Skocz do zawartości

Lekkie przycięcia animacji, nawet prostej... Proszę o szybką pomoc !!


xxxander3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Robię projekt który finalnie będzie w postaci animacji która zawierać będzie 4 wymodelowane samochody.

Auta już są i zrobiłem na próbę animacje (ruch kamery wokół aut), zrenderowałem 700 klatek które skleiłem w film w windows movie maker. I film się lekko przycina, są takie jakby przeskoki, film nie jest całkiem płynny.

(W maxie ustawione było 30 klatek na sek.)

Robione na 3ds max 2010 64bit, windows 7 64 bit i win movie maker.

W animacji z samochodami jest około 5 000 000 faceów.

komp: proc i5 3.3ghz, ram 8gb, graf GTX 460 1 gb

Nawet po odejmowaniu aut przycinalo. Zrobiłem też test i zrenderowałem kilka boxów i też nie ma całkowitej płynności. Poniżej link do filmiku z boxami,

http://www.youtube.com/watch?v=wlicvEtOe_c

 

Nie wiem teraz dlaczego tak się dzieje zwłaszcza że w animacji z kilkoma prostymi boxami też widać te przycięcia/skoki...

Jak to możliwe, w końcu renderowana jest klatka po klatce...

 

Proszę o pomoc ! zależy mi na czasie.

Edytowane przez xxxander3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Byłbym wdzięczny jakbyś rozwinął odpowiedź ;) A szczególnie skrót AE prosiłbym całą nazwę programu. Dodam jeszcze, że program do sklejania musi być darmowy lub dostępna próbna jego wersja.

I blur motion, jak to zastosować w animacji ?

Czekam na pomoc :) jeśli dostane wskazówki jak to poprawić (oby trafne:) ) jutro a w zasadzie już dzisiaj, ale w dzień wypróbuje czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

moze jakis VirtualDub?

Luckowi chodzilo o After Effect... a problem, jest prawdopodobnie w kodeku, ja wszystko wrzucam do Quick Time'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę że przeskoki to efekt obcięcia 5 klatek w ciągu sekundy - z 30kl/sec. na 25kl/sec.

 

Render z Maxa -> 700 klatek / 30kl/sec. = 23sec. [jeśli renderowałeś do klipu to będzie miał Frame Rate taki jak ustawiony w projekcie - 30kl/sec] - importując do MovieMaker'a jest 30kl/sec - składasz filmik w kompozycji gdzie w settings jest 25kl/sec. i eksportujesz -> jeśli docelowo klip ma gługość 23sec. ale Frame Rate 25kl/sec. to masz tylko 583 klatki -> te brakujące [obcięte] sprawiają że obserwujesz przeskoki.

 

Nawet jeśli eksportowałeś/renderowałeś z Maxa do sekwencji plików [jpg, png, bmp, tif, itp.] ale sekwencja importowana została do MovieMaker'a jako 30kl./sec to efekt wypuszczenia filmu 25kl./sec. będzie taki sam.

 

Rozwiązanie 1: Export końcowego filmu do klipu z Frame Rate 30kl/sec. [projekt MovieMaker'a też z takim Frame Ratem]

 

Rozwiązanie 2: Interpretacja Sekwencji w programie montażowym jako 25kl.sec i export do klipu z Frame Rate 25kl/sec. [700kl/25=28sec] - klip będzie dłuższy niż zakładałeś w Maxie - ruch będzie minimalnie wolniejszy niż ten podglądowy w Maxie.

 

pozdrawiam.

 

[edit] zaciągnąłem twój klip - wygląda jakbyś wyexportował go 2 razy - 1. Sekwencję w tempie 30kl./sec. do klipu 25kl./sec. [z obcięciem 5 klatek w ciągu sekundy] -> 2. Ten klip z przeskokami wyexportowany do klipu 30kl/sec. [chyba że to konwerter YouTube].

Są dwa symptomy:

1.brakuje klatek w ruchu.

2.powielone klatki.

 

[dla weryfikacji możesz przesłać swój plik spakowany w zip'ie na jakiś serwer]

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę się rozpiszę, mam nadzieje że będziecie czytać i zrozumiecie o co chodzi:) ... i podpowiecie trochę :)

 

Powiem jak to teraz wygląda... niedawno kombinowałem trochę.

A propos posta wyżej to też myślałem, że może być coś w tym ucinaniu klatek.. sam już zgłupiałem i się w tym pogubiłem....zrobiłem kilka testów:

te 700 klatek (z maxa ustawienia 30/sek) skleiłem w VirtualDub tam ustawiłem 30 kl/sek, wyszedł film avi (1,8GB) i nie był płynny, przkonwertowałem go (programem any video converter)na 30 klatkowy avi kodek xvid (wyszedł 28MB) i dopiero uzyskałem płynny film (dodam że mpeg z innym kodekiem nie był taki płynny) i do tego filmu w programie win live movie maker dodałem napisy początkowe i końcowe i wyszedł ładny film... - ale trzeba było wykorzystać 3 programy !

 

drugi test to sprawdzić jak z tymi klatkami jest i skleiłem klatki w film 25 /sek skonwertowałem do avi xvid też 25/sek i wyszło ładnie poprostu dłuższy filmik kilka sekund. zrobiłem jeszcze raz to samo ale przy konwertowaniu filmu co ma 25/sek ustawiłem aby po konwerowaniu był avi xvid 30/sek i tu były cięcia chyba tak jak napisał sly zjadało 5 klatek... ?

 

Więc uzyskałem pożądany efekt, ale wykorzystałem 3 programy a tego bym raczej nie chciał...

Chciałem robić to w win live movie maker bo jest pl i prosty w obsłudze jednak dziwne rzeczy w nim wychodzą, po pierwsze jak załadowałem klatki to w ustawieniach od razu był czas wyświetlania klatki 7 sekund ! więc filmik który powinien trwać 23 sek trwał ponad godzine... dopiero po zmniejszeniu czasu na 0,3 sek było coś koło tego (koło tego bo trwał 21 sek a nie 23 tak jak powinno być przy 30kl/sek) jednak nigdzie nie widze sprecyzowanej opcji klatek na sek tylko czas wyświetlania !? (jak to jest z tym w tym programie). I po zapisaniu w film hd wychodził już skompresowany koło 20 mb dość słabej jakości i do tego się tak tnie.

 

Proszę podpowiedzcie mi coś może coś źle robię w win live movie maker, bo nic tam nie widzę opcji za wiele...

Jest to projekt na prace dyplomową i nie chciałbym mieszać za bardzo i wykorzystać jeden (darmowy lub testowy) program to utworzenia filmu, a obróbką filmów się nie zajmowałem to chciałbym żeby był prosty w obsłudze, bo i tak chcę dodać napisy początkowe końcowe i w trakcie filmu jakieś opisy.

I wolałbym nie renderować gotowego filmu z maxa bo z klatkami zawsze jest możliwość coś urozmaicić w poszczególnych klatkach jakieś efekty a mam jedną koncepcje...

 

Sam już się w tym gubię...

Edytowane przez xxxander3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 700 klatek (z maxa ustawienia 30/sek) skleiłem w VirtualDub tam ustawiłem 30 kl/sek, wyszedł film avi (1,8GB) i nie był płynny, przkonwertowałem go (programem any video converter)na 30 klatkowy avi kodek xvid (wyszedł 28MB) i dopiero uzyskałem płynny film (dodam że mpeg z innym kodekiem nie był taki płynny) i do tego filmu w programie win live movie maker dodałem napisy początkowe i końcowe i wyszedł ładny film... - ale trzeba było wykorzystać 3 programy !

 

I na etapie kiedy masz duży [nieskompresowany - dlatego przycina przy odtwarzaniu] klip - ładujesz go do Programu Montażowego, dodajesz napisy i exportujesz do finalnej, skompresowanej wersji. Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, niepotrzebnie go konwertuje w oddzielnym programie. Tak jak mówisz jest ok, (wkładam nieskompresowany film dodaje napisy itp i wychodzi mi dobry film [niespełna 29 mb).

Tylko kurcze czy nie zrobię wszystkiego w movie maker..

Bo jednak skleić klatki muszę w virtual dub.

Sly nie działałeś w tym programie (win movie maker) ? nie sklejałeś klatek ? Coś mi się wydaje że czegoś nie widzę/coś pomijam. Jak nastawić w win movie maker żeby to w nim skleić klatki w nieskompresowany film (tak jak to mi się tworzy w virtualdub)?

Chciałbym zrobić wszystko w jednym programie, ostatecznie będe robił w dwóch. Mam nadzieje że ktoś mi podpowie coś na temat win live movie maker, bo aż nie wierze żeby się nie dało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś robiłem w WMM ale nie powiem Ci teraz jakie masz tam możliwości interpretacji FrameRate'u. Podawanie tylko "jak długo ma się wyświetlać klatka" uważam za pomyłkę.

 

Sprawdź darmowy program "Jashaka".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności