Skocz do zawartości

Kilka obiektów i problem


NAD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nie wiedziałem jaki nadać tytuł, ale mam "mały" problem.

Polega on na tym, ze zaznaczam kilka obiektów i nadaje im modyfikator edit poly. Czyli jest to jakby edycja poly jednego obiektu złożonego z kilku. Wszystko niby oki. Ale dlaczego jak nadam ten modyfikator to w okienku gdzie jest podane jaki jest użyty modyfikator mam go jako pogrubiony. Jak się domyślam jest to jakby instancja. Ale ja chce, aby w tym obiekcie (obiektach) cos zmienić i np. zaznaczam jeden polygon w tym obiekcie i nadaje mu kolejny modyfikator np. uvw xform i chce obrócic ten jeden polygon czyli mapowanie jego o 90 stopni to mi sie wszystkie obracają mimo ze mam jeden zaznaczony. Czy ktoś może mi podać jakąś wskazówkę co mam żle? Moze mam coś włączone. Działam na maxie 2010 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki kamil.ochel , wszak potem do tego zagadnienia wróciłem i sam znalazłem nie czytając juz forum ale rep poszedł.

Mam nowy problem ale również zwiazany z zaznaczeniem kilku obiektów naraz.

Przykład :

Zaznaczam kilkanaście obiektów nadaje im editpoly potem przechodzę na edycje werteksów. Zaznaczam je wszystkie, aby wierzchołki zweldować . Welduje je i potem daje collapse i część tych obiektów mi znika . Jedne znikają inne zostają. Dlaczego?

 

Inne zagadnienie, ale tez związane z "wielokrotnoscią" obiektów.

Przykład:

Mam kilkanaście obiektów np. boxów, plane'ów obojętnie . Zaznaczam je wszystkie potem daje na modyfikator edit normals wykonuje operacje podejrzewam, ze to bez znaczenia jakie. Potem daje znowu collaps i ..... część obiektów jest PRZESUNIETE ,a część znika. Dlaczego?

 

Zwyczajnie boje się wykonywać operacje na kilkunastu obiektach jednocześnie ryzykujac właśnie takimi cyrkami.

Ktoś się z czymś takim spotkał? Czy to tylko ja takie coś mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to ty coś kombinujesz z tym łapaniem dużej ilości obiektów, co do przesuwania sie to jest to efekt że każdy obiekt ma swój własny pivot i jak zaczynasz bawić się przemieszczeniami to one gdzieś się rozlatują w kosmos. Jeśli już działasz na takich obiektach to albo je grupuj albo łącz w jeden edytowalny obiekt poprzez opcje attach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zaznaczam kilkanaście obiektów nadaje im editpoly potem przechodzę na edycje werteksów...

 

nadawanie modyfikatorow na zaznaczenie to niezbyt dobry pomysl chyba ze wiesz dokladnie co robisz.

lepiej tak jak shadowsexpe pisze polacz je attach'em jeden obiekt a pozniej nadaj modyfikator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności