Skocz do zawartości

Pytania początkującego - rozcinanie elementów.


matiwrc

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum jednak nie znalazłem odpowiedzi (w wyszukiwarce po zwrotach takich jak odcinaniem, rozcinanie, wycinanie)...

 

Proszę o informację w jaki sposób można z jednego elementu zrobić 2 poprzez rozcięcie, tak jakby nożem (czyli np cięciem wzdłuż jednej z osi lub pod dowlonym kątem), coś takiego jakby rozciąć płaszczyzną.

 

Tutaj z kolei pojawiają się dwa przypadki, cięcię jednolitą płaszczyzną (płaską) i drugi przypadek cięcie ząbkowaną płaszczyzną (tak jak np. są nożyczki które zostawiają efekt ząbków) lub jakimś innym dowolnym kształtem.

 

Akurat teraz z boxa chcę odciąć narożnik i nie wiem jak - oczywiście chcę aby powstały 2 obiekty z jednego -> część która zostaje i część odcięta.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Sory... :-)

 

3d Studio Max 2009.

 

Podsumowując chodzi o rozcięcie dowolnego obiekty płaszyczną o dowolnym kształcie na dwie części.

 

Przy skomplikowanych elementach z tymi poligonami byłby problem, a co jak chce ciąć w połowie poligonu?

 

Poprostu najlepiej byłoby jakby się dało stworzyć dowolną płaszczyznę z nurbsa i użyć jej jako ostrza do rozcięca obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć takie modyfikatora jak proboolean i proCutter.

{UPDATE: no tak, znalazłem :-) zaczynam próbować. }

 

Najprościej będzie wytłumaczyć tak:

 

poniżej zrzut -> chce płaszczyzną rozciąć ten "klocek" na dwa elementy. Da się tak?

 

cieciew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Po połączeniu Waszych rad i helpa z 3d udało się uzyskać pożadany efekt :)

 

Powierzchnia nurbsowa zamieniona na editable poly, następnie użyte proCutter, a wynik zamieniony na editable mesh i potem explode ustawione na 180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności