przyciemniania brzegów, nienaturalnego przerysowania chmur i księżyca, gradientów, podbijania kontrastów, nasycenie detalem np zboża czy nieba - nie ma przez to jednolitych pól na obrazku.

 

2 kolejne obrazki to na 95 % wizki, chyba że mocno podkręcane foty + mazanie po nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy dzięki takiej odpowiedzi oczekiwałem :]. A obrazki to Foty HDRI, są podpisane nickiem autora - a ma ich więcej, i to całkiem niezłych. Też się zdziwiłem bo nie wyglądają realistycznie choć dla oka są przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga fotka jest po prostu jakoś za masakrycznie potraktowana programem 2d, sadze po tej popękanej farbie na ścianie(w sumie ona jest tam wszędzie). Ogólnie na jego blogu można znaleźć kilka jeszcze takich "przeróbek"...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę żadnego 3d.

Obrazek z pierwszego posta - Zlepek kilku obrazków (chatka, pole, wiatrak niebo i księżyc każde wzięte z innego zdjęcia) korekcja kolorów, kompozycja żółć-błękit itd.

Pozostałe 2 obrazki to zwykły HDR, ewentualnie zdjęcie przepuszczone przez np. Machinery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności