Jump to content

Problem z renderingiem - światło


Recommended Posts

Jestem nowy i dopiero od niedawna zacząłem tworzyć w 3d maxie i raczej sam sobie z tym nie poradzę. Otóż wymodelowałem sobie szafeczkę, wymodelowałem plejna na podłoże, ustawiłem światła wszystko było ładnie, ale

po renderingu było to gownow.jpghttp://img842.imageshack.us/i/gownow.jpg/, a powinno wyglądać mniej więcej tak 20110107205233.png20110107205233.pnghttp://img407.imageshack.us/i/20110107205233.png/. Proszę powiedzieć co zrobiłem nie tak i jak mogę to zmienić.

Link to comment
Share on other sites

Tak szczerze to o kamerze zapomniałem, choć poszedłem za waszą radą i dodałem jeszcze jedno światło i jest o wiele lepiej http://img831.imageshack.us/i/szafka2.jpg/, choć coś musiałem pokiełbasić z opcjami renderowania i są jakieś czerwone cienie. Renderuje renderem wbudowanym w 3d maxa. Jakie są inne dobre rendery ??

PS: lukas i mirach + do reputacji daje ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli używasz domyślnie włączonego w maxie renderera to naciśni 8 w zakładce Exposure Control zmień (lista rozwijana) konrolę ekspozycji np na Logarithmic. Masz teraz mozliwość regulacji kilku parametrów min. jasności (Brightness). Jak masz za ciemno to zwiększ wartość. Za jasno jak zapewne sie domyślasz - trzeba zmniejszyć. To chyba najprostsze co możesz zrobić.

Jeżeli szukasz lepszych rozwiązań to Max ma wbudowany również drugi renderer - Mental Ray. Za jego pomocą możesz uzyskiwać rendery o fotorealistycznej jakości.

Link to comment
Share on other sites

Taka, że jak nie ma dobrego komputera to raczej na maxwellu nie podziała...dlatego napisałem, że jak nie ma to pozostaje mu jak tu mirach wspomniał mental ray bądź v-ray...

 

nie rob jakis mitow o maxwellu. Oczyiwscie - jest wolny, duzo wolniejszy od "oszukujacych" rendererow, ale lata temu odpalilem go na czyms co teraz wstyd nazwac "maszyna do pisania" i dzialal.

A z doswiadczenia wiem ze poczatkujacy potrafia jakims cudem ustawic tam vraya zeby byl wolniejszy od erozji gleby :D

Link to comment
Share on other sites

Naturalnie, że odpali....ale jak sam napisał jest początkujący i dopiero się uczy. Więc chyba nie chcesz powiedzieć, że polecasz mu maxwella na start? Bo czekanie na render x godzin na którym mało widać może być na początku demotywujące;) ale to juz jego wybór i nie ma co na ten temat dyskutować....

Link to comment
Share on other sites

Być może użyłeś jakiegoś materiału lub światła, które nie "podpada" pod mental? Może coś gotowego importowałeś do sceny. Z tego jednego zdania i obrazka raczej trudno wysnuć jakieś wnioski (przynajmniej mnie) i zasugerować dobre rozwiązanie.

Robiłem trochę renderów mental rayem i wychodziły ładne :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy