Skocz do zawartości

Silo 2.2


Gość Chrupek3D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po wielu miesiacach, kiedy juz najwieksi fani tego softu stracili nadzieje Silo z wersji 2.1.1 wpelzlo na wersje 2.2 oferujac jakze wspaniale, nowe mozliwosci:

 

- Snapping Manipulator

- Export Scene

- Snow Leopard Support for OSX

- Bug Fixes and Stability

 

Zerowy kontakt deweloperow ze spolecznoscia, nikt nie wie czy to ostatnia wersja czy jednak beda ja rozwijac, Nevercenter milczy i wydaje jakies badziewka na i-phona. Szkoda bo fajny, MEGA intuicyjny sofcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wszystko poza jednym - poza ich milczeniem na forum. Ludzie tam sie dobijali, dopytywali - kurde przeciez mozna inaczej. Nie zmienia rzeczywistosci udajac ze nie slysza pytan na temat planow rozwoju Silo. Pod tym wzgledem wzorcowa firma na swiecie jest dla mnie Luxology. Cotygodniowy podcast, aktywne forum a nie glowa w piasek i udajemy ze nic sie nie dzieje. Bedac uzytkownikiem Modo czujesz ten dodatkowy wysilek ze strony deweloperow, chec kontaktu ze spolecznoscia. Podobna bzdure jak Nevercenter od lat robi Pixologic tyle ze oni swoj soft rozwijaja a czekanie tyle czasu na Silo z jakimis bugfixami... Slabo. I nadal milcza - nadal nie wiadomo czy to de facto ostatnie wydanie Silo czy moze jakos tam czai sie wersja 3 jednak. Z reszta osobiscie nie mam sie co denerwowac - w koncu to oni straca potencjalnych klientow. Ale zawsze beda mogli zrobic kwadrylionowa wersje tetrisa HD na i-pada. Ich firma - ich wybor.

 

edit

Jeszcze jedna sprawa - wyglada na to ze panowie z Nevercenter zrobili oficjalny release Silo2.2 ale plik jest dokladnie ten sam co wersji "release candidate" ktora pojawila sie w pazdzierniku. Totalnie traca wiarygodnosc w tej rozpaczliwej probie wyciagniecia z Silo jeszcze troche kaski. Nie chcialbym zeby Silo umarlo bo to swietny sofcik, ale z drugiej strony jak maja olac jego rozwoj to niech to zrobia oficjalnie a nie jakies mydlenie oczu "nowymi" wersjami.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomine fakt cen bo wiemy wszyscy co umozliwia taka zmiane.

Ale mnie dziwi zamiana prostego, lekkiego modelera na potwora-kombajn. Silo, Wings3D - odpalasz i szybko sobie dlubiesz modelik na lekkim, malym programiku. Max do samego modelowania to conajmniej dziwny wybor - osobiscie zawsze wolalem male modelery od zapchanych kwadrylionem opcji kombajnow.

Szczerze mowiac BARDZO chetnie widzialbym dalszy rozwoj Silo, bo trudno mi wyobrazic sobie cos bardziej intuicyjnego i lekkiego jesli chodzi o modelowanie. Szkoda ze Nevercenter najwyrazniej polozyl laske na dalszym rozwoju tego softu. Ale MOOOOZE cos ruszy w nowym roku? Trudno powiedziec bo deweloperzy jak zwykle milcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, zwyczajnie się przeliczyli chyba z tym softem. Chcieli polecieć na masówkę i zgarnąć rynek programów stricte do modelowania za niewielka kasę. W tamtym czasie był chyba tylko modo i kosztował 5x tyle. Potem Modo świetnie się rozwinął i jak na swoją cenę daje ogromne możliwości, które dobrze uzupełniają samo modelowanie. Do tego Wings za free, który akurat do samego modelowania baardzo daje radę (teraz jeszcze dojdzie Blender). Silo najprawdopodobniej nie ma zbytu.

Firmom się nie opłaca tego kupować bo wolą mieć bardziej wszechstronnych pracowników niż tylko modelarzy, więc lepiej kupić już coś w czym zrobisz już cały spójny projekt.

Dorzuć do tego skulpting, gdzie ZBrush i Mudbox urosły w siłę a Silo nie. Ja tu już nie widzę żadnej luki dla tego softu.

Moja rada taka: lepiej to skasować bo już się nie przyda. ;)

ps. i do tego jeszcze ta specyficzna wolność freelancerów (bardzo często modelarze, którzy bardzo nieczęsto się decydują na kupowanie czegokolwiek) :]

Edytowane przez mokramyszka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi - kiedy trzeba coś zrobić z tm co wyjdzie ze zbrusha to silo rozkłada łapy i płacze. Nie jest w stanie przyjąć nawet w dziesiątej takiego ciężkiego mesha jak max. Przy okazji był strasznie zawodny i co chwilę rozwalał uvki. Narzędzia do pracy ze splineami działały jak chciały. Można tak wymieniać. Jak się na nim pracowało przez par ę godzin to wydawał się super ale kiedy trzeba było zrobić cos konkretnego to zupełnie nie dawał rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek - zgodze sie co do obrabiania zbrushowych siatek. W koncu Silo zatrzymal sie w rozwoju a max napiera. Silo mial niemila tendencje do wywalania sie a przy okazji udawalo mu sie kilka razy zapisac mi siatke w taki magiczny sposob ze nic tego nie chcialo juz odczytac wlaczywszy w to Silo :D Mimo wszystko darzylem go sympatia bo kiedy dzialal pracowalo sie na nim wygodnie i szybko. Co do twojej przesiadki to dziwie sie o tyle ze wybrales Maxa a nie na przyklad Modo - ale to kwestia prywatnych preferencji i nic mi do tego. Wszystko chyba zostalo powiedziane w temacie - Silo wobec takich softow jak darmowy wings3d, jak drozszy ale za to oferujacy o wiele wiecej Modo zdaje sie nie miec racji bytu na rynku. Mogloby powalczyc bo jego obsluga przyciagala latwoscia, ale skoro od wieeeeelu miesiecy nic sie w temacie nie rusza a jak juz wydaja to jakies smieszne uaktualnienie, to chyba juz zostanie tam gdzie sie znalazlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności