Skocz do zawartości

trudy nauki maxa


panek1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to lepiej tamto ogranij, bo to nie ma sensu:P polecam youtube: modeling car 3ds max czy cos takiego wpisz i na bank wyskocza jakies fajne poradiki i tutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób prostą bryłkę, zarzuć TS lub MS, sprawdź czy krawędzie siatki we wszystkich miejscach przechodzą tak aby mozna było równo wyciąć drzwi, zderzak szyby itd. jeśli nie pasi przesuwaj, jeśli pasi collapsuj. potnij dopiero wtedy i rób każdy element z osbona. w konstrukcji siatki unikaj trisów, i generalnie najlepiej niech składa się z czworokątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest? Odpuść sobie materiały. Ucz się: modelować>oświetlać>tworzyć materiały.

Załóż jeden wątek i nazwij go teczka 3d, i tam wrzucaj wszystko. Samochód jak na początek jest okropnie trudny, a to na górze... eh może jestem pesymistą. ;)

 

pzd. Daniel

 

PS. Ja straciłem masę czasu na takiej bezsensownej zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelowanie samochodów jest o tyle trudne że jest mały margines błędu. Łatwo wyłapać nierówności. U ciebie jest totalna pupa ;p krzywo, nie panujesz nad siatką. Nie odbieraj tego tylko jako chamski pojazd ;] ja wciąż nie dałem rady chociaż przyzwoicie wymodelować auta...ale jest tutaj sporo osób które robią to na poziomie mistrzowskim więc popytaj, poszukaj na forum a ogarniesz temat. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem świeżak i dłubię pierwsze auto. Ale powiem Ci po moich wnioskach że aby robić ładne modele to po 1 trzeba chcieć, a po 2 ćwiczyć, ćwiczyć, i robić bo tego się nie przeskoczy w 1 dzień. (zresztą jak ze wszystkim). Na pewno chciałbyś już wiedzieć swój gotowy samochodzik, ale to co widać powyżej to kręcenie przysłowiowego bata z gówna. Skasuj to i zacznij od nowa modelując całą bryłę od ogółu do szczegółu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest mnóstwo bugów, pojedź do blacharza :P a poważnie to przy tym sobie ćwicz modelowanie jak chcesz, a le jeśli masz zamair od a do z zrobić dobrą furkę to zrób jakąś podstawową bryłę i potem w niej dłub, bo szkoda czasu zrobić cały model taki wygnieciony nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoku132 ma rację. Wiem że masz ambicje żeby wymodelować furę, ale to trudny obiekt. Lepiej wziąć się za coś prostszego i z bagażem doświadczeń wziąć się za coś trudniejszego.

Przy samochodzie popełnisz kupę błędów i czasami nawet ludzie na forum nie pomogą bo musiałbyś modelować przy nich. Trudno odgadnąć co po kolei się robi, jakich modyfikatorów używasz itp.

Weź sobie coś z pokoju - nawet długopis - i modeluj go. Zawsze możesz zmierzyć z każdej strony itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też dopiero zaczynam jednak podtrzymuje opinię poprzedników. Auto nie jest dobrym pomysłem na początek. Rozumiem, że nudzi Cię modelowanie prostych brył ale kiedy rzucisz się tak jak teraz na głęboką wodę to możesz nabyć złych nawyków co będzie później rzutowało na inne prace.

Jeśli jednak dalej będziesz obstawał przy samochodzie to polecam ten tutorial:

 

http://www.digitaltutors.com/09/training.php?cid=107&pid=3560

 

Z ich pomocą skleisz świetne autko i przy okazji podłapiesz o co w tym chodzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności