Skocz do zawartości

Waza


Hooch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Robię sobie taką wazę.

Utknąłem przy tworzeniu tekstur.

Mam zamiar nanieś na wazę taki grecki wzorek.

 

Ale mam problem.

Nie wiem czy wzorek ma być tylko na normalce zaznaczony.

Jak go zaznaczyć na diffuse? Rozjaśnić, przyciemnić. Nie mam pojęcia.

Waza ma być stara. Bez farby. Trochę "Powycierana".

 

Na screenie poniżej nie ma jeszcze normalki.

EYDlT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co masz na mysli taki grecki wzorek?

Cos takiego:

http://eu.123rf.com/400wm/400/400/marigranula/marigranula0904/marigranula090400175/4775689-greckie-wazy-w-parze.jpg

 

czy moze cos takiego:

http://blog.tomaszmatusik.pl/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=2408&g2_serialNumber=6

 

Jak widzisz to diametralnie rozne rzeczy. Pierwszy bylby tylko malowaniem na diffusie, drugi wymaga normalmapy.

Zdecyduj sie na cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka waza to przy produkcji gry komputerowej winna zajac okolo 42 minut + przerwa na fajke (nawet jak nie palisz). Nic nie znaczacy props ktory sobie gdzies tam stoi.. chyba ze to bedzie gra pt "podroze na spieprzonym krzesle2: przygoty obok wazy".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PFheehe. Nie no od czegoś trzeba zacząć - waza też dobra. Ten wzorek wez sobie wysculptuj/wymodeluj ( jak ci wygodniej) i wypalaj z tego. Sa diff będzie slabo wyglądać a tak chociaz cos;p

 

Wypale go na normalce. Tylko nie wiem jak go zrobić na diff. Jaśniejszy, ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśniejszy, ciemniejszy.

 

kurcze... moge sie mylic z dokladnymi wyliczeniami, ale mam wrazenie ze zrobienie 2 czy 5 wersji kolorystycznej tej tekstury i zobaczenie ktora wyglada najlepiej zajelo by ci duzo mniej niz czekanie na odpowiedzi ludzi w tej kwesti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przyczepie sie tego wzorka.

Jak juz robisz grecka waze czyli amfore, to rob amfore a nie cepelie.

 

Swietny przyklad cepelii masz tutaj (spekany kamien, "grecki" wzorek, sztuczne zabrudzenia, ksztalt inny, ale nie o to w tym chodzi): http://cokupic.pl/i/c_big9133794.jpg

 

Wracajac do amfor. To bylo naczynie czysto uzytkowe, wytwarzane na kole garncarskim, wiec geometryczne zdobienia, to tylko rowki lub zgrubienia. Najprostszym sposobem zdobienia bylo malowanie. Moze komus z lekcji plastyki czy historii switaja takie pojecia jak styl czarno i czerwonofigurowy. Ewentualne geometryczne zdobienia to pozniejsze dodatki i traktowanie tego naczynia czysto dekoracyjnie.

 

Po kiego grzyba to pisze? Bo jakbys wzial konkretna referencje to bys sie nie zastanawial czy dac jasniejsczy czy ciemniejszy, czy na normalce czy nie. Po drugie jak ktos pisze, ze modeluje BMW 320i z 2002 roku, to nikt mu nie odpusci jak z tego auta wyjdzie furgonetka. Czemu glupia waze traktowac inaczej?

A Jesli to Twoj autorski projekt wazy i chcesz zrobic unikalna waze, to go pokaz i niech sie obroni, ale taka dyskusja jest bez sensu.

Tak jakbys pytal ile dac nog pajakowi, a ludzie by sie w liczbami przerzucali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przyczepie sie tego wzorka.

Jak juz robisz grecka waze czyli amfore, to rob amfore a nie cepelie.

 

Swietny przyklad cepelii masz tutaj (spekany kamien, "grecki" wzorek, sztuczne zabrudzenia, ksztalt inny, ale nie o to w tym chodzi): http://cokupic.pl/i/c_big9133794.jpg

 

Wracajac do amfor. To bylo naczynie czysto uzytkowe, wytwarzane na kole garncarskim, wiec geometryczne zdobienia, to tylko rowki lub zgrubienia. Najprostszym sposobem zdobienia bylo malowanie. Moze komus z lekcji plastyki czy historii switaja takie pojecia jak styl czarno i czerwonofigurowy. Ewentualne geometryczne zdobienia to pozniejsze dodatki i traktowanie tego naczynia czysto dekoracyjnie.

 

Po kiego grzyba to pisze? Bo jakbys wzial konkretna referencje to bys sie nie zastanawial czy dac jasniejsczy czy ciemniejszy, czy na normalce czy nie. Po drugie jak ktos pisze, ze modeluje BMW 320i z 2002 roku, to nikt mu nie odpusci jak z tego auta wyjdzie furgonetka. Czemu glupia waze traktowac inaczej?

A Jesli to Twoj autorski projekt wazy i chcesz zrobic unikalna waze, to go pokaz i niech sie obroni, ale taka dyskusja jest bez sensu.

Tak jakbys pytal ile dac nog pajakowi, a ludzie by sie w liczbami przerzucali.

 

Dzięki za pomocną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności