Skocz do zawartości

Plugin CAT


Pawel Lipka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze w szczegolnosci do osob, ktore animuja i nie mialy jeszcze okazji uzywac CATa.

Dotychczas bylo mi dobrze z Bipedem:) a innych rigow raczej unikam, poniewaz brakuje mi w nich stabilnosci i latwej kontroli. Koronnym argumentem byl jednak zawsze brak jednoczesnej kontroli IK/FK, co w bipedzie mnie urzekalo i czesto z kamery, z jednego widoku bez szukania kontrolek moglem uzyskac wlasciwy efekt.

 

Wstyd sie przyznac, ale CATa odkrylem dopiero niedawno, gdy zlecenie wymagalo jego uzycia:) Od kilku tygodni mialem przyjemnosc na nim pracowac i polecam wszystkim, ktorzy tak jak ja, odrobine zbyt mocno zabujali sie w bipedzie...u mnie przyszedl czas na zmiane chlopaka;)

 

Bardzo wygodne warstwy i kontrola samego riga, niezawodnosc, niezawieszalnosc:)...animacja postaci stala sie jeszcze fajniejsza:)

Kocham te warstwy, tak wygodnie z poziomu animatika mozna przechodzic na finalny ruch podgladajac na biezaco, kopiujac wybrane fragmenty kluczy by uchwycic chocby bazowa kompozycje z animatika i pracowac dalej na innej warstwie bez ciezaru kluczy ciagnacych wszystko do przodu:)

Podziekowania dla tworcow i zachecam do uzywania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A powiedz mi proszę, czy do pierwszych prób animacji się nadaje?

Tzn myślę np. o zwykłym walkcycle, jump.

Chodzi mi o to czy jest user friendly, bardziej od "filozoficznej" strony animacji, czyli co, kiedy i gdzie kluczować, bo w technikaliach się raczej rozeznaję i z tym raczej problemu bym nie miał.

Bardziej mi chodzi o to by szybko załapać metodę poruszania postaciami, ogarnąć timeline w trzech osiach:)

 

Czy jeśli nigdy nie animowałem to będę sobie chwalił?

 

Czy używa maxowego skina czy ma jakiś własny mod?

I czy obsługuje mocapy pasujące np. właśnie do bipeda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnoscia CAT nie jest scripter-friendly. Ma cale mnostwo niedorobek. Mocapy mozna smialo ladowac z mobu, daje rade prawie jak merge-back workflow z bipedem.

 

Pawel, Niezawodnosc, Niezawieszalnosc ??? - to cos nowego. Widzialem w wykonaniu CAT zawdziwiajaca roznorodnosc bledow. Od zwyklych bledow w skryptach "Capture Animation" (typu cos tam is undefined) po magiczne zachowania poszczegolnych elementow riga :) Przeskakiwanie, znikanie, zapadanie sie calego riga w jeden punkt, itp... Ostatnio nawet zauwazylem, ze podczas tworzenia blednie numeruje kosci kregoslupa i generuje zduplikowane nazwy obiektow w scenie. Wystarczy stworzyc dwa kregoslupy w jednym rigu. Pod wzgledem stabilnosci napewno nie dorownuje bipedowi.

Edytowane przez CgBartosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam opinie CgBartosza. dodatkowo lubi wstawic kilka kluczy z roznymi wartosciami (najczesciej klucze z nowymi parametrami i z poprzedniego klucza na zmiane) w pozycji paru TICKSow przed klatka co powodoje przeskok kosci i trzeba przesowac aby naprawic blad bo kasowanie i na nowo wstawianie klucza nie zawsze pomaga.

 

pawel po prostu za krotko jeszcze na nim pracujesz. takie same mialem odczucia na poczatku jak zaczalem na nim pracowac. ohy i ahy byly:) a teraz widze bledy spowalniajace prace, czesto absurdalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zio_mal: pracuje na nim juz kilka tygodni, zrobilem prawie 3 minuty animacji i do tej pory wszystko jest git...ale zauwazylem to o czym piszesz z kluczami na jednym z riggow..pracowalem na trzech rigach, i tylko na jednym kluczuje sie w ten sposob. Jako jedyny z nich ma dodane kontrolki zewnetrzne, np elipsy wokol bioder,itd. by latwiej bylo sterowac, dwa pozostale to czyste rigi cata nie usprawniane w zaden sposob. Nie wiem jednak czy to jest akurat przyczyna, po prostu taka roznica na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności