Skocz do zawartości

Promocja Adobe dla studentów i pracowników wyższych uczelni!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcam do przeczytania informacji prasowej dotyczącej specjalnego Programu Akademickiego Adobe (studenci oraz pracownicy wyższych uczelni w Polsce mogą kupić wybrane programy Adobe Creative Suite 5 w polskiej wersji językowej z 90% zniżką).

 

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1433

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale Adobe od kwietnia tego roku oferuje licencje Student & Teacher, które są dużo korzystniejsze.

http://www.adobe.com/pl/education/students/studentteacheredition/faq.html

Trzeba być studentem lub pracownikiem - niekoniecznie naukowym - uczelni (szkoły chyba też się łapią). Można używać komercyjnie, po zakończeniu pracy/studiów też można używać komercyjnie. Można nawet wpisać na stan własnej jednoosobowej firmy, bo warunkiem używania tej licencji jest to, że instaluje się na komputerze będącym własnością posiadacza licencji, a w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej ten warunek jest spełniony - cały majątek firmy jest w posiadaniu właściciela. Nie można natomiast używać w spółkach z o.o.

Ja Master Collection CS5 angielski kupiłem za 2700 (normalnie to koszt około 14000), jedyna różnica z wersją komercyjną jest taka, że nigdy nie mogę jej odsprzedać. Do wersji Student & Teacher nie ma upgradów, więc jak wyjdzie CS6 to mogę kupić znowu po super okazyjnej cenie na tej licencji (jeśli będę nadal pracownikiem uczelni) lub zrobić komercyjny upgrade (czyli coś pewnie około 7000) jeśli nie będę już pracował.

Nic tylko brać i używać bo to naprawdę za darmo - jedno zlecenie i się zwraca.

Wszystkie te informacje mam potwierdzone na piśmie przez Adobe, więc nie ma co do tego wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie całkiem kontynuacja, wydaje mi się, że takie uczelniane licencje edukacyjne nadal są, to jest jakby osobna oferta. Plusem Student & Teacher jest to, że obejmuje wszystkie uczelnie, nie tylko te z programem CLP.

A tak swoją drogą to mam wrażenie, że mało osób wie o tym Student & Teacher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przeczytać FAQ pod linkiem z mojego pierwszego postu.

 

Pozwolę sobie również zacytować treść PDF-a, który uzyskałem z centrali Adobe jako odpowiedź na moje pytania (musiałem o wszystko wypytać, bo to wydawało się za piękne, żeby było prawdziwe):

 

"Dziekujemy za kontakt z Dzialem Obslugi Klienta Adobe®.

W odniesieniu do Panskiego zapytania, informujemy, ze przeslane przez Pana dokumenty uprawniaja Pana do zakupu, jak rowniez do korzystania z wersji edukacyjnej programow Adobe - w tym wypadku z Master Collection CS5.

Od momentu ukazania sie wersji edukacyjnej CS5 na rynku dozwolonym jest korzystanie z oprogramowania "Student & Teacher Edition" rowniez w celach komercyjnych. Warunkiem jest jednak fakt, iz zalozona przez Pana firma, nie moze byc spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia (Sp. z o.o.). Mozliwe jest to tylko w przypadku zalozenia jednoosobowej, wlasnej dzialalnosci gospodarczej, gdzie zakupione sprzety oraz oprogramowanie bedzie tylko i wylacznie Pana wlasnoscia.

Aby uzyskac wiecej informacji o produktach Adobe prosze odwiedzic strone:

http://www.adobe.com/pl/support

lub skontaktowac sie z dzialem pomocy technicznej Adobe pod numerem:

Tel: 008004411935.

Dziekujemy i pozdrawiamy,

Dzial Obslugi Klienta Adobe"

 

Dodam, że dokumenty, które im przesłałem celem ustalenia czy mam prawo do zakupu w/w oprogramowania był skan dowodu osobistego i skan odcinka ostatniej wypłaty z mojej uczelni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o jeszcze jednej różnicy między licencją Student & Teacher a zwykłą komercyjną. W ramach S&T można kupić jeden rodzaj pakietu na rok (nie wiem czy chodzi o rok kalendarzowy, akademicki, czy liczy się rok od daty zakupu - nie dopytywałem o to, bo na razie nie potrzebuję dokupować). Jednak można kupić na raz kilka różnych pakietów. Np. nie można kupić dwóch Master Collection, ale Master Collection i Design Premium już tak (jeśli np. ktoś musi na jednym prywatnym kompie zapuścić czasochłonną kompresję na Premiere/AfterEffects to na drugim - też prywatnym - może używać jednocześnie Design Premium do np. robienia ilustracji).

 

Pakiety te można - tak jak w przypadku zwykłych licencji - instalować na max 2 komputerach, ale używać jednocześnie tylko na jednym (dlatego jakby ktoś chciał robić coś takiego jak opisałem powyżej to potrzeba dwóch licencji na różne pakiety).

 

Jak nie jesteście pewni tego co piszę to każdy może napisać email do Adobe, odpowiadają bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno (skleroza nie boli). Jakby ktoś chciał kupić to radzę najpierw wysłać skany wymaganych dokumentów do Adobe, żeby potwierdzili czy przysługuje licencja. Sprzedawcy nie wymagają udowodnienia, że ma się uprawnienia, więc kupić może każdy, ale potem jak nie udowodni się w Adobe swoich uprawnień to nie dostanie się numeru seryjnego, a towar kupiony zostanie na półce. Ja tak najpierw się upewniłem, żeby potem bez stresu kupować towar.

 

Studenci muszą przesłać skan dowodu osobistego i legitymacji studenckiej, a pracownicy skan dowodu i np. odcinka wypłaty z widoczną nazwą pracodawcy (wszystko jest opisane w FAQ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr krupa napisał" W ramach S&T można kupić jeden rodzaj pakietu na rok (nie wiem czy chodzi o rok kalendarzowy, akademicki, czy liczy się rok od daty zakupu - nie dopytywałem o to, bo na razie nie potrzebuję dokupować). "

jak to na rok? to po roku kończy sie ta licencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wyjasnienia moge dodać ze komercyjnie na prywatnym komputerze można używać wersji student & teacher (np. Adobe Design Premium CS5 Student + Teacher Win PL ok 1600PLN). Natomiast nie można komercyjnie używać wersji z "programu akademickiego"(np. Adobe Design Premium CS5 PL Win - Student + Teacher Academic Edition ok 560 PLN). W wersji Academic (tańszej) wymagana jest umowa z uczelnią a w S&T nie. Tyle się dziś dowiedzialem od Adobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Madnessr

Kończę technikum w następnym roku i chciałbym skorzystać z promocyjnej ceny Adobe. Nie wiem jednak czy dobrze rozumiem zasady Student + Teacher.

 

Jeśli kupię teraz jakieś oprogramowanie objęte tą promocja to np. po ukończeniu nauki będę mógł założyć własną działalność gospodarczą i używać tego oprogramowania nadal legalnie do celów zarobkowych?

 

Może ktoś podać mi dokładny adres gdzie można wysłać skan swojej legitymacji w celu upewnienia się, że jest się na pewno objętym tą promocją? Na stronie Adobe nie mogę znaleźć nigdzie informacji o tym. Wszystko wyskakuje mi po angielsku. Nie ma tam polskiego helpdeska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytanie o uprawnienia wysyłałem na: [email protected]. Odpowiedź dostałem z: [email protected] (na wszelki wypadek odblokuj ten adres w filtrze antyspamowym).

 

Najważniejsze, żebyś kupił i zarejestrował program przed ukończeniem szkoły. A potem spokojnie można używać na jednoosobowej działalności gospodarczej całkowicie legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności