Skocz do zawartości

Tworzenie się dziwnego światła...


wueres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W załączniku przesyłam fote modelu domina. Między klockami ukośnymi, położonymi na pionowych klockach widać wyraźnie takie jasne obramowanie, dlaczego takie światło się robi?? Mam kilka świateł Vray. Powinien chyba ukazywać się tylko cień a nie takie światło wokół klocków... o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

cześć,

 

czy kostki mają nałożony vraymtl?

 

pokaż screen z ustawień global illumination i color mapping. poświata to efekt zwiększenia saturacji - występuje zawsze między dwoma ściankami o takim samym kolorze - ale u Ciebie jest on zdecydowanie za mocny. zawsze można fejkować wsadzając do slotu GI w overridemtl jakiś ciemny kolor

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.. kostki to standardowy materiał z bitmapą w diffuse. GI Brute Force mam subdivds:8 i SB: 3

 

Color Mapping nic nie zmieniałem, jest tak jak było domyślnie...

 

A jeszce jedno pytanko, może bedziesz wiedział: Jak zrobić, żeby ten model wydrukować całościowo w formacie A3 bez utraty na jakości i żeby nie był on spixelowany. Bo jak wrzuce do photoshopa na dokument a3 no to widać spixelowane i jakośc jest słaba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada w vray - wszystkie obiekty w scenie powinny mieć na sobie vraymtl. inaczej dzieją się właśnie takie rzeczy. po zmianie materiałów poświata powinna zniknąć.

 

a co do wydruku, jeśli naprawdę zależy Ci na jakości powinieneś wyrenderować to w 300dpi - dla A3 rozdzielczość wynosi 3508x4961px. a jeśli po prostu nie chcesz efektu spixelowania, wystarczy wyrenderować w 1754x2480px

 

pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności