Skocz do zawartości

Pojazd: Sikorsky UH-60 Black Hawk


safian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na sam początek może ocenię swoją sytuację. Otóż jestem początkującym użytkownikiem programu Maya jak również szeroko pojętego modelingu. Po dwóch modelach stworzonych z pomocą tutoriali myślę, że przyszedł czas na coś poważniejszego. Żyję z nadzieją, że dobrze trafiłem na to forum i pomożecie mi w każdym aspekcie tworzenia mojego projektu.

 

Postanowiłem, że zacznę od czegoś potężniejszego, wymagającego więcej pracy jak i doświadczenia, którego mi brak. Pomysł może i głupi, aczkolwiek wolę zacząć od czegoś konkretnego, aniżeli paru popierdółek. Dobra, przejdźmy do rzeczy.

 

Pojazd, który chcę wymodelować to chyba wszystkim świetnie znany Skiorsky UH-60 potocznie znany jako Black Hawk. Moją koncepcją jest osadzenie go na tle jakiegoś zadymionego od wojny miasteczka afgańskiego, czyli coś w stylu filmu "Helikopter w ogniu". Planuję również dla nauki compositingu zrobić krótką animację z użyciem tego modelu, aczkolwiek to zależy od moich ambicji czy jest mi dany compositing.

 

Oto dotychczasowy efekt mojej pracy:

 

1287932.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJSLBNACOS3UTO6HA&Signature=E2Lt1HplqfDKbeOG4gm71KbYD9s%3D&Expires=1300208400

 

Póki co jak widać za dużo nie ma. Będąc szczerym stanąłem teraz w miejscu i zastanawiam się jak odizolować drzwi i okna. Mój pomysł to ułożyć siatkę i po prostu extractować. Mogę się mylić, więc prosiłbym o Wasze propozycje. Po za tym jak całość na ten moment wygląda z Waszej perspektywy?

 

P.S Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek uwagi, porady oraz krytykę, która jest dla mnie w tym momencie niezbędna.

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

cześć. myślę, że jako początkującemu przydałoby Ci się obejrzeć siatki bardziej doświadczonych grafików. spróbuj poszukać wątki o helikopterach choćby na forach CGTalk.

 

a ode mnie mała wskazówka - zazwyczaj siatka sprawuje się najlepiej, gdy jest 'regularna'. znaczy to (o ile mi wiadomo) że proporcje między kolejnymi edge loopami zmieniają się płynnie, oraz proporcje poziomych i pionowych krawędzi każdego polygona, są w miarę możliwości podobne. mam nadzieję że nie wprowadziłem niepotrzebnego haosu. życzę powodzenia, helikoptery rządzą światem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emitowali niedawno ten film, intersujący dość.

 

zazwyczaj siatka sprawuje się najlepiej, gdy jest 'regularna'. znaczy to (o ile mi wiadomo) że proporcje między kolejnymi edge loopami zmieniają się płynnie

 

To prawda. Twoja siatka jest chyba zbyt gęsta na przodzie. Nie deformuje ci się ona po nałożeniu MeshSmootha? Może spróbuj zrobić to w ten sposób.

 

1287932pop.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Zobacz ilu krawędzi się pozbędziesz. Na miom przykładzie wróciłem sie do przedostatniej wersji bo jest ona bardziej "przejrzysta".

 

EDIT. Możesz pokusić się o wywalenie niektórch pionowych krawędzi. Zlikwidujesz wtedy trójkąty w okolicach szyby. Dąż aby siatka była jak najprostsza, łatwiej ci będzie nad ia zapanować. Modelowanie helikoptera jest podobne do samochodu, najpierw model low poly, potem detal. Powodzenia

 

P.S. Może to drobiazg ale skrzydła wirnika gdy samolot jest w spoczynku, "zwisają" trochę.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały nos do wymiany, ma inny kształt niż powinien no i siatka taka jak teraz nie ułatwi ci wycinania tych bocznych szyb. Jeśli wcześniej nie modelowałeś nic samodzielnie to może lepiej będzie jednak zacząć od prostych obiektów bo dobra pierdółka nie jest zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za podpowiedzi. Próbując się dostosować do nich wyszło mi takie cudo:

 

1294143.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJSLBNACOS3UTO6HA&Signature=UfbFK%2FVJjRh5Rshx5vj7o2qhc5E%3D&Expires=1300309200

 

1294144.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJSLBNACOS3UTO6HA&Signature=vcfOuKxIbOQHksSU1AXxVCVJ97Q%3D&Expires=1300309200

 

Jest chociaż jakiś progres? Coś do poprawy czy mogę lecieć dalej?

 

P.S. Może to drobiazg ale skrzydła wirnika gdy samolot jest w spoczynku, "zwisają" trochę.

 

Tak, wiem. Będę to uwzględniał podczas detalu :).

 

Cały nos do wymiany, ma inny kształt niż powinien no i siatka taka jak teraz nie ułatwi ci wycinania tych bocznych szyb. Jeśli wcześniej nie modelowałeś nic samodzielnie to może lepiej będzie jednak zacząć od prostych obiektów bo dobra pierdółka nie jest zła.

 

Jutro popracuje nad tym nosem, a co do modelowania popierdółki to myślę, że jednak zostane przy helikotperze, choćbym mial od nowa robić :).

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokasuj zbędne z przodu dwa nie dokończone edge-loopy, będą zaburzać ciągłość siatki. Zaakcentuj kanty na stateczniku bo za bardzo rozmył się po wygładzeniu. Zastanów się czemu przedział silnika modelować osobno jak jest on częścią tego samego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności