Skocz do zawartości

Shisha


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sheesha jest tu nie tyle co tradycją, lecz kulturą. Jest powszechna wśród żydowskich imigrantów z Iranu, Iraku, Turcji oraz Jemenu. Korzystają z niej również w arabskich domach po głównych posiłkach oraz podczas rodzinnych spotkań. W Izraelu rośnie popularność nargili też wśród turystów, przez co praktycznie wszędzie można znaleźć bazar lub sklepy sprzedające fajki wodne. Na turystach zarabiają również kluby nocne – tam też możemy skosztować sheeshy. Z uwagi na wzrost korzystania z fajki wodnej wśród młodzieży, w 2005 roku w Izraelu „The Israel Cancer Association” wystartowało z kampanią mającą ostrzec przed zagrożeniami płynącymi z palenia nargili. Skutkiem kampanii było zakazanie przez IDF (Israel Defense Forces)używania fajek wodnych w bazach wojskowych.

 

Bardzo przepraszam ale nie dziwię się dlaczego tak mało postów w tym wątku. Jeśli spojrzymy chcociażby na tę stronę:

http://marucha.wordpress.com/2011/02/24/tusk-polska-bedzie-wspierac-izrael/

to wszystko stanie się jasne . Prosze powiedz że nie jesteś tym no.... jak im tam? Jesteś prawdziwym Polakiem?

Ale zobacz jakiego mamy fajnego premiera Tuska, może On zapaliłby?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheesha jest tu nie tyle co tradycją, lecz kulturą. Jest powszechna wśród żydowskich imigrantów z Iranu, Iraku, Turcji oraz Jemenu. Korzystają z niej również w arabskich domach po głównych posiłkach oraz podczas rodzinnych spotkań. W Izraelu rośnie popularność nargili też wśród turystów, przez co praktycznie wszędzie można znaleźć bazar lub sklepy sprzedające fajki wodne. Na turystach zarabiają również kluby nocne – tam też możemy skosztować sheeshy. Z uwagi na wzrost korzystania z fajki wodnej wśród młodzieży, w 2005 roku w Izraelu „The Israel Cancer Association” wystartowało z kampanią mającą ostrzec przed zagrożeniami płynącymi z palenia nargili. Skutkiem kampanii było zakazanie przez IDF (Israel Defense Forces)używania fajek wodnych w bazach wojskowych.

 

Bardzo przepraszam ale nie dziwię się dlaczego tak mało postów w tym wątku. Jeśli spojrzymy chcociażby na tę stronę:

http://marucha.wordpress.com/2011/02/24/tusk-polska-bedzie-wspierac-izrael/

to wszystko stanie się jasne . Prosze powiedz że nie jesteś tym no.... jak im tam? Jesteś prawdziwym Polakiem?

Ale zobacz jakiego mamy fajnego premiera Tuska, może On zapaliłby?:)

 

A tyś skąd się urwał kolego placebo, co ?

 

Model w porządku, pierwsze skojarzenie z fontanną ;). Pracuj dalej.

RK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie komentuję bo jestem faszystą-narodowcem. Nie mam pojęcia czy model jest dobry ale materiały leżą. Włąćz do renderu kaustykę bo szkło nie załamuje światła. Metal wygląda nieładnie bo nie ma enviro ani hdr. To tyle miałem do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie komentuję bo jestem faszystą-narodowcem.

Sheesha jest tu nie tyle co tradycją, lecz kulturą. Jest powszechna wśród żydowskich imigrantów z Iranu, Iraku, Turcji oraz Jemenu. Korzystają z niej również w arabskich domach po głównych posiłkach oraz podczas rodzinnych spotkań. W Izraelu rośnie popularność nargili też wśród turystów, przez co praktycznie wszędzie można znaleźć bazar lub sklepy sprzedające fajki wodne. Na turystach zarabiają również kluby nocne – tam też możemy skosztować sheeshy. Z uwagi na wzrost korzystania z fajki wodnej wśród młodzieży, w 2005 roku w Izraelu „The Israel Cancer Association” wystartowało z kampanią mającą ostrzec przed zagrożeniami płynącymi z palenia nargili. Skutkiem kampanii było zakazanie przez IDF (Israel Defense Forces)używania fajek wodnych w bazach wojskowych.

 

Bardzo przepraszam ale nie dziwię się dlaczego tak mało postów w tym wątku. Jeśli spojrzymy chcociażby na tę stronę:

http://marucha.wordpress.com/2011/02/24/tusk-polska-bedzie-wspierac-izrael/

to wszystko stanie się jasne .

 

 

 

eeee nie wiem skąd pogląd że shisha jest nieodłączna od wschodnich kultur , tradycji czy narodów.

To jest , zdaję się , forum graficzne a nie etniczne więc prosiłbym o czysto graficzne i techniczne podejście do rzeczy :):)

 

Wielkie dzięki za info nt. materiałów - zdaję sobie sprawę że nie jest tak realistycznie jak być powinno - pracuję dalej.

Jakby co to sofy 3dsmax + Vray.

 

Prosze powiedz że nie jesteś tym no.... jak im tam? Jesteś prawdziwym Polakiem?

Ale zobacz jakiego mamy fajnego premiera Tuska, może On zapaliłby?:)

a to to już w ogólne no comment. Jestem Polakiem z dziada-pradziada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie bardzo ładnie to wygląda. pamiętaj że aby było naturalnie dolny dzban musi mieć dużą grubość. szkło tego dzbana zrób bardziej przezierne. nie wiem czy srebrna zamiast złotej lepiej by nie wyglądała;)

 

Za wąskie masz miejsca w głównej rurze idącej od dołu do cybucha, za cienka nie może być bo źle się będzie ciągnąć. i tależyk zrób głębszy. Obowiązkowo zrób węże z "futerkiem"

 

skończ może model, będziemy wtedy myśleć nad renderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaustyki to efekty skupiania światła przy przechodzeniu lib odbijaniu przez przezroczyste / refleksyjne obiekty. No i pojawiły ci sie przecież. Zobacz jaka jest różnica w cieniu. Tylko nie wiem dlaczego tak centralnie na to świecisz. może przesuń źródło śiwatła bardziej na bok. Uzyskasz bardziej wyraziste cieniowanie całościno i przydałoby się coś na kształt otoczenia albo jakiejś mapy w tle chociaż. Coś by sie pojawiło ciekawszego w odbiciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności