Skocz do zawartości

Zaokrąglanie boxa - bardzo łatwe


Patryk15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się, że powinieneś najpierw wykonać zagięty obiekt "audytorium" a dopiero potem ustawić na nim fotele. W całości to chyba się nie da.

Możesz zastosować modyfikator bend na gotowym prostym kawałku audytorium. Ja natomiast zrobiłbym "spline" o kształcie przekroju audytorium, drugi o kształcie łuku i potem "połączył" je za pomocą modyfikatora "sweep" przypisanego do łuku.

Gdybyś zastosował bend dla całości to miałby on wpływ również na kształt "siedzisk" - te wewnętrzne by się zwęziły - zewnętrzne poszerzyły. Różnica mogłaby być widoczna a przecież naprawdę wszystkie siedziska są tej samej szerokości. Rózna jest ich ilość w rzędach.

Edytowane przez Dynamico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie spróbujesz mojego sposobu z modyfikatorem "sweep". To naprawde proste i działa.

Narysuj polilinią obrys przekroju przez audytorium. Potem wycinek koła czy polilinia wygięta do kształtu np. przedniej krawędzi audytorium. Do tej lini przypisujesz modyfikator sweep i w opcjach wybierasz Use custom section. Wybierasz (pick) wcześniej narysowany "przekrój" i audytorium gotowe. Zaletą w odróżnieniu od "bend" jest fakt, że przekrój "wytłaczasz" według dowolnego kształtu: krzywej , elipsy, łamanej itd. Super w ten sposób robi się np. listwy przypodłogowe.

Do rozstawienia siedzisk można równiez zastosować "spacing tools". Określasz odstęp pomiędzy kolejnymi krzesłami i wykorzystując np. krawędź stopnia audytorium narzędzie rozstawia siedziska po ścieżce dodatkowo odpowiednio je obracając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno proste pytanie. Mam ustawione 2-faced na schodach tylko że niestety zrobiłem je odwrotnie (na lewą stronę) i przy renderze ich nie widać, widać tylko tył który jest zrobiony w dobrą stronę. Da się to jakoś naprawić czy musze nowe zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności