Skocz do zawartości

Monitor 19\"


Hikoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sprawdz na allegro...ja kupilem HP A4331A 20\" za 450 zl :D i nienazekam no moze niejest to LCD ale jak na CRTka jest za***ty jest tylko troche poobdzierany i za 1000 to sobie spokojnie kupisz jeszcze drugi i bedzie multimonitoring tak jak u DruGa :P ten to ma dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, jak bede zmieniac sprzet to na stowe monitor/monitory na allegro kupie. nawet sobie sprawy z tego nie zdawalem, ze sa takie niesamowite okazje...juz sie slinie na sama mysl o dwoch wypasionych dziewietnastkach (jakas sonowka/iiyama/mitsubishi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy mam LG Flatron F900B - ma znakomity obraz, dobrze sie kalibruje (o ile mozna to nazwac kalibracja) spelnia najnowsze TCO \'02, jest ergonomiczny i ladny :)

Pracuje na nim w 1280x1024 na 85Hz, minimalnie drozszy F900P oferuje 85Hz przy 1600x1200.

Polecam Flatrona

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

MareG LG Flatron F900B ma TCO \'03 albno mi naklejkę podmienili ;))) ale do rzeczy to Jaka karta da sobie rade w dualu z moniorkami 19\"??? Oczywiscie w Max\'e bo moze sobie kiedys zmienie karte ;))) Oczywiscie nie mowcie mi o tych za 2tys zl ;)))) he he Pozdrwaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;] oraz jezeli mozna Iiyama MM904UT 19\' ... o tej firmie w ogole nie mam pojecia - z tego co widze monitory z serii H... maja ciekawe parametry. Pytanie jak oprocz nieco gorszych osiagow prezentuje sie seria M... i L... (m.in. Iiyama LS902UT 19\' Vision Master 1451 ).

 

Sam nosze sie z zamiarem kupna 19\' i mam mieszane uczucia co do serii LG. Uzywam teraz 17\' F700B i prawde mowiac nie jest ona rewelacyjna. Poczynajac od nieco monotnonnego i na dluzsza mete denerwujacego \"bzyku\" z monita a konczac na nieco rozjasnionych naroznikach oraz rozszczepieniu czerwonej barwy w gornym lewym rogu ekranu. Mozna tez spotkac wypowiedzi w necie nt. zywotnosci jakosci obrazu (wspaniale do 1,5 roku po kupnie).

 

Pytanie czy podobne rzeczy mozna zaobserwowac w 19\' LG w wersji F900P ktora mam wlasnie na oku obok Iiyama MM904UT?

 

pozdrawiam

rzuq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 85hz to absolutne minimum.

 

rodzialka to minimum 1280x1024 jak dla 19 cali. ale dobrze byloby w 1600x1200. wiekszosc troche lepszych monitorow pojdzie ci w 1600x1200 w 85hz (nawet lg f900p, ktory przypuszczam jest dobrym monitorem. ale nie wiem z autopsji bo nigdy lg nie mialem)

 

orion widzisz jeszcze na oczy? nie osleples? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitor powinno sie wybierac sprawdzajac, nawet kosmicznie drogi Sony moze miec felerny konkretny egzemplaz, tak samo jak Volvo :) na allegro sa super okazje, do 1000 masz 19-21\" sony FD trinitron, bardzo dobre monitory ale 3 letni moga miec juz nieostry obraz musialbys zobaczyc, Flatron ujdzie, takie tanie dobre, w okolicach 1000 z tych nowych to chyba najlepszy, Iyamy ja osobiscie nie polecam, ale tak jak mowilem musisz zobaczyc jaki ma obraz podlaczony do komputera, w sklepie komputerowym powinni ci podlaczyc...

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma byc do 2d czy 3d? Bo nie doczytałem.

Nie polecam flatronów, bo nie da sie patrzec na ekran...

mitsubishi i iyama to prawie te same parametry, no a sony to sony,chyba nie trzeba o nim pisac ;)

Jeśli chcesz pracowac na tablecie to odradzam dual i zainwestowalbym w 21\'\'. No i zwróć uwage na to czy model ktory kupujesz ma powłoke kratowo-szczelinową. Uwierz róznica wyświetlania plamki kolosalna. Ważna tez ostrosc i kontrast, tu sony raczej nie ma sobie równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie kupuje 19\" tylko 21\"

 

teraz sie wacham miedzy Sun Sony GDM 5410, Eizo FlexScan 931 a IBM p260

wybor naprawde trudny, parametry w przypadku IBM i Sun podobne, Eizo ma wieksza czestotliwosc odchylania (130khz), ale zawsze pozostaje pytanie ktory bedzie najostrzejszy i ktory bedzie mial najlepsza zbieznosc kolorow ?.

 

Ja juz mam metlik, bo sie naczytalem w necie i nie wiem co wybrac, moze ktos podpowie ??

 

oczywiscie LG bym za nic nie kupil.

 

a 19\" to polecalbym Viewsonic P95f+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowie sie nad tym wszystkim co mowicie. Po weekendzie bede mial czas aby pochodzic troche po necie i poszukac nieco informacji. Najwyrazniej Lg odpada. W granicach 1300 zl miesci sie jeszcze Iiyama (o ktorej slyszalem juz kilka pochlebnych opini), Nec; Viewsonic ma tez w swojej ofercie modele w tej cenie.

 

Niestety w tych granicach mieszcza sie tylko nowe monitory 19\' i to klasy sredniej. Zakladajac kupno uzywanego CRTeka (>19\') jakie marki moga sie pochwalic \"zywotnoscia\" swoich monitorow?

 

Tiger1313: mysle ze 2d choc 3d coraz czesciej bede sie zajmowal. Najwiekszej przeszkody nie stanowi w tym momencie monitor lecz tablet ;] - nieszczesny pentagram XXL - choc przyjdzie mi jeszcze poczekac na Wacoma.

 

pozdrawiam i dzieki za pomoc / po weekendzie postaram sie odezwac

rzuq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jezeli masz 1300 to juz prawie stac sie na http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=942

a to naprawde swietny monitor, 110kHz za ta cene, kineskop Mitsubishi Diamontron NF, kiedys pracowalem na jego protoplascie i bylem bardzo zadowolony, kumpel obok mial Soniacza G400 i szczerze mowiac zadnej roznicy poza natezeniem kolorow nie widzialem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuq, jest jeszcze bardzo ciekawy monitor philipsa: PHILIPS 19\" 109P40

 

kosztuje ponad 1300pln i ma super parametry, szczegolnie odswiezanie i rodzialka (ok 100hz przy 1600x1200, max rozdzielczosc 1920x1440) swego czasu bardzo sie nim interesowalem bo chcialem kupic 19\'\' ale maniany nie starczylo i musialem sie zadowolic 17\'\'.

anyway, mozesz sie nad nim zastanowic. ja kiedys dosc dokladnie sie bawilem sie w media markcie tym monitorkiem i bardzo sie mi spodobal. stalo obok siebie kilka 19\'\': lg f900p, ten philips, jakis samsung lepszy, viewsonic i cos tam jeszcze i wlasnie ten philips sie mi najbardziej spodobal. no ale z drugiej strony nie ma pojecia jakie monitory robi phiplips wiec toche takie to jest niepewne chyba... ale zawsze mozesz sie nim zainteresowac.

 

edit: tu masz linka http://www.sklep.age.pl/opis.php?m_kod=MO19_PHIL109P40

 

 

 

[Wyedytowany dnia 18-6-2004 > dirty]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pentagram nie taki zły jak sie o nim mówi. Róznica pomiedz pentem a wacomem jest duza, ale jesli miałbym do wyboru prace na słabym monitorze z wacomem a porządnym ekranem z pentem, to wybrałbym to drugie. Nie pytajcie nawet jakie to bolesne przejsc z soniacza na lg (całe szczescie ze musiałem pracowac na tym jeden wieczor tylko).

Obecnie zbieram grosik do grosza na sony F520 i bede szalał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tygrys dobrze gada. ja po 6 miesiacach pracy na sony f520 21` 1600x1200 100hz nie jestem w stanie patrzec na nic innego :)

 

 

tylko jest jeden minus. wydajac ponad 5 kafli na crt ktory juz wyszedl z produkcji ciezko dobrac nowa karte ktora bedzie w stanie zapewnic odpowiednie odswiezanie. producenci juz sie nastawili na lcd wiec tylko 85 hz z wyjsciami dvi.

no ale podobno quadro fx 4000 ma juz 100hz :D

 

[Wyedytowany dnia 18-6-2004 > SansSerif]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwoch tyg. mam Iiyame MM904UT 19\'\' - obraz nie jest zly ( mam porownanie do LaCie electron 19 blue IV na ktorym pracuje w robocie )... sa opcje niwelowania efektu Moiré\'a jak i operowania nad pionowa konwergencja. Ze standarwowych rozdzialczosci 85Hz mozna uzyskac przy 1280x1024. Ekran jest rownomiernie podswietlony ( przy ostatnich modelach LG dalo sie zuwazyc jasniejsze odcienie w naroznikach ). Barwy zywe, choc powloka antyrefleksyjna wydaje sie byc gorsza niz w LG i LaCie gdyz zewnetrzne oswietlenie bardzo modyfikuje odbierany przez nas obraz. Nie ma takze dwoch opcji regulowania geometrii obrazu - naginanie samych naroznikow - troche to utrudnia uzyskanie odpowiedniego ksztaltu obrazu. Mily monit, troche opasly ale cichy (lg buczy ;). Jakos mnie do tej pory nic nie razi... wiec poki co ocena 4/5

 

pozdrawiam

rzuq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności