Skocz do zawartości

Problem: Prawa autorskie do obrazu.


dakih

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pracuję już od jakiegoś czasu nad pewną stroną internetową, cały kod strony jest już gotowy, pozostał mi tylko problem z szatą graficzną strony.

Dla jasności strona dotyczy gry komputerowej.

Chciałbym zrobić logo wykorzystując do tego zrzuty z gry + koncepty [też z gry] + kawałek loga oficjalnej strony. Czy tworząc takie logo, złożone z kilkunastu elementów, których nie jestem autorem jest legalne?

Stron o tej grze jest bardzo dużo i wiele z nich w oprawie graficznej ma takie "obrazki", stąd moje pytanie.

Edytowane przez dakih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie jest legalne ale też jeśli to niekomercyjna strona fanowska to nikt ci głowy nie urwie.

Na iwencie z ludźmi z Marvela mówili oni że nie ma żadnego problemu w zamieszczaniu fanowskiego materiału, chociaż dla bezpieczeństwa ze względów pranych lepiej dodać nazwę marki i trademark ®

Przypuszczam że w przypadku gier będzie podobnie. Ważne jest to że nie możesz w żaden sposób na takiej stronie zarabiać.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet przez reklamy [google adsense]?

Dobra, a wiecie może jak to jest, jeżeli już poświęce dużo czasu i zrobie coś porządnego [logo np] to w jaki sposób mam je zabezpieczyć przed "kradzieżą"?

Każdy lepszy 15-latek może sobie z css'a wygrzebać moje wypociny i opublikować to jako "jego dzieło". W takim wypadku jak udowadnia się do kogo należy obraz? W stopce text typu "All rights reserved.... 2011" wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stopce copyright by się przydało. Udowodnienie, ze to Twoja praca nie jest trudne, przed żadną kradzieżą zabezpieczyć sie nie da, jedynie mozna stosowac kroki prawne. Ja jak na allegro widzę swje ackshoty albo ekrany z prezentacji to (o ile prawa pozostały przy mnie) wysyłam maila z prośbą o usunięcie i informacją, że jest to naruszenie prawa autorskiego.

 

Bigleb ma rację - non-profit jest łatwiej i tez poza ew. mailem z żądaniem usunięcia materiałów nie powinieneś się spodziewać większych konsekwencji. Poki nie gryziesz sie z ZAIKSem lub RIAA nie trzeba sie obawiać absurdów.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności