Skocz do zawartości

Mój pierwszy sculpt!


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam ostatnimi czasy częściej niż zwykle potrzebę dzierżyć mój tablet w pełnej zapału dłoni i nauczyć się wreszcie rzeźbić a ochotę mam na ZBrusha.

 

I oto Wam przedstawiam mój pierwszy... no może nie jest t jeszcze sculp ale nabaźgrałem tyle co tu widać dla testu podstawowych narzędzi, pędzli itd. Oczy dorobiłem w maxie, bo nie mam pojęcia jak dołączyć do mojego TOOL'a w ZB jakiś obiekt jako np. subtool abym mógł edytować i pierwszy tool i ten dodany... No ale dość gadania!

 

Clay:

clayy.jpg

 

oraz malowanka:

spawn01retuszkopia.jpg

 

Jeśli możecie polecić porządne tutoriale do ZB krok po kroku (z porządnych znam tylko te CLASSROOMY od twórców i na nich się skupie na wstępie), może coś do samych postaci? Bo pojęcia nie mam jak robić ładne ostre krawędzie np. i póki co wszystko idzie po omacku. Tak że jak komuś wpadnie do głowy jak można mi pomóc, będę wdzięczny za wszelkie rady ;) Cały ten ZB i proces rzeźbienie wydaje mi się dość obszerny, więc może jakieś też slówko o tym jak zacząć co dalej? :)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Godzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nigdy nie korzystałem z ZBrusha, i nie wiem jak taki tutorial mógłby wyglądać, ale wypowiem się...

 

Chyba podstawową cechą zbrusha jest pomoc w przedstawieniu postaci, najlepiej zacząć modelowanie od siebie samego, czyli od człowieka (bo najwięcej się zna i wie: widzi)... a potem dodawać jakieś modyfikacje wg swoich upodobań

 

... także warto przeglądnąć podręcznik anatomii :)

 

To tyle ode mnie :) Powodzenia

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieply - w sumie słusznie prawisz, tak zrobię.

 

dac77 - prawda, ale jak napisałem, dopiero co go poznaje, kilka narzędzi chciałem wypróbować no i jak również tam u góry napisane jest, wszystko po omacku, na oślep tak. To tez wynik braku czasu, temu liczę na pomoc...

 

Literówka poprawiona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latos - ja tam byłem fanem komiksu, mam prawie wszystkie numery, niektórych nie mogę dostać kurcze. W każdym razie, wersja filmowa to było jakieś nieporozumienie, film był pozbawiony... no przede wszystkim chyba budżetu! :)

 

plasti - na anatomii w chwili obecnej to się znam tak, jak na kowalstwie artystycznym, tak że sporo ćwiczeń przede mną. Ale kilka reprezentacji SPAWN'a było tak nieco groteskowych. Najdziwniejszy jaki widziałem to był MANGA SPAWN :-/

Mówisz że Todd to guru? Może warto go pomęczyć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może powiem jako ktoś kto czasem sculptuje.

Twarz jest bardzo pognieciona. Średnio kojarzę tego spawna i piszę tylko na podstawie wyników z google'a.

 

Ten cały spawn ma zupełnie normalną budowę czaszki tylko twarz jakby obciągniętą gumową maską. Tutaj coś popierniczyłeś szczególnie przez brak najważniejszych w tym wypadku kości jarzmowych i skroniowych. W ogóle kształt głowy nie gra.

 

Tkanina bardziej komiksowa niż realistyczna - nie wiem jak to miało wyglądać. W Oczy w tym wypadku rzuca się symetria. Na szyi w ogóle dzieje się coś dziwnego.

 

z materiałami lepiej ale iMO na tej gumie reflect za mocny i światło nieciekawe. Ja tam bym kombinował z cieniem i podświetlaniem krawędzi.

 

Tyle ode mnie:) Pomysł niezły - gdyby podciągnąć model to fajnie by wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti - on już nie rysuje Spawn'a od lat! Już od połowy serii jakoś, rysował mu go ten... ten od spider mana, Capullo bodajżde, bo miał krechę bardzo podobną, więc Todd pewnie już zapomniał co i jak ;)

 

Lucek - no jasne że nijak się to ma z prawdziwą anatomią, ale o braku z nią zaznajomienia już pisałem. Będę nad tym siedział i coś potrenuje jak tylko zapoznam się takimi właśnie testami z samym ZBrushem żebym wiedział jakie ma możliwości. Temu bardzo proszę o jakąś pomoc bo trochę nie ogarniam :'( hlip hlip... Co do pomysłu, jak wspomniałem byłem fanem, to mój ulubiony bohater z dzieciństwa, przeskoczył nawet batmana, więc kiedy już ogarnę ZB, na pewno zobaczycie nie jednego Spawn'a spod mojej ręki :)

Jeszcze w ramach ciekawostki, to nie była gumowa maska, ten kostium był żywy i był z cytoplazmy :P (gość wyszedł jednak z piekła), zatem wydaje mi się że cokolwiek bym mu tam napaćkał na twarzy, mógłbym to tym argumentem obronić :D

 

lee666 - wielkie dzięki :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności