Skocz do zawartości

Program do stworzenia animacji kosmosu


Gość ifar15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem. Nie wiem czy dobrze umieściłem temat, jeżeli źle to proszę o przeniesienie. Mam pytanie. Jaki program mi polecacie do stworzenia animacji przedstawiających kosmos i wszystko co się z nim tyczy czyli statki kosmiczne, meteoryty itp. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ifar15: sądząc po pytaniu, stawiasz dopiero pierwsze kroki na tym (grząskim?) gruncie grafiki 3D. Przypuszczam, że faktycznie Blender będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, nie ze względu na technologię, ale dlatego, że jest Open Source, i nie trzeba go kupować. Poza tą istotną różnicą, myślę, że wiele programów się do tego nadaje - ale na pewno do osiągnięcia fajnego efektu w każdym z nich musisz "przeryć" wiele tutoriali i swoje odsiedzieć, renderując kolejne próbne sceny. Mówiąc krótko - zdobyć odpowiednie doświadczenie.

 

Na wiel forach widziałem już żarty z pytań nowicjuszy o magiczny przycisk "stwórz super animację". Mam nadzieję, że nie jest to kolejne tego rodzaju, i że wiesz, o co pytasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak, Blender nada się do tego idealnie. Podrzucam ci linka na początek

obejrzyj, poćwicz, skrypt jest na stronie autora jak nie rozumiesz po niemiecku to zmień język na angielski (prawy górny róg z flagą brytyjską).

Rób tutoriale wpisz w google np. space blender tutorial itp.

google: planet blender tutorial - dla początkujących

http://www.youtube.com/watch?v=l0uF1qzEKhA

obok w drzewku masz sun tutorial

 

oraz

http://blenderartists.org/forum/showthread.php?t=77588

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności