Skocz do zawartości

Bitwa 2D: "Kryzys" - wyniki!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz dziesiąty w przypadku kategorii "2D" mamy przyjemność ogłosić wyniki naszego cyklicznego konkursu - Bitwy 2D. Przypomnę tylko, że tematem tej edycji był "Kryzys".

 

 

 

Do samego finału w tej edycji przeszło wyjątkowo dużo osób, bo aż 21 uczestników. Poziom nas naprawdę zaskoczył i Jury nie miało łatwego wyboru! Zresztą, aby nie przedłużać prezentujemy obszerną galerią zwycięzców i finalistów 10-tej edycji Bitwy 2D.

 

 

Podobnie jak w przypadku kategorii 3D Jury przyznało jedną statuetkę Grand Prix (1 miejsce w rankingu), dwie statuetki Award (2 i 3 miejsce w rankingu) oraz wyróżnienia.

 

 

Zobacz wyniki Bitwy 2D #10 "Kryzys"

 

Sponsorami tej edycji konkursu były firmy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o ile 3d jestem wstanie przelknac, to szczerze mowiac w 2d dostalem kompletnego strzala z zaskoczenia. z groy zaznacze ze na 2d sie kompletnie nie znam wiec i moje odczucia sa bardzo subiektywne i pewnie nie adekwatne do ogolnie pojmowanego stanu rzeczy. hehe troche inaczej typowalem zwyciescow choc na podium znalazy sie tez moje typy: ]

 

pozdrawiam i gratuluje, duzo ciekawiej niz w 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No listę ułożyła trochę "matematyka" (punktacja). Różnice punktowe pomiędzy pierwszymi miejscami są naprawdę niewielkie. Jak dla mnie nie było prac słabych. Każda miała coś w sobie i głosy różnie się rozkładały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne prace! Jedyna uwaga raczej organizacyjna. To naprawde glupio wyglada przy ogolnie profesjonalnej otoczce, nagrodach,itd. gdy prace podpisane sa "88grzes" , "Ania" itd...

 

Moze warto podawac imie i nazwisko z ksywka w nawiasie, abysmy wszyscy powiazali realne osoby z ich forumowa egzystencja:) Ale teraz to naprawde wyglada slabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jest to wasz konkurs i to od was zalezy wszystko ale... szkoda, ze wygral znajomy, bo pare osob na serio sie postaralo.

 

IMO len_art i indioglossia zasluzyli na pudlo. Winnder to praca tak na 6-9 miejsce. I to widac :\

 

 

Edit:

 

Beksinskiego to kazdy rozpozna ale Brandta to juz nikt nie wymienil :(

Edytowane przez syjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne prace! Jedyna uwaga raczej organizacyjna. To naprawde glupio wyglada przy ogolnie profesjonalnej otoczce, nagrodach,itd. gdy prace podpisane sa "88grzes" , "Ania" itd...

 

Moze warto podawac imie i nazwisko z ksywka w nawiasie, abysmy wszyscy powiazali realne osoby z ich forumowa egzystencja:) Ale teraz to naprawde wyglada slabo.

 

 

Ostatnio widzialem prace czlowieka o nicku "darkness". Moglbym pomyslec o nim, ze to jakis zacofany emo ale nawet przez mysl mi to przeszlo. Myslalem tylko o jego dokonaniach i ponad 200 conceptach, ktore wykonal do gry ktora zaimponowala mi grafika.

 

Pawle; zle to wyglada takie ocenianie innych. Na prawde nie wszyscy ludzie mysla tak jak ty i nie godzi sie narzucac innym swojego toku myslenia. Mysle, ze po refleksji sie ze man zgodzisz :)

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne prace! Jedyna uwaga raczej organizacyjna. To naprawde glupio wyglada przy ogolnie profesjonalnej otoczce, nagrodach,itd. gdy prace podpisane sa "88grzes" , "Ania" itd...

 

Moze warto podawac imie i nazwisko z ksywka w nawiasie, abysmy wszyscy powiazali realne osoby z ich forumowa egzystencja:) Ale teraz to naprawde wyglada slabo.

 

Wiem o co Ci chodzi, wymagałoby wtedy zmienić trochę formę zgłoszenia bitwy. Tak prostu było od zawsze i nikt z uczestników wcześniej tego nie zgłaszał (albo nie zauważyłem). Na ten moment taka forma ma chyba swoje wytłumaczenie i jeśli można tak powiedzieć "pewną tradycję". Ale nie jest problemem to zmienić w przyszłości.

 

Co do głosowania - tutaj nawet nie wiem można jakoś polemizować. Każdy ocenia prace na swój sposób, ogólnie ocena w konkursach graficznych pokazuje jak to wszystko jest subiektywne. Ale później wszystko złożone do "kupy" tworzy pewną całość. Od lat po prostu stosujemy przelicznik punktowy co wydaje mi się w przypadku takiego głosowania najbardziej fair. Każdy z Jurorów głosuje, ustawia prace w odp. kolejności - poszczególne miejsca przeliczane są na punkty. No i mamy wynik...

 

Naprawdę, w moim odczuciu, na tyle na ile się znam - naprawdę nie było słabych prac. Nie jest łatwo ustawić od "najlepszej" do "najgorszej" 21 prac przy takim poziomie. Gratulacje dla wszystkich uczestników, w Bitwach nagrody oczywiście, są pewnym dodatkiem aczkolwiek mam nadzieję, że u wszystkich uczestników prace znajdą swoje miejsce w portfolio. Fajnie, że pojawiły się nowe twarze, na dodatek zrobiły tak mocne wejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze czesciej beda takie bitwy. A nie raz w roku, albo i rzadziej...

Dla mnie niestety ta bitwa to jedna wielka porazka.

Poleglem czasowo i organizacyjnie, zajety innymi sprawami...

Podoba mi sie komentarz Tomka do mojej pracy - z ktorym sie calkowicie zgadzam.

Gratuluje wszystkim fajnych prac!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syjon - a dla mnie praca mayka jest najlepsza - świetny pomysł, fajna historia, do tego świetne wykonanie (choć może trochę zbyt szkicowe). Ta praca miała dla mnie najlepszy pomysł, a wykonanie też czołowe. Wszystko kwestia indywidualnie przyjętych kryteriów i po prostu gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - ja bym na przyszłość rozważył system w którym pierwsze 4 miejsca są wyżej punktowane niż następne. Trochę jak w F1 czy konkursach pucharowych. Wtedy wybór pierwszych miejsc przez każdego z jurorów miałby większe przełożenie na wyniki. Z jakiegoś powodu taki system jest wykorzystywany w sporcie dosyć powszechnie. Obecny, w pewnym sensie promuje prace, które nie tyle zostały ocenione wysoko co równo. Taka notka na przyszłość. Ja bym tam głosował za punktacją z F1 - każdy juror wybiera 8 prac i cześć.

 

anyway - to oczywiście do dyskusji i decyzji , no i piszę to jako jeden z jurorów więc pewnie nie jestem obiektywny hyhy.

 

t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności