Skocz do zawartości

Tragedia... nie moge znaleść modelu


Wizzardius

Rekomendowane odpowiedzi

1. Otóż mam scene, a na niej popierdzielone wymiary itp, kliknąłem coś w jednym viewporcie, i teraz nie moge znaleść modelu :P Mógłby ktoś pomóóc? Próbowałem już z kamerą kombinować itp nic nie pomaga ;/

 

 

2. Jak wymodelować blok mieszkalny, by później w szybki sposób skopiować okna? Bo musze wymodelować pare takich bloków, a każdy ma troszke inny układ okien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Naciśnij "H" i otworzy ci sie okno selekcji lub je uruchom z belki. Jeżeli coś ci się w nim wyświetli to znaczy, że masz jakieś obiekty. Zaznacz jeden z listy i naciśnij "OK". Wtedy w oknie TOP naciśnij "Z" i powinien się pojawić obiekt w oknie. I tak do skutku jakby się jednak nie pojawił. Niestety "Z" niedziała dobrze gdy są obiekty daleko od osi i masz je wszystkie wyselekcjonowane. Czasami się zdarza się, że są tylko same osie bo coś źle przy imporcie wyszło i dlatego nic nie widzisz. Bywa też tak że oś obiektu jest w punkcie zero a reszta bardzo daleko i wtedy też nic nie zobaczysz chyba że zdefiniujesz nowe centrowanie osi.

Mam jeszcze jedną gorszą wiadomość. Gdy jest obiekt daleko od zera maxa to będziesz miał zniekształcenia na liniach (schodkowanie, koło nie jest kołem itp.). Wyjście jest tylko jedno. Poproś osobę od której masz rysunek żeby skopiowała go do nowego pliku blisko osi zero w autocadzie. Pamiętaj też o odpowiednich jednostkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności