Skocz do zawartości

Edit mode???


operonxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z zajarzeniem jak działa i czemu czasem nie działa Edit mode.

Mam takie coś. Najpierw wybieram z narzędzi kule i coś tam ją deformuje rzeźbiąc jakimś tam pędzlem. Następnie wyłączam tryb edycji ( Edit Mode) i dodaje sobie zębate koło. Następnie dodaje śpiralę ( czy też ślimaka –jak zwał tak zwał) i deformuje go nieco włączając na powrót Edit mode i rzeźbiąc w nim nieco.

http://img20.imageshack.us/img20/2668/editmove2.png

 

I tu mam pytanie. Co można zrobić aby znów się dalo rzeźbić np. w naszej kuli lub w tym zębatym kole ?

Drugie pytanie - Co zrobić aby w trybie edycji można było obracać wszystkim ( kula + koło zębate + spirala ) a nie tylko tym co zostało edytowane jako ostanie. Można to jakoś zlać –połączyć te 3 oibiekty aby były traktowane jako jeden ? Bo tylko to mi przychodzi na myśl...

Z góry dziękuje za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie potrzebujesz żadnego skryptu,jak Vega napisał musisz dodać nastepny obiekt jako subtool'a.Po prawej w zakładce subtool klikasz w append i wybierasz co chcesz dodać.

Potem możesz sie przełączać między subtoolami w tej samej zakładce albo jak chcesz to połączyc i dużo innych rzeczy zrobić;)

 

Pozdro:)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mafida !!! Dzieki Vega !!! W sumie dzieją się mi się w tym Zbrushu czasem rzeczy których nie do końca zawsze rozumiem...ale pewnie rozwiązanie jest banalnie proste. Tak więc nim zadam kolejne głupie pytanie spróbuje sam najpierw pokombinować. Raczej nie mam talentu do programów wszelakiej maści -czasem patrzę się na ten monitor i nic nie widzę....ale mówiąc niebyt skromnie mam jakieś tam predyspozycje plastyczne -tak wiec czuje że Zbrush to coś dla mnie.

http://samniewiem.digart.pl/digarty/

To moje prace-ołówkiem...ale mam nadzieję że niebawem będę mógł już tak porzeźbić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok...Żeby korzystać z tego co się porzeźbiło -aby to nam nie zginęło trzeba to zapisać albo jako Toll ( save as) albo jako subtool ( : Extract visible poly to a new subtool )

Potem wszystko można dodać tym Append i dowolnie przeskakiwać między subtoolami i rzeźbić w czym się chce -to ok..

Ale coś nie mogę się doszukać funkcji Merge

http://zapodaj.net/1d9ed020898b.bmp.html

 

Ja widać powyżej w Subtool tego nie mam. To wrersja trial 3.1. Czy możliwe aby w tej wersji merge po prostu nie było dostępne ?

Edytowane przez operonxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności