Skocz do zawartości

Scena 3D: wip


Harem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu publikuje moje pojedyncze prace w serwisie digart i szczerze mówiąc na pewno wygodniej by było gdybym wstawił link do mojego konta:

 

http://ragnar999.digart.pl/digarty/

 

Prace są wstawione chronologicznie, początkowo wykonywane w Blender-ze a aktualnie uczę się projektować w 3DS MAX + Vray przy wykorzystaniu Photoshop.

 

Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie komentarze, rady, pomysły, przekierowania, polecane ćwiczenia, obelgi, itp itd etc wszystko na pewno mi się bardzo przyda.

 

Jeśli sądzicie, że taki pomysł wstawienia linka do konta zamiast wstawienia zdjęć na forum jest złym pomysłem, to oczywiście zacznę wstawiać zdjęcia ale wydaje mi się że taki sposób jest o wiele wygodniejszy ^^ I wcale nie nabijam sobie wyświetleń na koncie tylko tak jest wygodniej :D

 

Zapraszam do oglądania i besztania :D Wszelkie komentarze mile widziane.

Edytowane przez Harem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiem wiem że są mizerne ale na razie nie żałuje publikowania tych ,,prób" gdyż dzięki temu wysłuchałem masy rad i pouczeń które mi się bardzo przydały ^^ Co do samych prac to niestety mój laptop nie wytrzymuje zbyt dużego obciążenia i dlatego moje prace (przynajmniej z tych najnowszych) są przez to trochę ograniczone. Miałem takie super pomieszczenie dla render-u z sofą ale kurcze komputer nie wytrzymywał więc scena ograniczyła się tylko do Spot-light i dywanu :D

Edytowane przez Harem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech się nauczy świecić. Lepiej zamieścić dobrze oświetlony sześcian niż bajerancki model na jednym światełku. Pracom naprawdę dużo brakuje. Zwłaszcza sensu. Na forum rządzi przerost formy nad treścią, ale tutaj forma kulawa a treści brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Twój wątek został źle nazwany. Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum dot. nazewnictwa wątków oraz naniesienie poprawek. W przypadku braku reakcji wątek zostanie usunięty.

 

Gotowe mistrzu ^^ Będę pamiętał następnym razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samych prac to niestety mój laptop nie wytrzymuje zbyt dużego obciążenia i dlatego moje prace

 

jak masz slaby komputer to skup sie na pozadnym wymodelowaniu i obteksturowaniu jakiegos przedmiotu.

Zoptymalizowanie sceny pod slabszego kompa to tez umiejetnosc ktora warto pocwiczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. ucz się ucz. sporo brakuje. i tak jak dac77 napisał - coś z oświetleniem powalcz. lepiej posiedź parę dni nad jednym projektem niż taka masówka. a sofa nie jest czasem z tutoriala? robiłem taki parę miesięcy temu. choć w sumie sof jest dużo podobnych. na wszelki wypadek - gdybyś w przyszłości wrzucał prace robione na podstawie tutoriala to zawsze napisz - jak wyjdzie na jaw samo to może być źle odebrane. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech się nauczy świecić. Lepiej zamieścić dobrze oświetlony sześcian niż bajerancki model na jednym światełku. Pracom naprawdę dużo brakuje. Zwłaszcza sensu. Na forum rządzi przerost formy nad treścią, ale tutaj forma kulawa a treści brak.

 

No wiem wiem ale na razie cały czas się uczę ^^ Jak już strukturę 3DS i wszelkie tajemne techniki będę miał w jednym palcu u nogi to wtedy będę mógł myśleć na czymś pro artystycznym ^^ Na razie ciągle ćwiczę, pokazuje rezultaty moich ćwiczeń i słucham rad i komentarzy innych.

 

Można to bezgrzesznie nazwać samorozwojem :D

 

Ale spokojnie. Jak zrobię coś coolaśnego to chętnie się pochwale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sofa nie jest czasem z tutoriala

 

Tzn ja obgapiałem kilka przydatnych funkcji z tego tutka ale parametry itp itd to dobierałem sam, gdyż jak widać w budowie ona trochę się różni, więc nie chce pisać że to jest w całości z tutka bo tak nie jest, ale będę pamiętał następnym razem.

 

A co do masówki to jest to tylko po części prawda, gdyż ja bardzo rzadko zajmuje się jakimiś pojedynczymi projekcikami z tego względu że szkoła przeszkadza ^^ (matura czeka :D). Te grafiki były robione w pewnym odstępie czasu w miarę jak skakałem na wyższy level (że tak powiem :D), ale jak je już robiłem to zazwyczaj projektowałem kilka godzin a o wiele więcej zajmowało mi dostosowanie parametrów render-a czy też samo renderowanie :D (zazwyczaj 3 dni ^^).

 

Macie wszyscy rację :D Trzeba ćwiczyć i ćwiczę. Na razie wygląda to marnie ale cóż...od czegoś się zaczyna ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slabo, bardzo slabo, jak koledzy wyzej, zrob cos porzadnego, tak abys sam mogl stwierdzic ze nadaje sie to na forum 3ds max

 

pozdro i zycze samych udanych prac, tez tak zaczynalem, ale nie mialem odwagi 'zasmiecac' forum....

 

 

 

ps. twoj podpis genialnie odzwierciedla obrazek ktory zawsze jest do niego przypisany:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slabo, bardzo slabo, jak koledzy wyzej, zrob cos porzadnego, tak abys sam mogl stwierdzic ze nadaje sie to na forum 3ds max

 

pozdro i zycze samych udanych prac, tez tak zaczynalem, ale nie mialem odwagi 'zasmiecac' forum....

 

 

 

ps. twoj podpis genialnie odzwierciedla obrazek ktory zawsze jest do niego przypisany:]

 

Oj dobra dobra :D Jak coś skleję sensownego to wstawię ^^

 

A co do obrazka to święta racja :D ale nie miałem pomysłu na szatański podpis, a obrazka nie wstawię ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz całkowitą racje :D

 

Uczę się uczę cały czas ale na razie jedyne końcowe rendery jakie wykonywałem to tylko takich ,,testów" bo kiedy miałem dwa projekty porządne to przy renderowaniu komputer mi się wyłączył i jeden, jak i drugi projekt się zepsuł i nie miałem możliwości go odzyskania :-(

 

Dlatego za nic super poważnego się jeszcze nie zabierałem ale na pewno się ogarnę po maturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności